1. Anasayfa
 2. İş Başvuruları

Banabi Kurye Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler 2023

Banabi Kurye Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler 2023
0

Banabi kurye çalışma şartları nasıl konusunda merak ettiğiniz konularda sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Yemeksepeti Türkiye’nin en büyük online yemek sipariş platformlarından birisidir. Sürekli büyüyen bu platformun bir girişimi olarak Yemeksepeti müşterilerinin market alışverişlerini de online yapabilmeleri amacıyla Banabi’yi 2019 yılında kurmuştur. Banabi’de çalışan kişiler de kurumsal bir firmada çalışmanın getirdiği avantajlardan yararlanıyorlar.

Banabi kurye olmayı ve bu şekilde iş sahibi olmayı pek çok insan istemektedir. Market alışverişini online yaparak bunun kapınıza kadar getirilmesi oldukça kolaylık sunuyor. Bundan dolayı da firma büyümeye devam ediyor. Banabi’nin büyümesi ile birlikte firmanın kurye ihtiyacı da sürekli artmaya devam ediyor.

Banabi Kurye Çalışma Şartları Nedir?

Banabi kurya çalışma şartları nedir incelendiğinde iki farklı sistemin olduğu görülüyor. Bunlardan birincisi firmanın bünyesinde maaşlı olarak çalışan kuryeler arasına katılabiliyorsunuz. İkincisi ise esnaf kurye olarak çalışma imkanıdır. Banabi bünyesinde çalışan kuryeler belirlenmiş sabit maaşı almanın yanında ayrıca bonus sisteminden yararlanabiliyorlar. Bu sistem ile birlikte belirlenen sayıların üzerinde paket teslim eden kuryelerin kazançları artıyor. Firmanın kendi bünyesinde çalışan kuryelerin çalışma saatleri kanunların belirlediği şekilde düzenlenmektedir. Bunun yanında kuryeler mesai yaparak daha fazla paket teslim ederek kazançlarını arttırabiliyorlar. Esnaf kuryelerin ise çalışma şartları arasında şunlar yer alıyor.

 • Esnaf kuryeler götürdükleri paket başına ücret alıyorlar. Yapılan yeni zamlar ile verilen bu ücretin artması da bekleniyor
 • Paketin gideceği adres üç kilometreden uzak ise üç kilometreden sonra da kurye ücret alıyor
 • Esnaf kuryelerde de bonus sistemi bulunuyor
 • Haftalık iki yüz paket götürüldüğünde ilave kazanç elde ediliyor
 • Haftalık iki yüz elli paket götürüldüğünde ilave kazanç artıyor
 • Esnaf kuryeler otuz gün içinde sadece bir gün izin kullanabiliyorlar

Banabi Kurye Olma Şartları

Banabi kurye olmak isteyen kişilerin firmanın belirlediği şartları taşıyor olması gerekiyor. Belirlenen şartları taşıyan kişiler iş başvurularını online olarak yapabiliyorlar. Firmanın kurye ihtiyacı sürekli olduğundan yapacağınız başvurunun inceleneceğinden emin olmalısınız. Kurye olmak için firmanın beklentilerini karşılıyor olmanız halinde kısa zamanda geri dönüş yapılmaktadır. Banabi’de kurye olma şartları şu şekildedir.

 • En az lise mezunu olmak
 • Motor kullanmak için gerekli olan A2/4 ehliyetine en az iki aydır, A4 ehliyeti olması halinde ise bu ehliyete en az altı aydır sahip olmak
 • Sürekli ve tam zamanlı ya da vardiyalı çalışacak kişiler
 • Takım çalışmasına yatkın ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek kişiler
 • Lojistik ve kurye sektöründe deneyimli olmak

Banabi Kurye Olma Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Banabi kurye olma başvurusu yapmak için online olarak hizmet veren kariyer sitelerinde ilanlar olduğu görülmektedir. Bu ilanlara belirlenen şartları taşıyan kişiler başvurabilmektedirler. Firmada kurye olarak çalışmak istediğinizde resmi sitesi üzerinden de başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Başvurunuzu yaparken herhangi bir evrak ihtiyacı olmamaktadır. Sadece ilanda sorulan sorulara doğru cevap vermeli ve bir adet resminizi yüklemelisiniz. Başvurunuz kabul edildiği takdirde ise işe başlamadan önce sizden bazı evrakları teslim etmeniz istenecektir. Evraklarınızı hazırlayarak teslim ettikten sonra da işe başlayabilirsiniz. İşe başlamadan önce teslim etmeniz gereken evraklar şunlardır.

 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Eğitim belgesi (diploma ya da öğrenci belgesinin fotokopisi)
 • Adli sicil kaydı
 • Sürücü belgesinin fotokopisi
 • Erkekler için askerlik belgesi
 • Alınmış trafik cezası varsa bunların belgesi
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Garanti bankasında hesap açılması ve bunun belgesi
 • SGK hizmet dökümü ve tescil belgesi

Banabi Kurye Maaşları ve Çalışma Saatleri

Banabi kurye maaşları nedir bu işe başvuru yapmak isteyen kişilerin araştırdıkları konular arasında yer almaktadır. Banabi kuryeleri iki farklı sistemle çalışmaktadır. Bundan dolayı tüm kuryelerin aynı maaşı almaları söz konusu değildir. Firmanın kendi bünyesinde çalışan kuryeler asgari ücretle işe başlıyorlar. 2023 yılı asgari ücret 8,500 TL olarak belirlenmiştir. Bu firmada kurye olarak çalışmanın avantajı ise verilen bonuslar ile kazançların asgari ücretin üzerine çıkıyor olmasıdır.

Bir kurye ne kadar çok paket teslim ederse kazancını o kadar arttırabiliyor. Esnaf kuryeler için ise sabit bir maaş garantisi bulunmuyor. Yaptıkları paket teslimi sayısına bağlı olarak kazanç elde edebiliyorlar. Bunun yanında insanların market alışverişlerini online olarak yapmaya ilgileri sürekli artmaktadır. Böylece kuryelerin teslim ettikleri paket sayısı da artıyor. Çalışma saatleri de iş başvurusunda belirtildiği gibi esnek. Banabi’de kurye olarak çalışmak isteyen kişilerin uzun çalışma saatlerine hazır olmaları gerekiyor.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir