1. Anasayfa
 2. İş Başvuruları

Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu – Başvuru Formu 2023
Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu - Başvuru Formu
0

Ankara il sınırları içinde inşa edilen Ankara Etlik Şehir Hastanesi, Türkiye’nin en büyük hastaneleri arasında yer alıyor. 3577 yatak kapasitesi en büyük şehir hastanesi olarak değerlendirilmesini sağlıyor. Ankara ve Türkiye genelinde birçok kişi, kapasitesi çok geniş Ankara Etlik Şehir Hastanesinde çalışmak istiyor. Sağlık sektörü personelleri Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu- Başvuru Formu doldurmak için nereye müracaat edileceğini merak ediyor.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Alımları

Şehir hastanesinde çalışmak isteyen kişiler başvuru şartlarını, işe alım koşullarını ve açık pozisyonları merak ediyor. Ankara Etlik Şehir Hastanesi iş ilanları birçok farklı departman ve birim için aynı anda açılıyor. Eleman ihtiyacı duyulan bölümler için açılan kadrolar hastanenin sitesinden duyuruluyor. Ankara Etlik Şehir Hastanesinde çalışmak isteyen kişiler, kendileriyle ilgili açık kadro ve personel alım bildirimlerini öğrenmek için hastane sitesinin İK bölümünü takip etmeleri gerekir.

Yüksek kapasiteli hastanenin kadrolarında sürekli değişiklik ve ihtiyaç gündeme gelmektedir. Yeni kurulan ve henüz tamamen bitmeyen hastanenin farklı birimlerinde personel ihtiyaçları oluşmaktadır. Ana kadro ve memur alımları tamamlanmayan hastaneye başvurular için aranan şartlar da hastanenin kendi internet sitesinde belirtiliyor.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Başvuruları Nasıl Yapılır

Ankara Etlik Şehir Hastanesi iş başvurusu yapılacak pozisyonlar hastanenin kendi internet sitesinde, Sağlık Bakanlığı’nın kendi internet sitesinde ve İŞKUR internet sitelerinde ilan ediliyor. Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu– Başvuru FormuAnkara Etlik Şehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı ve İŞKUR internet sitelerinden doldurulabiliyor. Çalışmak isteyen kişilerin ilgili pozisyonlara başvurmak için yayınlanan ilanlardaki formları doldurmaları gerekiyor.

İŞKUR internet sitesinden veya ilgili birimlere fiziki olarak da başvuru yapılabiliyor. İŞKUR vasıtasıyla yapılan başvurular, kriterlere uygun bulunursa hastanede bulunan insan kaynakları birimi kişiyle iletişim kuruyor. Başvuru şartlarına uyan kişileri yüz yüze görüşmeye çağırarak işlemleri başlatıyor. İş başvuruları hastane sitesinden, İŞKUR üzerinden veya Sağlık Bakanlığı sitesinden yapıldığında personel alım kararı hastanenin insan kaynakları tarafından neticelendirilir.

Başvuru yapan kişilerin şartlara uygunluğu belirlendikten sonra kişilerle fiziki olarak görüşmeler ve mülakatlar yapılır. Mülakat ve en uygun adayların belirlenmesi sonucunda kişilerin işe alım süreçleri başlatılır. İşe giriş hakkına sahip olan kişiler belirlenen süre içinde işe alınarak çalışmaya başlar. Sağlık Bakanlığı başvuruları sağlık personelleri, farklı kadrolar, işçi statüsü, memur kadrosu veya sözleşmeli personeller için yapılır.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu - Başvuru Formu
Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu – Başvuru Formu

Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Başvuru Şartları Nelerdir

Ankara Etlik Şehir Hastanesi iş başvuru şartları ihtiyaç duyulan kadrolara göre değişiklik gösteriyor. İşçi, memur, sözleşmeli ve farklı kadrolar için başvuru şartları pozisyona göre belirleniyor. Açık pozisyonlar için belirlenen kriterler iş ilanları sayfalarında belirtiliyor. Adayların, uygun pozisyonlara görebelirtilen eğitim durumları için ilgili alanlara yönelik diplomalarını ibraz etmeleri gerekiyor. Pozisyonlara göre aranan şartlar farklı kriterlerden oluşabiliyor. İşe alım genel şartları:

 • İlgili alan için yüksek lisans ve lisans mezunu olunması
 • Personel ve sözleşmeli birimler için sağlık meslek lisesi mezunu olunması
 • İlgili pozisyon için belirtilen şartlara uygun olunması
 • Görev yapacak kişinin işine engel bir durumunun olmaması
 • Yaş kriterlerine uygun olunması
 • Personel özlük araştırmalarına uygun olunması

Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Başvuru Sonuçları Nasıl Takip Edilir

Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu sonuçlarının takibi, yapılan birime göre değişmektedir. İŞKUR tarafından yapılan başvuruların sonuçları internet sitesinin iş ilanı bölümünden takip edilebilir. Sağlık Bakanlığı üzerinden yapılan başvuruların takipleri birkaç şekilde yapılabilmektedir. Sağlık Bakanlığı başvuru sonuçları ve atamaları ÖSYM AİS üzerinden takip edilebilir. Sonuçlar kişilere belirtilen sürelerde internet üzerinden ulaştırılır. Olumlu bulunan sonuçlar için Ankara Etlik Şehir Hastanesi insan kaynakları personelleri kişilere iletişim telefonlarından ulaşarak bildirimde bulunur.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu - Başvuru Formu
Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş Başvurusu – Başvuru Formu

Ankara Etlik Şehir Hastanesi İş başvurusu Yapılacak Birimler

Ankara Etlik Şehir Hastanesinde personel alımı yapılacak birimler genel olarak internet sitelerinde belirtilir. Dönemsel olarak farklı personel ihtiyaçları gündeme geldiğinde farklılıklar oluşabilir. İhtiyaç duyulan ve personel alınacak departmanlar:

 • Teknik servis için teknik elemanlar ve teknisyenler
 • Güvenlik personelleri ve güvenlik şefleri
 • Çamaşırhane ve dezenfeksiyon elemanları
 • Hasta karşılama ve hasta yönetim sistem elemanları
 • IT elemanları, destek elemanları, program ve yazılımcılar
 • Diyetisyen ve beslenme uzmanları
 • ATT ve acil servis personelleri
 • Tıbbi atık personelleri
 • Fizyoterapist, radyoloji, laboratuvar ve röntgen teknisyenleri
 • Hemşire, yardımcı hekim ve yoğun bakım sorumluları

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir