1. Anasayfa
 2. Yardım Başvuruları

Ankara Doğalgaz Yardım Başvurusu- Başvuru Formu

Ankara Doğalgaz Yardım Başvurusu- Başvuru Formu
0

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ekonomik olarak kriz yaşanan ülkemizde, ihtiyaç sahiplerine destek olabilmek için sosyal yardımlara devam ediyor. Yaşanan ekonomik sıkıntının boyutlarının her geçen gün artması ve halkın alım gücünün düşmesi, birçok aile için büyük sorun oluşturuyor. Zorlu kış aylarında kara kış destek paketleri açıklandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlar arasında doğalgaz yardım destek paketleri de yer alıyor.

Yardım ve destek paketlerinden yararlanmak isteyen birçok kişi Ankara doğalgaz yardım başvurusu formu neden dolduruluyor, yardımdan nasıl yararlanılıyor, yardım şartları nelerdir gibi birçok konuyu merak ediyor. Yardımlardan yararlanmak isteyen kişiler başvuruların nasıl yapılacağını araştırarak bu imkanlardan faydalanmak istiyorlar.

Ankara Doğalgaz Yardım ve Desteğinden Nasıl Yararlanılır

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından başlatılan ‘’İyilik hastalıktan daha bulaşıcıdır’’ kampanyası ve sloganıyla başlatılan destek programı büyük ilgi görüyor. Geçim sıkıntısı çeken birçok vatandaş, kendilerine sunulan bu desteklerden biran önce yararlanmak istiyor. Sosyal belediyecilik misyonunu geliştirerek sürdüren belediye, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yardımların artarak devam edeceğini bildirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, göreve geldiği ilk anlarda başlattığı ihtiyaç sahibi ailelere destek projesi için Başkent Kart uygulamasını getirmişti.

İhtiyaç sahibi aileler Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan destek ve yardımları bu kart üzerinden alabiliyor. Belediye göreve geldiğinde meydana gelen pandemi sürecinde birçok ihtiyaç sahibi aileye bu kart üzerinden yardımlar ulaştırıldı. İhtiyaç sahibi aileler belirlendikten sonra verilen kart üzerinden yardımlar yapılmaya devam ediliyor. Ankara doğalgaz yardım başvurusu yapan vatandaşlar da Başkent Kart üzerinden yardımlara ulaşıyorlar. Belirlenen ihtiyaç sahiplerine verilen kart üzerinden gıda, nakdi ve ayni yardımlar yapılıyor.

Ankara Doğalgaz Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yapılan her türlü nakdi ve ayni yardım Başkent Kart adı verilen sosyal yardım ve destek kartından yapılıyor. Ankara’da yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşların doğalgaz yardımı ve desteğinden yararlanmaları için öncelikle Başkent Kart sahibi olmaları gerekiyor. Ankara doğalgaz yardım başvurusu ve diğer yardımlar için ayrı ayrı başvurmak gerekmiyor. Başkent Kart sahibi olan vatandaşlar belediye tarafından yapılan her türlü desteklerden yararlanabiliyorlar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Başkent Kart başvuruları belediyenin resmî sitesinden yapılıyor. Başvuru şartlarını ve evraklarını tamamlayan kişiler Başkent Kart sahibi olabiliyorlar. Yapılan periyodik yardımlar ve özel yardımlarda kart üzerinden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor. Belediye tarafından yapılan ramazan kolisi ve gıda yardımları da Başkent Kart üzerinden ilgili kişilere ulaştırılıyor.

Ankara Doğalgaz Yardım Başvurusu Nereden Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlardan yararlanmak için fiziki ve sanal başvuru yolları bulunuyor. Sanal olarak başvurular Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım bölümünden yapılıyor. Ankara doğalgaz yardım başvurusu formu Belediyenin sosyal yardım bölümünde bulunan yardım linki üzerinde bulunuyor. Link üzerindeki ilgili bölümlerin doldurulması ve gerekli evrakların ibraz edilmesi gerekiyor. Yardım konusunda bilgi almak, başvuru koşullarını öğrenmek ve hangi evraklar istendiğini öğrenmek için ALO 153 Beyaz Masa telefon hattının aranması gerekiyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek yardımlarından yararlanmak ve kart başvurusu yapmak için belediyenin Sosyal Hizmetleri kurumlarına gidilmesi gerekiyor.  Belediyeye bağlı Kadın Lokalleri veya Yaşam Merkezlerinden Başkent Kart başvurusu yapılabiliyor. Başkent Kart başvurusunun yapılacağı ilgili birimler:

 • Akyurt Aile Yaşam Merkezi
 • Ayaş Aile Yaşam Merkezi
 • Araplar Aile Yaşam Merkezi
 • Altındağ Aile Yaşam Merkezi
 • Bala Gençlik Merkezi
 • Elmadağ Gençlik Merkezi
 • Kalecik Aile Yaşam Merkezi
 • Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi
 • Kahramankazan Aile Yaşam Merkezi
 • Kızılcahamam Gençlik Merkezi
 • Yahyalar Aile Gençlik Merkezi
 • Mamak Gençlik Merkezi
 • OrtapınarYenikent Gençlik Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı aile yaşam ve gençlik merkezlerine gidilerek sosyal yardım destek kartına başvurulabiliyor. Başkent Kart sahiplerine para, erzak ve gıda yardımları dışında istek doğrultusunda, giysi, yakacak odun ve kömür, kırtasiye yardımları da yapılıyor.

Ankara Doğalgaz Yardım Başvurusu Şartları Nelerdir

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlardan yararlanmak isteyen kişi ve ailelerin başvuru şartları:

 • C. Vatandaşı olmak
 • Ankara ili sınırları dahilinde ikamet etmek
 • İhtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayan belgelere sahip olmak

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kabul edilen başvuru sahiplerine çıkarılan Başkent Kart, ikamet adreslerine teslim ediliyor. Kart ile istenirse toplu veya parça parça alışveriş olanağı bunuluyor.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir