1. Anasayfa
 2. Güncel Başvurular

Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisi Şartları Nelerdir?

Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisi Şartları Nelerdir?
0

Şehirde çalışmaktan yorulduysanız ve artık köyde doğal bir hayatta yaşamak istiyorsanız hayvancılık yaparak sizler de geçiminizi sağlayabilirsiniz. Hayvancılık yapmak istediğinizde de bu iş için kaynağınız yoksa devletten destek alabilirsiniz. Bu desteği sadece köye yerleşmek için kullanma zamanda yıllardır hayvancılık yapan biriyseniz ve işlerinizi büyütmek istiyorsanız da devletin desteğinden yararlanabilirsiniz.

Hayvancılık yaparken devletten destek almak istediğinizde ise bu desteği büyükbaş hayvan hibe kredisi ile yapabilirsiniz. Tabi bu hibe kredisi de herkese verilmemektedir. Hibe kredisini almak için bazı şartları sağlamanız gerekecektir. Peki, büyükbaş hayvan hibe kredisi şartları nelerdir?

Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisi Şartlarını Sağlayarak İşlerinizi Büyütebilirsiniz

Büyükbaş hayvan hibe kredisi hem işlerinizi büyütme hem de yeni bir iş kurma yolunda her zaman sizlere yardımcı olur. Tabi size bu hizmeti sunarken de sizlerden bazı şartlar ister. Büyükbaş hayvan hibe kredisi almak ve bu hibe ile alacağınız hayvanlar için aranan şartlar şu şekildedir:

 • Devlet desteği ile alacağınız hayvanların mutlaka Türkvet’e kayıtlı olması şartı aranır.
 • Büyükbaş hayvanın en fazla bir kere doğum yapmış olması veya gebe olması gerekir.
 • Büyükbaş hayvanın 36 aylıktan büyük olmaması gerekir.
 • Hibe kredisi ile alınacak büyükbaş hayvan eğer manda olacaksa 48 aydan büyük olmaması ve bir kere doğum yapmış olması gerekir.
 • Büyükbaş hayvanın cinsinin holstein siyah ve alaca veya brownsiwis, simenta, jersey olması gerekmektedir.

Hibe kredisi ile alacağınız büyükbaş hayvanın şartlarını öğrendikten sonra hibe kredisi almak isterseniz de yine sağlamanız gereken şartlar olacaktır. Bu şartlar ise şu şekildedir:

 • KKB kredi notunun mutlaka yüksek olması gerekir. KKB kredi notu en az 1690 puan ve üzeri olmalıdır.
 • Gerek duyulduğunda en az iki kefilin olması gerekir. Bu kefiller için de eşlerin onayı ile tercihen bordrolu SGK olarak çalışan birinin olması gerekir.
 • Vergi dairesine herhangi bir borcunuzun olmaması gerekir.
 • Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi ile İşletme Tescil Belgesi’nin olması gerekir.
 • İpotek için hayvan sahibi ise hayvan küpe numaraları değil ise ipotek değeri olan mal, mülkünüzün olması gerekir.
 • Tüm bu şartları sağladıktan sonra da banka sözleşme formunu doldurup imzalamanız gerekir.

Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisinin Faiz Oranları

Büyükbaş hayvan hibe kredisinden yararlanmak istediğinizde gerekli şartları sağlamanız durumunda Ziraat Bankası’na başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Tarımsal İşler Departmanı’na başvurarak büyükbaş hayvan hibe kredisinden sizler de faydalanabilirsiniz. Ziraat Bankası 2022 yılında büyükbaş hayvan hibe kredisi için vatandaşa %17’lik bir faiz oranı koymuş durumdadır. Bu faiz oranı ise kredi çekmek isteyen kişiye göre değişebilmektedir. Eğer genç ve kadın girişimci iseniz bankanın faiz oranı daha farklı olabilmektedir. Bu sebepten dolayı da bankadan hibe kredisi alacağınız zaman mutlaka faiz oranını da dikkate alarak kredi çekmeyi denemelisiniz.

Ziraat Bankası her zaman vatandaşını düşünen bir banka olarak diğer pek çok bankaya göre daha uygun faiz oranlarını sizlere sunmuştur. Sizler de aldığınız krediyi daha uygun fiyatlarla geri ödemek isterseniz bu durumda Ziraat Bankası büyükbaş hayvan hibe kredisinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede çiftçi olarak kazancınızı daha çok artırabilirken aynı zamanda borcunuzun da daha az olmasına sebep olabilirsiniz.

Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisi ile Kazancınızı Artırın

Hayvancılık yapmak isteyen pek çok kişinin yatırıma ihtiyacı vardır. Bu yatırımı yapabilmek için de yüklü miktarda parasının olması gerekebilir. Ancak hayvancılık yapanlar çoğu zaman yüklü miktarda para bulmakta zorlanabilir. İşte bu durumda da büyükbaş hayvan hibe kredisi hizmetinden yararlanılabilir. Bu hizmetten yararlanırken de tabi ki büyükbaş hayvan hibe kredisi şartları nelerdir sorusunun cevabını ararsınız. Bu sorunun cevabını öğrendikten ve krediyi almanız durumunda ödeyeceğiniz borcu da kabul etmeniz durumunda sizler de hibe kredisinden faydalanabilirsiniz. Faydalanacağınız bu hibe kredisi ile birlikte de işlerinizi büyümeyi kolaylıkla başarabilirsiniz.

Büyükbaş hayvan hibe kredisi alırken ve bu krediyi kullanırken sağlamanız gereken birçok şart vardır. Bu şartları sağlamanız durumunda çektiğiniz hibe kredisini en iyi şekilde kullanabilir ve kazancınızı sürekli olarak artırarak ileride zor durumlara düşmekten de kurtulabilirsiniz. Bu sayede de borcunuzu da güvenle ödemeyi başararak kendinizi de zor duruma sokmamış olursunuz.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir