1. Anasayfa
 2. Haberler

Esra Erol Başvurusu Nasıl Yapılır? Yardım Başvuru Formu 2023

Esra Erol Başvurusu Nasıl Yapılır? Yardım Başvuru Formu 2023
0

Esra Erol Başvurusu Nasıl Yapılır? Yardım Başvuru Formu 2022-2023

Esra Erol Başvurusu Nasıl Yapılır? Yardım Başvuru Formu Doldur 2022-2023. Esra Erol’da, Esra Erol’un sunduğu ve Türkiye’de en çok izlenen programların başında gelen bir programdır. Programa katılmak isteyenlerin Esra Erol başvurusu yapmak için ön başvurunun ardından başvuru formunu doldurması gerekiyor. Programa başvuranların çoğunun başvurusu kısa sürede onaylanıyor ve canlı yayında sorunları çözülüyor.

Esra Erol Kimdir?

Esra Erol, televizyon programcısı ve sunucudur. Birçok programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Kariyerine 2003 yılında Teknoloji TV’de yayınlanan Siemens Mobil Kuşak programının sunuculuğunu üstlenerek başladı. 2007-2008 yılları arasında Flash TV’de yayınlanan Dest-i İzdivaç, 2008-2009 yılları arasında Esra Erol’la İzdivaç, 2009-2013 yılları arasında ATV’de yayınlanan Esra Erol’la Evlen Benimle, 2013-2015 yılları arasında FOX TV’de yayınlanan Esra Erol’la programının sunuculuğunu üstlendi. Sunduğu izdivaç programları epey izlenince tanınmaya ve farklı programlar sunmaya başladı.

Esra Erol’da Programında Neler Yapılıyor?

Esra Erol’da programında yapılanlar şöyle sıralanabilir;

 • Kayıp olan yetişkinlerin ve çocukların bulunmasına yönelik çalışmaları yapılıyor.
 • Yaşanmış hikâyeler konu oluyor ve sorunlara çözüm üretilmeye çalışılıyor.
 • Şiddet gören, boşanmak isteyen, boşandığı halde eski eşi tarafından tehdit ve zorbalığa maruz kalan kadınlara Esra Erol başvurusu yapması sonucunda yardım ediliyor.
 • Sorunlu ailelerde büyüyen ve evden kaçma eğilimi olan çocuklar için çözümler üretilirken, evden kaçan çocuklar bulunuyor.
 • Çocuklarını göremeyen kadınların canlı yayında çocuklarını görmeleri sağlanıyor.
 • Canlı yayında zorluk yaşadığını ve boşanmak istediğini dile getiren kadınlara yayın sonrası maddi ve manevi destek veriliyor.

Esra Erol Yardım Yapıyor mu?

Esra Erol yardım başvurusu yapanlara değerlendirme aşamasından sonra çeşitli yardımlar yapabiliyor. Elbette bu durum yardım isteyen herkes için geçerli olmuyor. Yardım isteyerek Esra Erol’a başvuranların gerçekten yardıma ihtiyacı olması gerekiyor. Bununla birlikte, dünya engelliler gününde 7050 kişiye tekerlekli sandalye bağışı yapıldı. Engelli olan ve tekerlekli sandalye alamayan insanların başvuruları belirli aralıklarla değerlendiriliyor. Yayın sırasında maddi ve manevi zorluk çeken insanların belirlenmesi durumunda yayın sonrası çeşitli yardımlar yapılıyor.

Programda aile içi şiddetlerin yaşandığı ailelerin, boşanmak isteyen ve bu konuda zorluk çeken eşlerin, şiddet gören kadınların çoğunlukta olduğu görülüyor. Bu tür sorunları çözmek için sadece yayın sırasında değil, yayından sonra da çeşitli faaliyetler yapılıyor. Esra Erol’da gibi programlar sayesinde Mor Çatı başta olmak üzere birçok dernek ve hayırsever, canlı yayında gördüğü mağdur kadınlara ve çocuklarına yardım ediyor. Çocuklu kadınlara kırtasiye, kıyafet ve eğitim masrafı gibi birçok yardım yapılabiliyor.

Esra Erol Başvurusu Nasıl Yapılır, Yardım Başvuru Formu 2022-2023

Esra Erol’da Programına Nasıl Başvuru Yapılır?

Esra Erol’da programına başvurmak için iletişim kanalları kullanıyor ya da web sitesi üzerinden form dolduruluyor.

Programa başvurmak için yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir;

 • Esra Erol resmi web sitesine girin.
 • Sayfanın en alt kısmında bulunan “iletişim” sekmesine tıklayın.
 • İletişim formunda bulunan ad, soyad, e-posta adresi ve telefon numarası alanlarını doldurun.
 • Alt kısımda bulunan boş alana başvuru nedeninizi yazın.
 • Boş alanları doldurduktan sonra “mesajı gönder” sekmesine tıklayın.

Esra Erol’da Programı Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Esra Erol’da programı başvuru formu için Esra Erol web sitesine girmek gerekiyor. Sitede yer alan form doldurulduktan sonra olumlu olarak sonuçlanan başvurularda kişiye geri dönüş yapılıyor. Bu aşamada meslek bilgisi, medeni durum, varsa çocuk sayısı, aylık gelir, başvurma nedenine ilişkin detaylı bilgiler isteniyor. Yardım başvurusunda bulunanların durumları değerlendiriyor. Tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engelli vatandaşlar için canlı yayın sırasında bağış çağrısı yapılıyor. Böylece birden fazla kurumdan ve insandan bağış toplanıyor. Canlı yayın sırasında izleyici sayısının fazla olması, birçok insana aynı anda birden fazla tekerlekli sandalye ulaştırılmasını sağlıyor. Programa başvuranlar çoğunlukla şiddet gören, boşanan ya da boşanmak isteyen kadınlarla kayıp çocuklarını arayan anne-babalar oluyor.

Esra Erol Başvurusu Nasıl Yapılır, Yardım Başvuru Formu 2023

Esra Erol’da Programına Kimler Başvuru Yapabilir?

Esra Erol’da programına her isteyen katılamasa da geçerli sebepleri olan çoğu insanın başvurusu kabul ediliyor.

Esra Erol’da programına katılabilecekler şöyle sıralanabilir;

 • Şiddet gören, boşanma aşamasında olan ya da boşandığı halde eski eşi tarafından zorbalığa maruz kalan kadınlar
 • Hırsızlık ve aile içi şiddet gibi durumlara maruz kalanlar
 • Evden kaçanların, aniden kaybolanların yakınları ve aileleri
 • Çocuğunu göremediği için Esra Erol başvurusu yapan kadınlar
 • Çocuğunun ya da çocuklarının kaçırıldığını düşünen anne-babalar

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir