1. Anasayfa
  2. Haberler

650 Adet Personel Alımı Yapılacak! Bakanlıklar Belediyeler Toplu Alım Yapıyor

650 Adet Personel Alımı Yapılacak! Bakanlıklar Belediyeler Toplu Alım Yapıyor
0

Türkiye’de birçok iş arayan vatandaş internet üzerinden personel alım ilanını uzun bir süreden beri araştırıyor. Beklenen İlan geldi ve 650 adet personel alım ilanı yapacağı duyuruldu. Buna göre en az lise mezunu olan adaylar içerisinden 650 adet personel alım ilanı yapılacak.

Personel alımı ile ilgili kontenjanlar ve istenilen şartlar ilan edildi. Memur personel alım ilanına göre 7 farklı kategoride memur alımı gerçekleştirilecek. 650 adet ilan için birçok vatandaş heyecanlanırken iş arayan kişilere de yeni bir iş kapısı doğmuş oldu.

7 Farklı Kategoride Memur Alımı Yapılacak

Memur olmak isteyen ve iş bulmak isteyen vatandaşlar 650 adet memur alımı ve personel alımı ile ilgili ilanı yakından takip ediyor. Toplamda 7 farklı kategoride alınacak olan personel için belirli şartlara sahip olmak da gerekiyor. Personellerin lise önlisans ve lisans adayları içerisinden tercih yapılacağı duyuruldu. Bu şartlar altında olacak personel adayları için ilan resmi olarak duyuruldu.

Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığı bünyesine 500 adet personel alım ilanı yapılacak. Bu çerçevede çevre şehircilik iklim değişikliği bakanlığı yayımlanmış olduğu ilanda ve çalıştıracağı personele kadrolarında afet bölgelerinde çalıştırılmak üzere memur kategorisinde ve personel kategorisinde personel alımı yapacağını açıkladı.

Bünyesine alacağı kadrolar ise inşaat mühendisinden mimara avukattan şehir plancısına kadar birçok kategoride personel alımı ilanı yayınlandı. Buna göre bünyesine 223 adet inşaat mühendisi 25 adet harita mühendisi personeli 35 adet makine mühendisi 35 adet elektrik ve elektronik mühendisi 20 adet jeoloji mühendisi 35 adet çevre mühendisi 33 adet mimar 25 adet şehir plancısı 28 adet avukat ve 21 adet uzman alımı yapılacağı duyuruldu.

Başvurmak isteyen adaylar öncelikli olarak 2022 yılında yapılmış olan kamu personeli seçme sınavından P3 taban puan türünden en az 70 puan alması şartı aranacak. Başvurmak isteyen haberler çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden gerekli evrakları belirlenen tarihler arasında temin ederek başvuru yapabilecekler.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir