1. Anasayfa
 2. Güncel Başvurular

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda, Erzak ve Maddi Yardım 2023

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda, Erzak ve Maddi Yardım 2023
Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu - Gıda, Erzak ve Maddi Yardım
0

Düzce Belediyesi yardım başvurusu içerik olarak gıda ve para yardımı olacak şekilde oluşturulmuştur. Düzce il sınırlarında ikamet eden düşük gelirli ve yoksul statüsündeki her vatandaş bu yardım için başvuru yapabilecektir.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

Gelişmiş iller arasında yer alan Düzce ili korona virüs ve yüksek enflasyon gibi olumsuz durumlardan etkilenmiştir. Ücretli çalışanların işçi çıkarımlarından etkilenmesi ve bu bağlamda işsizlik artışı gibi olumsuz durumların yaşanmasın da kişilerin yardım alma talebini doğurmuştur.

Düzce Belediyesi Vatandaşına Sahip Çıkmakta

Düzce Belediyesi yardım başvurusu talebinde bulunan tüm vatandaşlarına, gıda, sosyal kart  ve para yardımı yaparak sosyal ve maddi anlamda yardımlarla desteklerde bulunmaktadır.

Dar gelirli, kimsesiz, yardıma muhtaç, yaşlı, eşinden ayrılmış, eğitim almakta maddi zorluk yaşayan, engelli, gazi ya da şehit yakınları gibi yardım almak için ihtiyaç duyan her vatandaşına yardımcı olabilmek açısından kolları sıvayan Düzce Belediyesi vatandaşlarına yoksulluk ve yokluk çekmeden daha rahat koşullara kavuşabilmeleri için sahip çıkarak sorumluluklarını yerine getirmektedir. Bir çok alanda yapılan bu yardımlar Düzce’de ikamet edip zor koşullarda hayatlarını idame ettirmeye çalışan herkesi kapsayacak şekilde vatandaşlara sunulmaktadır.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu - Gıda, Erzak ve Maddi Yardım 2023
Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda, Erzak ve Maddi Yardım 2023

Düzce Belediyesinin Yardımları

Düzce Belediyesi yardım başvurusu yapan vatandaşlarının yaşam kalitelerini arttırmak için çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Bu yardımları;

 • Erzak yardımı ve gıda ürünlerine yönelik yardımlar,
 • Yakacak ile ilgili tüm yardımlar,
 • Kira ödeyen vatandaşlara kira desteği,
 • Dul kadınlara yönelik yardım,
 • Sağlık yardımları,
 • Bebeklere yönelik bez ve mama yardımları,
 • Parasal yardımlar,
 • Ekonomik geliri düşük alilerin çocuklarına kırtasiye ve eğitim materyallerine yönelik yardımlar,
 • Sıcak yemek yardımları,
 • Şehitlik, gazilik unvanı olan ailelere genel yardımlar,
 • Engelli vatandaşlarına yönelik yardımlar,
 • Temizlik malzemeleri yardımı,
 • Şartlı eğitim yardımları,
 • Doğal afet mağduru ailelere yönelik genel yardımlar şeklinde sıralayabilmekteyiz.

Düzce Belediyesine Yardım Başvurusu Nasıl Yapılmakta

Düzce Belediyesi yardım başvurusu yardım almak isteyen vatandaşların belediyeden bireysel başvuru yapması ile başlamaktadır. Yardım için belediyeye giden kişi başvuru formunu doldurduktan sonra resmi olarak yardım talebinden bulunmuş olacaktır.

Ayrıca online olarak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar da e – Devlet üzerinden bağlı bulundukları belediyeye başvuru yapabileceklerdir. E – Devlet sistemine girişi yaptıktan hemen sonra sosyal yardımın ne olacağını belirledikten hemen sonra gerekli alandaki formu dolduran her vatandaş formu göndermeyi onayladıktan sonra formu göndererek başvurusunu tamamlamış olacaktır.

Ön başvuru olarak değerlendirilen bu online başvurular onayladığı taktirde yardıma başvuran kişiler işlemleri ilerletebilmesi için belediyeye çağırılarak işlemleri sürdürülmektedir.

Başvuruların sonuçlanması ortalama bir ay sürmektedir. Bu süreç geçtikten sonra başvuru sonucu için kişiler belediyeyi arayarak telefon ile sonuç öğrenebilecekleri gibi belediyeye giderek de sonuç hakkında bilgi edinebilecektir.

Online olarak da e – Devlet üzerinden yine başvuru sonucunu öğrenebilmek mümkün olacaktır.

Düzce Belediyesinin Verdiği Maddi Yardımdan Kimler Yararlanabilir

Düzce Belediyesi yardım başvurusu için başvuru yapabilecek olan vatandaşların kesinlikle yardıma muhtaç, yoksulluk sınırında ya da gelir düzeyi çok düşük olan dar gelirli kişilerden oluşması gerekmektedir. Bu kişileri;

 • İşsiz, herhangi bir geliri olmayan kişiler,
 • Engelli vatandaşlar,
 • Şehit ve gazi yakınları,
 • Kronik hastalıkları olan yoksul kesimler,
 • Yoksul dul kadınlar,
 • Sabit bir geliri olmayan ve bu bağlamda düşük gelir nedeniyle yoksulluk yaşayanlar,
 • Aylık kazançları geçinebilmelerine yeterli gelmeyen kişiler,
 • Yoksul oldukları için eğitim, öğretim göremeyen yoksul çocuklar,
 • Yaşlı ve bakıma muhtaç kişiler şeklinde sıralayabilmekteyiz.

Bu vb. durumu yaşayan bireyler belediyeye başvuru yaparak yardım taleplerini beyan etmiş olacaklardır. Başvuruyu alan memurlar yardıma başvuru yapan kişilerin ikamet adreslerini rapor sunabilmek için ziyaret ederek yerinde bir inceleme yapmaktadır. Sosyo -ekonomik durumu tespit edilen kişilere inceleme komisyonun vereceği karar doğrultusunda yardım yapılıp yapılmayacağına karar verilmektedir.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu - Gıda, Erzak ve Maddi Yardım
Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda, Erzak ve Maddi Yardım

Düzce Belediyesi Tarafından Düzenlenen Sosyal Yardım

Düzce Belediyesi tarafından sosyal yardıma ihtiyaç duyan tüm vatandaşlara uygulanmak üzere yardım kampanyaları başlatılmıştır. Nakdi yardım, erzak yardımı, yakacak yardımı, tablet yardımı, kırtasiye yardımı, gıda yardımı, yardım kolileri ve sosyal yardım olmak üzere sunulacak olan bu yardımlar ile hedeflenen tüm vatandaşların yaşam kaliteleri yükseltebilmektir. Bu bağlamda Düzce Belediyesi yardım başvurusu yapan tüm ihtiyaç sahipleri bu sosyal yardım kapsamında değerlendirmeye alınacaktır.

Düzce Belediyesine bireysel başvuru, telefon ile başvuru ve online olarak internet aracılığı ile e – devlet üzerinden başvuru yapabilecek olan yardıma ihtiyaç duyan vatandaşların genel sosyal ve ekonomik durumları tespit edildikten hemen sonra genel olarak tüm alanlardaki yardımlardan tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilecektir.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir