1. Anasayfa
  2. Haberler

Başvuru Yapan Herkese 1300 TL Yatacak! Düzenli Gelir Elde Etmek İsteyenlere Büyük Fırsat

Başvuru Yapan Herkese 1300 TL Yatacak! Düzenli Gelir Elde Etmek İsteyenlere Büyük Fırsat
0

Devlet tarafından birçok alanda vatandaşlara destek sağlanıyor. Özellikle kadınlar için birçok kolda ödemeler yapılıyor. Yeni doğan çocuk için annelere destek sağlanmaya devam etmektedir. Çalışan ve çalışmayan bütün annelere çeşitli yerlerden çok sayıda sağlanmaktadır. Çocuk ve doğum yardımı, yarım gün çalışma desteği, emzirme parası, süt parası ile kadınlar bu konuda devletten gelen yardımlarla nefes alabiliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile ailelere 1300 TL ödeme yapılacağı duyuruldu. Destek ödemeleri ayrıntıları belli oldu. Aile ve destek ödemesinden faydalanmak isteyen vatandaşlar nasıl faydalanacağını açıkladılar.

Doğum parası olarak da bilinen çalışan kadınların doğum öncesi ve sonrası çalışmadığı dönemler için alacağı ödemeler 2023 yılında zamlı olunacağı belirtilmişti. Doğum parası asgari ücrete gelen zaman ile birlikte güncemeler geldi. Çalışan kadınlar doğum öncesi ve sonrasında belirli bir süre izin kullanmaktadır. Çalışmadıkları bu sürenin parasını çalışmaya başladıktan sonra alabilmektedir. Doğum parası asgari ücrete endeksli olarak değişmektedir.

Doğum yardımı il birlikte destek sağlanmaktadır. 1. Çocuk 300, 2. Çocuk 400, 3. Çocuk için 600 TL destek ödemesi yapılacağı söylendi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile başvurulara devam edildiği belirtildi. Başvuru şartları nelerdir?

  • TC vatandaşı olmak
  • Doğum tarihi 2015 veya daha yeni doğum olması,
  • Bebeğin canlı doğması,
  • Doğumdan sonra mutlaka sisteme giriş yapılmalıdır.

Şartları sağlayan tüm TC vatandaşı olan annelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından destek sağlanacaktır.

Başvurular Nereye Yapılacak!

1300 TL destek ödemesi başvuruda bulunanlar için bebeğin canlı olmasıdır. Bebeğin kimlik bilgilerinin kaydedilmesi ile birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına giderek E devlet üzerinden başvuruda bulunulabilmektedir.  Destek ödemesinin onaylanması ile birlikte 1300 TL ödemesi PTT üzerinden gerçekleştirilecek.

Kimler Faydalanacak!

Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan her vatandaş için, 15.05.2015 tarihinde ve sonrasında canlı doğum yapan Türk vatandaşları yardımdan faydalanabileceklerdir. Ayrı yeten yurt dışında yaşayan mavi kart sahipleri de bu yardımdan yararlanacaktır. Doğum yardım ödemeleri yapılan başvurunun doğum yardımı sistemine girmesi gerekmektedir. DYS girildiği takdirde ay içerisinde hak sahiplerince PTT üzerinden hesaplarına yatırılacaktır. İhtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirilen herkes destekten yararlanacaktır. Sosyal destek yardımı alanlar, ek olarak bu destekten yararlanabilecekler.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir