1. Anasayfa
  2. Haberler

Çevre Ve İklim Değişikliği Bakanlığı 500 Adet Personel Alacak! İşte Şartlar

Çevre Ve İklim Değişikliği Bakanlığı 500 Adet Personel Alacak! İşte Şartlar
0

Türkiye’de birçok vatandaş iş arayışına girerken Mart ayının gelmesi ile birlikte birçok özel ve kamu kuruluşları ilanlarını yayımlamaya başladı. Buna göre çevre ve şehircilik iklim değişikliği bakanlığı bünyesinde memur olarak çalışmak isteyen vatandaşlar belirlenen tarihler arasında başvuru yapmaları gerekecek.

Bakanlık geçtiğimiz günlerde lisans mezunu olan 500 adet sözleşmeli çalışmak üzere memur alımını duyurmuştu. Başvuru ilanının ayrıntılı bir şekilde incelenmesi için çevre şehircilik ve iklim değişikliği Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden ilan incelenebilmekte. Bakanlığın duyurduğu şartları sağlayan adaylar belirtilen süreler içerisinde başvuru yapabilecek.

500 Adet Personel Kadrosu

Çevre ve İklim Değişikliği Bakanlığı geçtiğimiz günlerde lisans mezunu olan kişiler arasından 500 adet memur alacağını duyurmuştu. Bu yapılacak olan alım 6306 sayılı afet riski altında ki alanlara dönüştürülmesi hakkında kanun uyarınca afet riski altındaki alanın geliştirilmesi amacı ile alınacak. Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığının kariyer kapısı platformundan ulaşılabilecek bu başvuru sayesinde birçok vatandaş memur olma yolunda ilerleyecek.

Bakanlık bünyesinde 223 adet inşaat mühendisi 25 adet harita mühendisi 35 adet makine mühendisi 35 adet elektrik ve elektronik mühendisi 35 adet çevre mühendisi 20 adet jeoloji mühendisi 20 adet jeofizik mühendisi 33 adet mimar 28 adet avukat 25 adet şehir plancısı ve 21 adet uzman personel alınacağı duyuruldu. Bu kontenjanlara başvuru yapmak için ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak herhangi bir şekilde kamu haklarından mahrum bulunmamak görevini yapmaya herhangi bir şekilde engel olabilecek sağlık sıkıntısının bulunmaması bununla birlikte güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumsuz sonuç vermemesi gibi şartlar aranacak.

Bununla birlikte 2022 yılında yapılan kamu personeli seçme sınavından lisans grubunda giren adaylar arasından P3 puan türünden en az 70 puan alması da gerekecek. Bakanlığın açıklamış olduğu başvurunun son günü itibariyle de 40 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Yukarıda belirtilen kontenjanlar için ise en az 3 yıl mesleki tecrübe istenecek.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir