1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

Gelirim Sensin Yardım Başvurusu- Başvuru Formu

Gelirim Sensin Yardım Başvurusu- Başvuru Formu
0

Bir sosyal devlet olan Türkiye’de, maddi anlamda ihtiyaç sahibi bireylere devlet tarafından çeşitli yardım kampanyaları sayesinde destek olunmaktadır. Ülkemizde yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılamada güçlük çeken vatandaş sayısı oldukça fazladır. Bu bireylerin bakmakla yükümlü oldukları kişi sayısını da düşününce kişiye yüklenen sorumluluk daha iyi anlaşılmaktadır. Devlet tarafından bu gibi bireylere maddi anlamda destekler yapılmakta böylece bu kişilerin yükleri bir nebze hafifletilmektedir.

Devlet tarafından yapılan yardımlardan biri de Gelirim Sensin yardımıdır. Bu yardımdan faydalanmak isteyen bireylerin, diğer her yardım kampanyasında olduğu gibi doldurmaları gereken bir başvuru formu bulunmaktadır. Gelirim Sensin yardım başvuru formu için https://www.gelirimsensin.com/blog/category/devlet-yardimlari-1 sitesini ziyaret edebilirsiniz. Burada pek çok farklı ihtiyaca hitap eden yardım kampanyaları bulunmaktadır. Başvuruda bulunacak bireyler, gerekli incelemeleri yapıp ihtiyacına en uygun yardım kampanyasına başvuru yapabilir.

Gelirim Sensin Yardım Başvurusu- Başvuru Formu
Gelirim Sensin Yardım Başvurusu- Başvuru Formu

Başvuru formları doldurulurken formda sorulan sorulara eksiksiz ve hatasız bir şekilde cevap vermek başvuruların değerlendirilme süreci açısından çok önemlidir. Eğer başvuru formunda yalan bilgilere yer verildiği tespit edilirse başvuru geçersiz sayılır ve başvuru sahibinin yardımdan faydalanma hakkı iptal olur. Bu nedenle başvuru formunu doldurduktan sonra formu onaya göndermeden önce formun incelenmesi, hataların ve eksiklerin giderilmesi gerekmektedir.

Gelirim Sensin Yardım Başvurusu Kriterleri

Tüm yardım kampanyalarında olduğu gibi Gelirim Sensin kampanyasında da başvuruların ihtiyaç önceliklerine göre sıralanabilmesi için gerekli bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterleri sağlamayan bireylerin başvuruları direkt olarak geçersiz sayılacağı için başvuruların yapılmaması istenmemektedir. Peki Gelirim Sensin yardım başvuru kriterleri nelerdir?

  1. Bu yardımdan faydalanmak için aranan temel şartların başında başvuru sahibinin TC vatandaşı olması gelir. Devlet tarafından yapılan bu yardım sadece kendi vatandaşlarımız içindir.
  2. Yardım kampanyalarında temel amaç ihtiyaç sahiplerine ulaşmak olduğu için başvuruda aranan şartların başında kişi başına düşen aylık gelirin yoksulluk sınırında olması gerekiyor. Böylelikle yardım için ayrılan bütçe gerçekten de yardıma ihtiyacı olan bireylere dağıtılmış oluyor.

Başvuru sahibinin herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması da başvuru koşulları arasında değerlendirilebilir.

  1. Şehit ya da gazi yakını olmak, yaşlı ve bakıma muhtaç olmak başvuruların değerlendirilme sürecinde büyük öneme sahip iki kriterdir. Başvurular değerlendirilirken bu bireylere öncelik verilmesine gayret edilir.
  2. Başvuru sahibinin herhangi bir yerden düzenli gelirinin olmaması ya da aylık herhangi bir yardımdan faydalanıyor olmaması da aranan kriterler arasında yer almaktadır.

Bu kriterleri sağlayan her birey E-Devlet üzerinden başvuru yaparak yardımdan faydalanabilir.

Gelirim Sensin Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devletin yürüttüğü yardım kampanyalarından biri olan Gelirim Sensin kampanyası, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın adı altında yapılmaktadır. Bu nedenle Gelirim Sensin yardım başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı da bununla bağlantılı olarak E-Devlet üzerinden yapılmaktadır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapabilmek için başvuru sahibinin E-Devlet şifresi alması gerekmektedir. E-Devlet şifresi olmayan bireyler en yakın PTT şubesine giderek geçici şifrelerini alabilirler. Daha sonra sisteme girip Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sayfasında Gelirim Sensin kampanyasına başvurulabilir. Burada birbirinden farklı yardım kampanyaları yer almaktadır. Başvuru sahibi kendi istek ve ihtiyaçlarına göre, şartları sağlaması halinde dilediği yardım kampanyasına başvurabilir.

Gelirim Sensin Kampanyası Kapsamı

Gelirim Sensin kampanyası, maddi imkanları kötü bireyleri tespit edip bu bireylere ihtiyaçlarına uygun yardımları ulaştırmak için başlatılan yardım kampanyalarından sadece biridir. Gelirim Sensin kampanyası kapsamı da oldukça geniştir. Örneğin evinde öğrencisi bulunan ve maddi imkanları kötü bireylere, kırtasiye ve eğitim yardımları yapılarak öğrencilerin eğitim hayatına destek olunmaktadır.

Maddi imkanları kötü bireylere yılın belirli dönemlerinde örneğin ramazan ayında ramazan kolileri dağıtılarak bu aylarda özellikle erzak yönünde sıkıntı çeken bireylere destek olunur. Bunun haricinde ihtiyaç sahiplerine doğrudan nakit yardımlar da yapılmaktadır.

Özellikle kış aylarının gelmesi ile artan doğalgaz faturaları için, elektrikten suya diğer faturalar için de birtakım yardımlar yapılarak yardıma muhtaç bireylerin fatura yükleri hafifletilir. Bunun gibi pek çok yardım hakkında detaylı bilgi almak için Gelirim Sensin kampanyası için hazırlanan internet sitesini ziyaret edip detaylı bilgi alabilir, E-Devlet üzerinden ya da bu site üzerinden başvurularınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Başvurular en kısa süre içerisinde değerlendirilip geri dönüşler tarafınıza yapılmaktadır.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir