1. Anasayfa
  2. Haberler

Ehliyet Sahiplerinin Dikkatine! Aracı Olan Herkesi İlgilendiriyor

Ehliyet Sahiplerinin Dikkatine! Aracı Olan Herkesi İlgilendiriyor
0

Türkiye’de birçok vatandaş aktif bir şekilde trafikte seyir halindeyken bazı trafik uygulamalarına maruz kalabiliyor. Birçok ehliyeti olan vatandaşlara uyarılar geldi bakanlık duyuru yaptı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen bu konu ehliyeti olan kişilere müjde şeklinde verildi. Son dakika haberine göre mecliste görüşülen ve kabul edilen bir konu var ki ehliyet sahiplerine sevindirecek cinsten. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden çok güzel haberler verildi ve ehliyet affına ilişkin çok sevindiren haberler paylaşıldı.

Borçlar Siliniyor Ve Yapılandırılıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen ve kabul edilen yasa ile birlikte milyonlarca ehliyetli olan vatandaş derin bir nefes alacak. Yapılan son açıklamalar neticesinde 14 milyondan fazla vatandaş 521 liralık borcuna ilişkin yapılandırma ile karşı karşıya kalacak.

Buna göre 31 Aralık 2022 tarihinden önce edinilen borçların ₺2.000’nin altında olması halinde tamamı silineceği bilgisi paylaşıldı. 2000 TL’nin üstünde olan borçlar için 48 ay vade ödeme seçeneği ile ödeme kolaylığı sağlanacak.

Trafik Ceza Puanları İade Ediliyor

Yapılan açıklamalar neticesinde park cezası alan vatandaşlar emniyet kemeri emniyet şeridi ve ışık ihlali gibi sebeplerden dolayı ceza puanı düşürülen sürücülerin ehliyetleri de tekrardan geri iade edilecek. Bu konuyla alakalı olarak geri alınan 10 bine yakın ehliyetin iadesi iade edilecek ve alkollü uyuşturucu araç kullanmak drift yapmak ölümlü kazaya sebebiyet vermek gibi suçlardan dolayı bu durum geçerli olmayacak.

Geçtiğimiz yol işlenen suçlar için belirli oranlarda puan düşüşü yapılmıştı. Ona göre alkollü olarak araç kullanmak 20 puan emniyet kemeri takmamak 15 puan kırmızı ışıkta geçiş yapmak 20 puan olarak yansıtılmıştı.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir