1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

Bursa Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Bursa Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023
Bursa Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu 2023
0

Bursa Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Bursa Hoşgeldin bebek paketi başvurusu yapacak kişiler KADINIZ BİZ mobil uygulaması üzerinden başvurusunu sisteme gönderebilir. Belediyenin imkanları dahilinde anne ve bebeklerin ilk zamanlardaki ihtiyaçları karşılanmış olur.

Bursa Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu 2023
Bursa Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Bursa Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu

Hediyenin amacı anne ve bebeği tebrik ederek acil ihtiyaçların hemen karşılanmasıdır. Anne ve bebek paket içerisinde ihtiyaç duyduğu ürünler ile ilk etapta gereksinimlerini karşılar. Anne bebek için verilen pakette şunlar bulunabilir:

  • Bebek bezi
  • Kadın pedi
  • Bebek kıyafetleri
  • Biberon
  • Ateş ölçer
  • Mama

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yenidoğan Bebek ve Annelere Hediye

Bursa Büyükşehir Belediyesi bebek paketi başvuru yapan kişilere verilir. Hem annenin hem de bebeğin ihtiyaç duyduğu bazı malzemeler paket içerisinde yer alır. Bunun yanında anne ve bebeğe verilen bebek paketi başvurusu yapacak kişiler bu başvuruyu bebek 1 aylıkken yapmalıdır. Süreyi geçiren kimseler bu yardımdan yararlanamaz.

Sadece 0-1 ay bebek sahibi kişiler canlı doğumlarda ve kimliğini çıkardığı bebekleri için bu başvuruları yapabilir. Başvuruda sizden evrak talep edilebilir. Bu evraklar doğum belgesi veya bebeğin kimlik bilgileri olabilir.

Anne ve bebek için verilen paket ücretsiz bir şekilde hediye amaçlı belediye birimi tarafından verilir. Ayrıca paket başvurusu gerçekleştiren ve bu paketi almaya hak kazananların çantaları ikametgâh adreslerine teslim edilir. Adres bilgisi verilirken mutlaka güncel bilgiler paylaşılmalıdır.

Bursa Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu 2023
Bursa Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Paketi Nasıl Alınır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi bebek paketi yardımı ile ilk ihtiyaçlarınız karşılanır. Başkanlığın hediye amaçlı verdiği bu paket içerisinde birçok faydalı ürün barındırır. Her biri anne ve bebek için ilk zamanlarda gerek duyulacak ürünlerdir. Bunun yanında paketi almak isteyenler online uygulama ile bu taleplerini kuruma iletebilir. İster Android isterseniz İOS veya farklı bir işletim sistemi cep telefonu veya tablet ile uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Uygulama üzerinden başvurular kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşir. Başvuru yapacak kişiler bebeğin bakımından sorumlu olan kimseler olmalıdır. Anne veya baba 1 kez başvuru yapma hakkına sahiptir. Bunun yanında her bir çocuk için 1 kez hak tanınır. Çocuk sayısına göre her çocuğunuz için başvuruda bulunmak mümkündür.

 

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir