1. Anasayfa
 2. İş Başvuruları

BİM Çalışma Şartları Nasıl? 2023 Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler

BİM Çalışma Şartları Nasıl? 2023 Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler
BİM Çalışma Şartları Nasıl, 2023 Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler
0

BİM çalışma şartları yüksek derecede iyi olması ile birlikte birçok iş arayan için aranan bir yer haline geliyor. Günümüz ekonomik koşullarında çalışmadan geçinmek mümkün değildir. Ancak iş koşullarının zorlayıcı olması sebebi birçok iş arayan çalışmaktan vazgeçebilmektedir.

BİM Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler

BİM bu konuda neredeyse her iş arayanın imdadına yetişiyor. Çalışanlarına sağladığı iyi çalışma koşulları, saatleri ve maaş miktarları sayesinde bugün herkes herhangi bir pozisyonda BİM çalışanı olmak istiyor. BİM çalışanı olmak için de birçok koşul bulunuyor. Ancak koşulların herkes tarafında sağlanabilir olması sebebi ile herkesin bir BİM çalışanı olması mümkündür.

Türkiye’nin neredeyse her noktasında şubeleri bulunan ve Türkiye’nin en büyük mağaza zincirlerinden birine sahip olan BİM sayesinde birçok kişi iyi çalışma şartlarına sahip olabiliyor. Sağladığı en avantajlı hak ise çalışanlarına vermiş olduğu esnek çalışma saatleridir. Part- time ya da tam zamanlı olarak çalışma imkanı sunan BİM sayesinde çalışanlar bir günde en fazla 8 saat çalışıyor. Ayrıca haftada 1 gün de izin hakkı tanıyor. Çalışanlarının her biri BİM için değerli olduğundan yapılan ekstra çalışma saatlerinde de mesai ücreti ödüyor.

Hangi Pozisyon Kaç Maaş Alıyor?

Hangi pozisyon kaç maaş alıyor sorusu da bu avantajlı çalışma şartları göz önünde bulundurulduğunda herkesin merak ettiği sorulardandır. Her çalışma alanı gibi BİM de kolay bir çalışma ortamı yaratmak için her çalışanına özel ve farklı pozisyonlar vermiştir. Bu sayede de mağazanın işleyişi ve çalışanların işleri son derece kolaylaşmış olacaktır. Pozisyonların her biri için eşit ve avantajlı haklar sunmaya çalışan BİM her bayramda çalışanlarına hediye alışveriş çeki dahi verebilmektedir. Pozisyonların aldığı maaşlar incelendiğinde ise;

 • BİM kasiyeri asgari ücrete ek olarak prim alabiliyor. Yani aylık maaşı 8.500 TL‘ nin üstünde oluyor.
 • Depo personeli ise 8.500-9250 TL arasında bir ücret alıyor.
 • Mağaza müdür yardımcısı ise 11.500 TL’ye ek olarak prim almaktadır.
 • Mağaza müdürü maaşı ise primle birlikte 13.250 TL’yi aşıyor.
 • Pozisyonlar arasında en yüksek olanı bölge müdürü ise net 23.500 TL maaş ile her BİM çalışanının hayallerini süslüyor.
BİM Çalışma Şartları Nasıl 2023 Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler
BİM Çalışma Şartları Nasıl 2023 Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler

BİM Çalışanı Olmak İçin Gerekli Şartlar ve Evraklar

BİM çalışanı olmak için gerekli şartlar ve evraklar da bu avantajlı haklar ile birlikte merak edilen bir sorudur. Her çalışma alanı gibi BİM de bazı çalışma şartlarına sahiptir. Ancak bu çalışma şartlarının her biri neredeyse herkes tarafından karşılanabildiği için herkes başvuru yapabiliyor. Başvuru da dikkat edilmesi gereken nokta şartları iyi anlamış olmak ve başvurunun tam olarak nereye yapıldığıdır.

İŞKUR ile iletişime geçerek bir BİM başvuru formu doldurulabilir. Dahası, BİM’ in kendi sayfasından online başvuru formu ya da mağazasına giderek elden bir başvuru formu doldurulabilir. Başvuru formundan kısa bir süre sonra eğer ki pozisyon açığı var ise ve şartları tamamlıyorsanız görüşmeye çağrılıyorsanız. Görüşmenin olumlu sonuçlanması ile birlikte de bazı evrakları doldurmanız bekleniyor. Bu evraklardan önce en merak edilen konu başvuru için gerekli şartlardır. Bu şartlar şu şekilde listenebilir;

 • En az lise mezunu olmak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • En az 18 en fazla 35 yaşında olmak,
 • İletişiminizin güçlü olması,
 • Çözüm odaklı olmak,
 • Tecrübeli olmak,
 • BİM çalışma prensipleri doğrultusunda satış konusunda kabiliyete sahip olmak

Bu şartların her biri tamamlandıktan sonra başvuru yapılabilir. Başvuru sonrasında eğer ki mülakata çağrılırsanız ve sonrasında da mülakat olumlu değerlendirilirse İnsan Kaynakları Ofisi tarafından sizden birtakım evraklar istenecektir. Tamamlamanız için belirli bir süre verilen evraklar şunlardır;

 • İkamet adresinizi belirten ikametgah belgesi,
 • Diploma çıktısı,
 • Başvuru formunun çıktısı,
 • Sağlık raporu,
 • Göz muayenesi ve kan grubu kartı,
 • Sicil kaydı,
 • Bir önceki iş yerinden ayrıldığınıza dair çıkış belgesi
BİM Çalışma Şartları Nasıl, 2023 Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler
BİM Çalışma Şartları Nasıl, 2023 Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler

Evrakların her biri farklı kurumlardan alınsa da çok kısa bir süre içerisinde alınabilecek evraklardır.  Kendi özel ve güncel bilgilerinizin İnsan Kaynakları ile paylaşılmasından kısa bir süre sonra işe çağrılabilirsiniz. BİM’ in tüm avantajlı haklarına sahip çalışanlarından biri olmak için sizler de bu adımları takip edebilirsiniz.

 

 

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir