1. Anasayfa
 2. İş Başvuruları

A101 Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler

A101 Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler
0

A101 çalışma şartları açısından çalışanların en çok tercih ettiği çalışma alanları arasında geliyor. Türkiye’deki en büyük zincir marketler arasında gelen A101 müşterilerine sağladığı birçok hizmetin yanı sıra çalışanlarının da yüzünü güldürüyor. Hali hazırda A101 çalışanıolanların sahip olduğu haklar, her gün daha istekle çalışmalarına vesile olmaya devam ediyor. Ayrıca birçok iş arayanda A101’in sağladığı bu avantajlı haklara sahip olmak istiyor.

Çalışma şartlarından ilk ve en önemlisi vardiyalı çalışma sistemidir. Vardiyalı çalışma saatleri sayesinde her çalışana rahat saatlerle çalışması imkanı sağlanıyor. 08.30- 16.30 ilk vardiya saati oluyor. Sabah mağazayı açan görevli akşam saatlerine ulaşmadan paydos ediyor. 13.30-21.30 vardiyasında ise görevlilerin mağaza kapanışına kadar çalışma saati devam ediyor. Çalışma şartları birçok açıdan avantajlı olan A101’de 1 saat de yemek molanız bulunmaktadır.

Hangi Pozisyon Kaç Maaş Alıyor?

Hangi pozisyon kaç maaş alıyor sorusu da yine A101’e iş başvurusu yapacaklara ya da farklı pozisyonlarda işe başlayacaklara hitap ediyor. A101’de birçok pozisyonda çalışan ile karşılaşmak mümkündür. Bunlardan ilki part-time çalışanlarıdır. Part time çalışma saatlerine sahip olanlar 5400 ve 5850 arasında bir rakamda maaş alıyor. Part time çalışmada kişiler haftada en fazla 30 saat çalışma saatine sahiptir. İkinci olarak karşılaşılan pozisyon ise A101 kasiyeridir.

Kasiyerler hem mağazanın düzenlenmesi ve temizliği hem de kasiyerlik görevini yerine getiren kişilerdir. Aldıkları maaş ise mesailer haricinde net 8750 TL’dir. Depo personeli ise depoya giren ya da depodan çıkan malların kontrolünü sağlayan personel olarak bilinmektedir. Maaşı oldukça kabarık olan depo personeli ise 8750 TL ile 9250 TL arasında bir maaş alıyor.

A101’deki pozisyonların incelemesi yapıldığında hem çalışma şartları hem de maaşların oldukça avantajlı olduğu göze çarpıyor. Ancak A101’de belirtilen bu pozisyonlar haricinde kariyerinde yükselerek daha fazla maaş alan personeller de bulunmaktadır. Mağaza müdür yardımcısı olmak belirli şartlar bulunsa da müdür yardımcılarının almış olduğu yüksek maaşlar sayesinde her personel müdür yardımcılığına yükselmek istiyor. Aldıkları aylık ücret ise 10.000 ile 11.550 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Mağaza müdürlüğü de mağaza yardımcılarının bir üstü olarak karşımıza çıkıyor. Mağazadaki günlük işleri takip etmenin yanı sıra mağazanın işletilmesi konusunda hizmet veren müdürlerin maaşı ise 11.550 TL ile 12.350 TL arasında oldukça iyi bir ücrettir. Bu kariyer basamaklarının son adımı olan bölge müdürleri bölgede yer alan tüm mağazalardan sorumlular. Sorumlulukları fazla olsa da maaşları 14.000- 20.000 TL arasında oldukça yüksek bir meblağa sahip olduğu için neredeyse her A101 çalışanın hayali bir gün bölge müdürü olmaktır.

A101 Personeli Olmak İçin Gerekli Belgeler ve Şartlar

A101 personeli olmak için gerekli belgeler ve şartlar, yüksek maaş ve son derece iyileştirilmiş çalışma şartları düşünüldüğünde merak edilen bir konudur. Çalışanlarına sağladığı esnek çalışma saatlerinin yanı sıra çalışanların aylık olarak aldıkları, maaşlarına ek yemek paraları onları aylık yemek masrafından da kurtarmaktadır. Sağladığı tüm bu avantajlarla birlikte A101 personeli olmak için gerekli şartlar;

 • En az lise mezunu olmak,
 • En az 18 en fazla 30 yaşında olmak,
 • Çalışma hedefinizin A101 için uygun olması gerekli şartlar arasındadır.

Şartlar sağlandıktan sonra yapılması gereken tek şey A101 çalışanı olmak için başvuru formu doldurmaktır. Başvuru formu belirli kanallar aracılığı ile doldurulduktan sonra işe kabul edilirseniz sizden istenen evraklar ise şu şekildedir;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Sağlık raporu,
 • İkametgah belgesi,
 • Kan grubu ve aşı kartı,
 • Vesikalık fotoğraf,
 • Sicil kaydı,
 • Erkekler için askerlik durumunu kanıtlayan belge,
 • Mezuniyet belgesi,
 • Başvuru formunun fotokopisi,
 • Herhangi bir engel durumu var ise bunun belge ile kanıtlanması,
 • Eğer ki sürücü belgesine sahipseniz sürücü belgesinin fotokopisi,
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi

Güncel bilgileriniz ile birlikte size verilen süre içerisinde teslim edeceğiniz evrakları İnsan Kaynakları Birimine teslim etmeniz gerekmektedir. Her bir belgenin güncel olması son derece önemlidir. İnsan Kaynaklarına teslim edilen evraklar sonrasında kısa bir süre sonrasında başvuru yapmış olduğunuz pozisyon ile ilgili geri dönüş alabileceksiniz.

 

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir