1. Anasayfa
  2. Güncel Başvurular

2023 Çanakkale Orman Yangını

2023 Çanakkale Orman Yangını
Çanakkale’de Orman Yangını Çıktı
0

Çanakkale’de Orman Yangını Çıktı

  • Çanakkale’de Orman Yangını Çıktı: Çanakkale’de sebebi bilinmeyen yangın 15:30 sularında Çanakkale merkeze bağlı Kayadere köyü yakınındaki ormanlıkta çıktı. Çıkan orman yangını nedeniyle Çanakkale’nin Çan kara yolu ulaşıma kapatıldı. Bazı hayvanların yangından etkilendiği bölgede, Kayadere köyünden vatandaşların tahliyesi için jandarma ekipleri gözetiminde çalışma yürütülüyor.

 Çanakkale Kayadere Yakınındaki Orman Yangını

Çanakkale’deki orman yangını kontrol altına alındı mı?

Çanakkale’de Orman Yangını Çıktı: Ekipler, rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevleri kontrol altına almak için havadan ve karadan çalışma başlattı. Bazı hayvanların yangından etkilendiği bölgede, Kayadere köyünden vatandaşların tahliyesi için jandarma ekipleri gözetiminde çalışma yürütülüyor. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar, güvenli alanlara alınıyor.

Çanakkale’de Orman Yangını Çıktı: Çanakkale’de çıkan yangına havadan 13 helikopter ve 5 uçak, karadan19 su ikmal aracı, dozerler sevk edildi ve alevler söndürülmeye çalışılıyor. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, rüzgarın etkisiyle yangının geniş bir alana yayıldığını söyledi

Ekipler, rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevleri kontrol altına almak için havadan ve karadan çalışmalarını sürdürüyor.

Bu nedenle önlem aldıklarını aktaran Aktaş, “Çanakkale merkezde Kayadere köyümüze yakın yangın mahallindeki köylerimizdeki vatandaşlarımızın da teyakkuzda ve dikkatli olmaları önem arz etmekte. Can ve mal güvenliği, trafik güvenliği açısından Çan-Çanakkale yolunu geçici olarak trafiğe kapatmış bulunuyoruz. Yolu kullanacak vatandaşlarımızın alternatif güzergahları kullanmaları önem arz etmekte.” diye konuştu.

Söndürme çalışmaları için orman teşkilatının tüm imkanlarını seferber ettiğini, en kısa sürede kontrol altına alınmaya çalışılacağını anlatan Aktaş, yangın nedeniyle şu ana kadar can kaybı veya yaralanan olmadığını sözlerine ekledi.

Ormana yangını can kaybı var mı?

Can kaybı veya yaralanan yok!

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Kayadere köyünde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Orman da sebebi bilinmeyen yangın can kaybı yoktur. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Kayadere köyünde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Aktaş, gazetecilere, tedbir amaçlı köyü boşaltma kararı aldıklarını söyledi. Köyde yaşayanları il merkezindeki Terzioğlu Yurdu’nda misafir edeceklerini belirten Aktaş, “Vatandaşlarımızın kendi mal ve can güvenliği açısından dikkatli olmaları çok önem arz etmekte.” dedi. Vali Aktaş, yakın köylerde şu anda yangın tehlikesi görülmediğini fakat rüzgarın etkili olduğunu dile getirdi.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir