1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Şartları 2023

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Şartları 2023
Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Formu ve Şartları
0

Antalya Halk Süt başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu ve şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabilir gibi soruları internet üzerinde Antalya ilimizde yaşayan birçok aile aratmaktadır.

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Şartları

Antalya Büyükşehir Belediyesi maddi açıdan durumu iyi olmayan ve yardıma muhtaç olan ailelerine süt yardımı yapmaktadır. Ve bu sayede çocukların sütten mahrum kalmadan büyümeleri sağlanmaktadır. Ailede bulunan her çocuk dikkate alınarak süt miktarı belirlenir. Çocukların her gün süt içmesini sağlayan bu uygulama sayesinde Antalya’da yaşayan yardıma muhtaç aileler çocuklarına süt içirebilmektedir. Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt yardımından yararlanmak için başvuru oluşturmak gerekir. Bu konuda nasıl başvuru oluşturacağınıza dair detayları makaleyi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Halk Süt başvurusu nasıl yapılır? Antalya Halk Süt Yardımı almak için başvuruda bulunmak isteyen aileler Antalya Belediyesinin kendine ait resmi internet sitesine giriş yaparak başvuruda bulunabilirler. Ve internet üzerinden yapılan başvurular için takip edilmesi gereken yollar şunlardır:

Öncelik olarak Antalya Büyükşehir Belediyesinin kendi resmi internet adresine girin. Daha sonra online işlemler kısmından halk süt başvurusuna tıklayın. Eğer bulamazsanız bu linke tıklayarak direkt olarak başvuru sitesine geçiş yapabilirsiniz. Daha sonra ise başvuru formunu doldurarak başvurunuzu direkt olarak yapabilirsiniz.

Antalya Halk Süt Başvurusu Kimlere Verilir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu Halk Süt projesi 10 Haziran 2020 tarihinde başlamıştır. Antalya Halk Süt Projesi ile ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş arasında olan çocuklarına sağlıklı ve uht denilen uzun ömürlü temiz süt dağıtılıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi 2023 yılında da muhtaç ve dar gelirli ailelerin çocuklarının bedensel ve zihinsel gelişimini desteklemek amacı ile her gün yoksul ailelerin ev adreslerine kadar Halk Sütleri teslim etmeye devam ediyor. Halk Süt Projesi kapsamında muhtaç ailelerin evlerine her ay 8 litre süt dağıtılmaktadır.

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Formu ve Şartları 2023
Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Formu ve Şartları 2023

Antalya Halk Süt Başvuru Formu

Antalyada ikamet etmekte olan vatandaşların aklına gelen bir soru se Antalya Halk Süt başvuru formu ve şartları nelerdir sorusu olmuştur. Başvuru formunda istenen bilgileri sizler için aşağıda liste halinde sıraladık. İşte Antalya Halk Süt başvuru formunda istenen bilgiler:

  • Başvuru yapacak ebeveyne ait TC kimlik numarası, adı ve soyadı
  • İletişim kurabilmek için telefon numarası ve varsa e-posta adresi
  • Çocuğa ait nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
  • Çocuğun yazılı olarak yaşı
  • Hane halkının toplam fert sayısı
  • Hanede çalışanların çalışma durumu ve toplam geliri
  • Ebeveynlerin aylık maaşlarını belirten maaş bordrosu
  • İkamet edilen adresin doğru olduğuna dair ikametgah belgesi

Bu bilgileri girdikten sonra ‘Gönder’ butonuna tıklayın ve başvuruyu tamamlayın. Bu şekilde kolayca Antalya Halk Süt yardım başvurusunu oluşturabilirsiniz. Antalya Halk Süt projesi kapsamında hanede bulunan çocuk başı haftalık 2 litre olmak üzere ayda toplamda 8 litre süt yardımı yapmaktadır.

Antalya Halk Süt Başvuru Sorgulama 

Antalya Halk Süt başvuru sorgulaması ve sonuçları öğrenmek her başvuru yapan vatandaşın doğal olarak öğrenmek bir hakkı. Başvuruların sonuçları ile ilgili bilgileri öğrenebilmek için sizin herhangi bir şekilde bir yere müracaat etmenize gerek yoktur.

Başvurular yoğunluk durumuna göre ortalama bir ay sürüyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere başvuru formunda belirttikleri bilgiler üzerinden ulaşılıyor.  Yani başvuru sahipleri SMS telefon ya da mail vb. Yollarla başvuru sonucuna dair bilgilendiriliyorlar. Süt yardımı başvurunuzun Kabul edilip edilmediğini öğrenmek adına yukarıda da sizlerle paylaştığımız Çağrı Merkezini arayabilirsiniz. Alternatif olarak başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz resmi internet sitesi üzerinden de başvurunuzun son durumunu yani onaylanıp onaylanmadığını takip edebilirsiniz.

Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Formu ve Şartları
Antalya Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Formu ve Şartları

Antalya Halk Süt Form Şartları ve Bilgileri

İnternet üzerinden yani Antalya Büyükşehir Belediyesi resmi sitesi üzerinden Halk Süt’e başvuran kişilerin doldurmaları gereken talep formunda daha önce de bahsettiğimiz gibi başvuru sahiplerinin adres, ad soyad , çocuğunun yaşı ve hanedeki kişi sayısı gibi birtakım temel bilgilere cevap vermeleri gerekiyor. Böylelikle Antalya Büyükşehir Belediyesi başvuru sahiplerinin muhtaçlık seviyelerine göre bariz bilgiler edinmiş oluyor. Ancak ihtiyacı olmadan başvuru yapan kişi sayısı çok olduğundan Antalya Büyükşehir Belediyesi başvuru formlarını büyük bir titizlikle inceliyor. Bu nedenle de başvuruların açıklanması uzun süreleri bulabiliyor.

Belediye, başvuru formunu inceledikten sonra yardım edeceği ailelere dair bir liste hazırlıyor. Dah sonra ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı birimi, bu ailelerle iletişime geçerek kaydı olan muhtaç ve yoksul ailelerle belediyede daha önce sosyal yardım başvuru formu doldurmuş olan aileler öncelikli olarak süt yardımından faydalanabiliyorlar.

Antalya Halk Süt ile ilgili bilgi almak ve ilgililere ulaşmak için 444 94 20 numarasını arayabilirsiniz. Bu konuda her türlü soru sorun ve görüşünüzü bildirebilirsiniz. Ayrıca Antalya Belediyesinin sosyal yardımlar şube müdürlüğünü arayarak ya da giderek iletişim kurabilirsiniz. Size süt yardımı ile ilgili yardım edebilirler.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir