1. Anasayfa
  2. İş Başvuruları

Dominos Pizza Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonları, Maaşları, Saatleri 2023

Dominos Pizza Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonları, Maaşları, Saatleri 2023
Dominos Pizza Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonları, Maaşları, Saatleri 2023
0

Dominos Pizza Çalışma Şartları Nedir? Amerika merkezli Dominos pizza, Türkiye’ye 1988 yılında gelmiştir. Firma beş yüz şubesiyle şu an için hizmet vermektedir. Evlere servis hizmeti oldukça yaygın olan firmanın en önemli özelliği geç kalan pizzayı bedava vermesidir. 30 dakika geç gelen pizza ücretsiz verilmektedir. Servis hizmetindeki hassasiyet nedeniyle büyük ilgi gören firma halen en yaygın pizza firmalarından biridir. Firmanın yaklaşık olarak 7500 kadar çalışanı bulunmaktadır.

Dominos Pizza Çalışma Şartları Nasıl?

Dominos pizza çalışma şartları, iş arayanların merak ettiği bir konudur. Firma büyük bir firma olmakla birlikte müşteri potansiyeli çok yüksektir. Bu nedenle yoğun çalışma temposuna sahiptir.

Çalışma saatleri kış aylarına ve yaz aylarına göre değişiklik göstermektedir. İllere ve bölgeye göre çalışma saatleri şube sorumlusu tarafından belirlenmektedir. Genel olarak saat 10:00’da açılış yapan firma, gece 24’e kadar hizmet vermektedir. Cumartesi ve pazar günleri de çalışan şirket bazı bölgelerde 24 saat hizmet vermektedir.

Firma A1 ehliyetine ve A2 ehliyetine sahip kuryelerle çalışmaktadır. Dağıtım filosu pizza dağıtımında tecrübeli elemanlarla çalışmaktadır. Firma garson, komi, mutfak elemanı ve yardımcı eleman kategorisinde alım yapmaktadır. Bölgesel mesai saati farklı olan şirket şubenin performansına göre eleman alımı gerçekleştirmektedir.

Dominos Pizza Pozisyonlar

Pizza firması mutfak elemanı ve servis elemanı olmak üzere iki kategoride hizmet vermektedir. Temizlikçi, garson, komi, kurye, pizza ustası, mutfak yardımcısı ve yönetici kategorisinde alım yapılmaktadır. Kariyer seviyesini artırmak isteyenler tanınmış firmaları tercih eder ve bu firmalardan biri de Dominos Pizza’dır. Alımlarda 18 yaş sınırı belirleyici rol oynamaktadır. Genç ve dinamik elemanlar tercih edilmektedir ve özellikle dış görünüme önem verilmektedir. Dominos pizza çalışma şartları dört mevsim değişiklik gösterir. Mesai saatleri hizmet verilen bölgenin özelliğine göre şekillenir.

Eleman pozisyonlarında önemli olan konu kişinin doğru tercihi yapmasıdır. Dominos firmasında çalışmak isteyenler pizza sektöründe tecrübeli olması gerekir. Kurye, garson ve komi alımlarında tecrübeli elemanlara yer verilmektedir. Mutfak elemanı, pizza ustası ve temizlik elemanı alımlarında da yine tecrübeye ve yaşa önem verilmektedir. Sektör hızlı ve programlı çalışmayı gerektiren bir sektördür. Bu nedenle uzun süre çalışabilecek elemanlar öncelikli olarak tercih edilir. Askerlik ile sorunu olmayan ve esnek mesai şartlarına uyabilen elemanlar listenin başında yer alır.

Dominos Pizza Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonları, Maaşları, Saatleri 2023
Dominos Pizza Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonları, Maaşları, Saatleri 2023

Her işte olduğu gibi pizza işinde de ehil olmak önemlidir. Dominos pizza firması;

  • Genç, dinamik ve sosyal iletişimi yüksek elemanlarla çalışmaktadır.
  • Kurye alımlarında tecrübeye önem vermektedir ve trafikte tecrübeli motosiklet elemanlarına öncelik vermektedir.
  • Çalışma saatleri esnek olduğu için daha çok esnek çalışma saatlerine uyabilecek elemanlarla yoluna devam etmektedir.
  • İzin, maaş, sigorta ve prim gibi konularda firma güncel seçenekleri tercih etmektedir.

Dominos Pizza Maaşları Ne Kadar?

Çalışma saatleri ve işin özelliği maaşları belirleyen bir konudur. Dominos pizza maaşları asgari ücretten fazladır. Bunun nedeni mesainin esnek olması ve işin özellikleridir. Part time çalışmak isteyen elemanlar için de saat başı ücret ödenmektedir. Full time yani gün boyu çalışanlar için de maaş sistemi uygulanmaktadır. Maaşlar asgariden biraz yüksektir ve her yıl güncellenmektedir. Temizlikçi, garson ve pizza ustasının maaşları farklıdır. Dominos pizza çalışma saatleri hizmet programına göre değişiklik gösterir.

Asgari ücret her yıl güncellenmektedir ve buna bağlı olarak diğer ücretler de güncellenmektedir. 2023 yılı itibariyle asgari ücret 8500 TL olmuştur. Bu artışla birlikte Dominos eleman maaşını artırmıştır.

Dominos Pizza Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonları, Maaşları, Saatleri 2023
Dominos Pizza Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonları, Maaşları, Saatleri 2023

Dominos Pizza Çalışma Saatleri

Dünyanın en popüler pizza firmalarından biri olan Dominos, ülkemizde de en popüler pizza firmaları içerisinde gösterilmektedir. Firma sabah 8:00’da açılmaktadır ve gün boyu hizmet vermektedir. Elemanlar belli izin günleri ve çalışma saatleri vardır. Saat 24:00’da iş mesaisi son bulmaktadır. Mesai saatine göre maaş belirleyen firmanın bazı şubeleri 24 saat çalışmaktadır ve vardiyalı elemanlarla yoluna devam etmektedir.

Vardiyalı sistemde full time kategoride aylık maaş verilmektedir. Bazı şubelerde ise part time elemanlara yer verilmektedir. Elemanlar çalışma saatine göre maaş almakla birlikte sosyal haklara sahip olmaktadır. SGK, yemek, yol parası ve prim ödemeleri firma tarafından aylık gerçekleşmektedir. Haftalık bir günlük izin hakkı veren firma bir yılını dolduranlara yıllık izin vermektedir.

 

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir