1. Anasayfa
 2. Yardım Başvuruları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda, Para ve Erzak Kolisi Yardımı 2023

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda, Para ve Erzak Kolisi Yardımı 2023
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu - Gıda, Para ve Erzak Kolisi Yardımı
0

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapabilmek için ya da başvuru hakkında detaylı bilgiler alabilmek için bu makaleyi okumak sizin için yararlı olacaktır. Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu bölgesinde bulunan Gaziantep ilimizde belediye başkanı Fatma Şahin tarafından eşitlikçi bir belediye anlayışı benimsenmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Hem ülke durumu hem de Tüm Dünyayı vuran Covid19 salgını sebebiyle dünya çapında olan ekonomik kriz bizim ülkemizi de vurdu. Bundan dolayı ülke genelinde işçi çıkarılması veya ürün zamlanmaları yaşanmaktadır. Bundan dolayı ise belediyeler bazı sosyal yardımlar yapmaktadır. Bunlardan birisi de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’dir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bu yaşananlara kayıtsız kalmayıp Gaziantep bünyesindeki insanlarımıza temel olarak yardımlar yapmaya başladı. Fatma Şahin’in sosyal medyadan yayınladığı mesaj da ilk etapta 100 bin aileye ulaşan yardımlar yapılacağı duyuruldu. Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapanlara tek tek dolaşıp yardım etmeyi amaçlayan bu proje faaliyete geçmiş durumda.

Gaziantep Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gaziantep Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? En yaygın kullanılan yöntem olarak belediye binasına gidip şahsi olarak başvuru yapmak en avantajlısı olacaktır. Eğer ziyaret edemeyecek durumda olan kişiler var ise ilgili birimleri telefon numarasıyla ulaşarak bu yardıma başvurmaları önerilir. Eğer mesai saatleri dışında ise WhatsApp hattı da aktif olarak kullanılan iletişim kanallarından birisidir. Eğer e-devlet üzerinden yapmak isterseniz buraya tıklayarak ilgili formu doldurması gerekmektedir. Eğer yalnızca gıda yardımı başvurusu yapmak isterseniz ise buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer telefon üzerinden gıda yardımı başvurusu yapmak isterseniz ALO 153 hattı aracılığıyla yapabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Sorgulama

Başvuru yaptıktan sonra başvuru durumunuzu sorgulamak veya öğrenmek isteyebilirsiniz.  ALO 153 hattı ya da 0850 207 2727 numarasını arayarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Whatsapp destek hattı üzerinden öğrenmek isterseniz ise 0342 153 00 00 adlı numaradan mesaj atabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir ?

 • Nakdi para yardımları
 • Kira konut desteği
 • Gıda, erzak, ihtiyaç yardımı
 • Temizlik malzemesi bakım yardımı
 • Kömür, odun vb. yakacak veya ısınma yardımı
 • Engelli bireylerimiz için yapılan yardımlar
 • Dul kadınlar veya eşi şiddet uygulayan mağdurlar için yapılan yardımlar
 • Şehit ve gazi yakınlarımız için yapılan yardımlar
 • İhtiyaç sahibi olan asker aileleri için yapılan yardımlar
 • İhtiyaç sahibi olan aileleri çocukları için kırtasiye, tablet, gıda vb. yardımlar
 • Yeni doğan bebekler için bebek bezi ve gıda gibi maddi yardımlar
 • Doğal afetlere maruz kalmış insanlarımız için yardımlar
 • Eşya maddiyat yardımı
 • Giyim kuşam yardımı
 • Günlük sıcak çorba, yemek dağıtımı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu - Gıda, Para ve Erzak Kolisi Yardımı 2023
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda, Para ve Erzak Kolisi Yardımı 2023

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir? Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım yaparken bazı kriterler aramaktadır. Eğer bu kriterlere uymadığınızı düşünüyorsanız büyük ihtimal size belediyenin yardımı olumsuz sonuçlanacaktır. Peki nedir bu kriterler veya kimler yararlanabilir bu yardımlardan:

 • Engelli vatandaşlar
 • Dul kadınlar
 • Dar gelirli maddi imkanı yetmeyen yoksullar
 • Muhtaç kişiler
 • İhtiyaç sahibi askerler
 • Gazi ve şehit yakınları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Büyükşehir belediyesinin yaptığı para yardımına ya da diğer yardımlara başvurmak isteyen kişilerin şahsi olarak belediye binasına gidip, yetkili kişiler tarafından kendilerine verilen başvuru formunu doldurmaları gerekli. Başvurular; başka bir alternatif olarak e-devlet üzerinden online platformda da gerçekleştirilebiliyor. E-devlet üyeliğiniz varsa TC kimlik numaranız ve şifrenizle birlikte sisteme giriş yaparak, birkaç dakika içerisinde sosyal yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İlk olarak buraya tıklamalısınız.

Ardından Uygulamaya Git seçeneğine tıklamalısınız, yeni açılan sayfadan başvurmak istediğiniz belediyeyi seçip, sosyal yardım başvuru formunu doldurmalısınız ve formun en altındaki sosyal yardım türlerinin arasından başvurmak istediğiniz yardımları seçmelisiniz. En son ise başvuru formunu göndermelisiniz.

Eğer telefon üzerinden halletmek isterseniz ALO 153 ya da 0342 211 12 00 numaralı hatta whatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulaması başvuru yaptıktan sonra doğal olarak çok merak edebileceğiniz bir şeydir. Bunun için ise bazı yöntemler mevcuttur. Bunlar ALO 153 ya da 0342 211 12 00 numaralı hat üzerinden olmaktadır. Başvuru yaptığınız yer neresi ise oralara başvurmak veya ulaşmak en mantıklı hareket olacaktır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu - Gıda, Para ve Erzak Kolisi Yardımı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda, Para ve Erzak Kolisi Yardımı

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir