1. Anasayfa
 2. Yardım Başvuruları

Gelirim Sensin Yardım Başvurusu- Başvuru Formu

Gelirim Sensin Yardım Başvurusu- Başvuru Formu
0

İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından çıkarılan gelirim sensin yardım başvurusu- başvuru formu detayları merak ediliyor. Geçim zorluğu çeken birçok kişi tarafından, bakanlık tarafından yapılan yardım detayları araştırılıyor. Yüksek enflasyon ve zorlaşan yaşam şartları nedeniyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her geçen gün yeni ve farklı yardım kampanyaları açıklıyor. Sosyal devlet anlayışıyla vatandaşa hizmet sunan bakanlık zor durumda olan vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Bakanlık çalışmaları arasında yer alan kampanyalar ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için destek olarak sürdürülüyor.

Gelirim Sensin Yardım Başvurusu Nedir

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan duyuru sonrası birçok kişi tarafından gelirim sensin yardım başvurusu nedir konusu gündeme geldi. Yapılan açıklama sonrası başvuru detayları hakkında detay bilgisi araştırılmaya başlandı. Gelirim sensin yardım kampanyasında ihtiyaç sahibi vatandaşlara para yardım dışında ihtiyaç faturası ve gider faturaları da ödeniyor. Dar gelirli vatandaşiçin aile bütçesine büyük katkı sağlayan yardım, devlet bütçesi tarafından karşılanıyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlar gelirim sensin yardım kampanyasından yararlanabiliyor. Kampanya dahilinde birçok aile fatura ödeme sıkıntısından kurtulabiliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan duyuru sonrasında ihtiyaç sahibi ve dar gelirli binlerce aile başvuru yapmaya başladılar. Yardımdan faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi olan ve ödeme zorluğu çeken kişilerin ilgili birimlere başvuru yapması gerekiyor. Zorlu kış aylarında yakacak ve ısınma sorunu yaşayan kişiler doğalgaz, elektrik faturalarını ödemekte sıkıntı yaşıyor. Yardım kapsamında ödenen faturalarla birçok aile rahat nefes alabilme şansına sahip oluyor. Yardım için kampanya kapsamında başvurulması gerekiyor.

Gelirim Sensin Kampanyası Detayları ve Kapsamı

Gelirim sensin kampanyası detayları ve kapsamı ödeme zorluğu çeken vatandaşlara yönelik destek paketinden oluşuyor. Yardım detayında ve kapsamında nakit yardımı, fatura yardımı gibi destek paketleri yer alıyor.  Kampanya hakkında detaylara hâkim olan vatandaşın E-Devlet portalı üzerinden başvurması gerekiyor. Gelirim sensin yardımlarının kapsamı:

 • İhtiyaç sahiplerine nakit yardımı
 • Çocuklu ve geçim sıkıntısı yaşayan ailelere destek yardımı
 • İhtiyaç sahibi kişilere eğitim ve öğrenim yardımı
 • Okul çağındaki çocuklu ve ihtiyaç sahibi ailelere kırtasiye ve okul giderleri yardımı
 • Dar gelirli vatandaşlara fatura destek yardımı

Kişiler hangi yardım ve yardımlardan yararlanmak istediklerini belirledikten sonra, başvuruda bulunmaları gerekiyor. Bakanlık tarafından yapılan değerlendirme sonrasında ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımlar yapılıyor. Süreç E-Devlet üzerinden takip ediliyor.

Gelirim Sensin Yardım BaşvuruŞartları

Gelirim sensin yardım başvuru şartları ihtiyaç sahibi binlerce vatandaş tarafından merak ediliyor. Yardım kampanyasından yararlanmak isteyen kişiler kriterlerinin başvuru şartlarına uygunluğunu merak ediyor ve araştırıyor. İhtiyaç sahiplerine yönelik oluşturulan yardım için bakanlık tarafından gerekli inceleme ve araştırma yapılarak süreç sonuçlandırılıyor. Gelirim sensin kampanyası şartları:

 • C. Vatandaşı olunması
 • Toplam aylık hane içi gelirinin son belirlenen asgari ücretin altında olması
 • Başvuru sahibinin bir işte çalışıyor olmaması
 • Başvuru sahibinin aktif olarak sigortalı olmaması
 • Başvuru yapılan hane halkının gayrimenkulü olmaması
 • Yoksulluk belgesine sahip olunması

Şartları uyan kişiler başvuru yaptığı takdirde yardım paketlerinden yararlanabiliyor. Dul ve yetim kadınlara, 65 yaş üstü vatandaşlara, engelli ve malulen emekli olanlara, kadınlara kampanya kapsamında öncelik hakkı tanınıyor.

Gelirim Sensin Yardım Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır

Gelirim sensin yardım başvurusu nereden ve nasıl yapılır konusu ihtiyaç sahibi birçok vatandaş tarafından merak ediliyor. Şartları uyan vatandaşların gelirim sesin yardımlarından yaralanmak için E-Devlet portalından başvurmaları gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ailelere yapılan her türlü yardım başvuruları sadece E-Devlet üzerinde yapılabiliyor. İnternet üzerinden online olarak başvurular kolaylıkla yapılabiliyor. E-Devlet girişi için gerekli olan şifreler PTT’den sağlanıyor. Şifre işlemleri tamamlandıktan sonra E-Devlete giriş yapılarak arama bölümüne Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yazarak ilgili sayfaya gidilmesi gerekiyor.

Bakanlık sayfasında bulunan sosyal yardımlar bölümünde başvuru detayları ve başvuru formları yer alıyor. E-Devlet üzerinden yapılan başvurular resmi olarak işlem görüyor. Bakanlık yetkilileri tarafından yapılan inceleme ve değerlendirme sonrasında aynı sayfadan kişilere sonuç bildiriliyor. Başvuru sonrasında olumlu bulunan kişilere gelirim sensin destek yardımı yapılıyor. Başvuru yapıldıktan sonra 15 veya 20 günlük bir süreç sonunda sonuçlanıyor. Başvuru aşamaları ve son durumları da E-Devlet üzerinde bulunan ilgili bölümlerden takip edilebiliyor.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir