1. Anasayfa
 2. Yardım Başvuruları

E-Devlet 800 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Devlet 800 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
E-Devlet 800 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
0

E-devlet 800 TL yardım başvurusu, ülkemizin sosyal devlet anlayışından kaynaklı olarak, ihtiyaç sahiplerine açılmaktadır. Ülkemizdeki belli bir nüfustaki vatandaşlar, muhtaçlık sınırının altında yaşadığından dolayı her tür yardıma açık olan vatandaşlara, çeşitli şekillerde yardımda bulunmaktadır. E-devlet 800 TL yardım kampanyası, bu sosyal yarımlardan biri şeklinde, vatandaşların karşısına çıkıyor demek doğrudur.

E-devlet 800 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ekonomik açıdan zor zamanlardan geçen ve ihtiyaç sahipleri aileler için, 800 TL yardım için başvuru yapmak, gerek günlük harcamalar gerekse ev geçindirme açısından mümkündür. Dar gelirli aileler için devletin sunduğu projeler, e-devlet üzerinden görüntülenebilmektedir. Vatandaşlar kendileri için en uygun projelere kısa süre içinde ulaşabilir ve bu başvuruların sonuçlarını sorgulayabilmektedir. E-devlet üzerinden hemen yardım projelerine başvurulabilir.

E-devlet Üzerinden 800 TL Maddi Destek Nasıl Alınır?

E-devlet üzerinden 800 TL maddi destek nasıl alınır sorusu, binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilenlerin başında gelmektedir. Devlet kapsamındaki bu yardıma başvurmak için bazı aşamaların tamamlanması gerekir. Bunlar şu şekilde değerlendirilebilir;

 • C kimlik numarası ve şahsi olarak belirlenen şifreyle, e-devlet portalına giriş sağlamak
 • Giriş yapıldıktan sonra arama kısmına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yazılması
 • Yapılan arama sonucunda karşınıza çıkan sonuçlardan bir olan Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Başvurusu sekmesine tıklayarak, istenilen bilgilerin doğru girildiğine emin olunması
 • En son kısım olarak başvurunun tamamlanması

Karşınıza çıkan kısımdaki boşlukları doğru ve eksiksiz şekilde doldurabilirsiniz. Bilgileri doldurduktan sonra başvur butonuna tıklayarak, başvurunuzu tamamlamanız gerekecektir. 1 aylık süre sonunda başvurunuz onaylandığı takdirde, gelecek ayın ilk 15 günü içinde PTT hesabında 800 TL yardımı görebilirsiniz.

E-Devlet 800 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
E-Devlet 800 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet 800 TL Yardımdan Kimler Yararlanabilir?

E-devlet 800 TL yardımdan kimler yararlanabilir şeklinde, insanların aklına takılan konular mutlaka olabilmektedir. Bu yardım aslında yoksulluk sınırı altında yaşayan ve bazı nedenlerden dolayı, maddi imkanları kısıtlı olan kişilere yapılıyor denilebilir. Bu yardımdan yararlanabilecek kişiler şu şekildedir;

 • Belli bir gelire sahip olmayanlar
 • Sigorta kurumlarının herhangi birinde sosyal güvencesi bulunmayanlar
 • 65 yaşını geçmiş ve hala bir gelire sahip olmayanlar
 • Eşinden ayrılan ve eşi vefat etmiş olan dul kadınlar
 • Engelliler ve afetzedeler
 • Geliri yoksulluk sınırının altında kalanlar

Bu kriterlere sahip olan vatandaşların başvurusu hızlı bir şekilde değerlendirilir. Böylece uygun olduğu onaylanan kişilerin hesaplarına, 800 TL’lik yardım yatırılmaktadır.

E-devlet 800 TL Yardım Başvurusu Formu

E-devlet 800 TL yardım başvurusu formu, bu yardımın doğrudan alınabilmesi için zaruridir. Bu formdaki gerekli bilgileri doldurarak, başvurunun onaylanıp onaylanmayacağını bekleyebilirsiniz. Bu şekilde çevrimiçi bilgi doldurabilme imkanı varken, internete erişim sağlayamayan ya da internet kullanımını bilmeyenler için ALO 144 sosyal yardım hattı açıktır. E-devlet üzerinden başvurularda sorun yaşadığınızda, diğer seçenekleri tercih ederek başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru noktalarını ilgili kurumlar belirlemektedir.

Bununla birlikte yaşadığınız şehirdeki en yakın kaymakamlık binasına giderek, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından başvuru yapabilirsiniz. Başvurularda yanlış bilgi vermenin bu anlamda suç olduğu belirtilmektedir.

E-Devlet 800 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
E-Devlet 800 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet 800 TL Yardım Ödemesi Ne Zaman Yapılır?

E-devlet 800 TL yardım ödemesi ne zaman yapılır denildiğinde, aslında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal yardım ödemeleri, her ayın 15 ve 30’u arasında yapılmaktadır. E-devlet üzerinden doldurulmuş olan form, yetkililer tarafından hemen incelemeye alınmaktadır. Başvuru sonucu kısa bir süre içinde size bildirilmektedir. IBAN numarası belirtilmesi durumunda, banka hesabına da ödeme alınabilir.

Başvuru yapıldıktan sonra sorgulama konusunda birkaç farklı yol izlenebilmektedir. E-devlet linkinden ya da ALO 144 hattından sorgulama yapılabilmektedir. Başvuruların sonuçlanabilmesi için genel itibariyle 14-30 gün gibi bir süre zarfı geçmiş olması gereklidir. Bunun üzerinden çok fazla zaman geçmesi durumunda, ALO 144 hattından gerekli bilgiler edinilebilir.

Başvurular olumlu sonuçlandığında kıs mesajla bilgi verilmektedir. Bu mesajda yapılması gereken işlemlerden bahsedilir. Bununla beraber bahsedilen süre içinde PTT şubelerine giderek bu para çekilebilir. Başvuru tarihleri Bakanlık tarafından belirlenmektedir. En son başvuru tarihi ve ayrıntıları, ilgili kurum tarafından duyurulmaktadır. Başvuru sonucunun olumsuz çıkma durumunda, yine itiraz etme hakkı bulunmaktadır.

Ekonomik şartların bu kadar değişken hale geldiği son zamanlarda, bu yardımlar ön plana çıkmaktadır. Devletin belirlediği kriterlerin altında yaşayan kişiler, destek ödemelerinden faydalanabilir. Böylece ekonomik sıkıntıların azaltılması hedeflenmektedir. Başvuru için T.C kimlik numarasından başka herhangi bir belgeye gerek yoktur. Başvuru sırasında hata alınıyorsa, bunun birden fazla sebebi olabilir. Teknik sıkıntılar giderildikten sonra, tekrar başvuru yapılabilir.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir