1. Anasayfa
  2. İş Başvuruları

Getir Kurye Çalışma Şartları Nasıl?

Getir Kurye Çalışma Şartları Nasıl?
0

Getir firmasında çalışmak isteyenler bu firmanın çalışma şartlarını merak etmektedir. Aylık giderini karşılamak isteyenler aylık ödeme yapan firmaları tercih eder. Bu nedenle kuryelik işi gibi birçok iş seçeneği tercih edilir. Online başvurunun yanı sıra bizzat iş yerine giderek başvuru yapan kişiler de vardır. Başvurular genellikle CV ile yapılır. Firmanın maaş, çalışma şartları ve pozisyonlar kategorisinde bazı talepleri vardır. Bu taleplere uyan kişiler eleman olarak işe alınır. Getir kurye çalışma şartları incelenir ve yapılan inceleme işlemi sonrasında işin uygun olup olmadığı belirlenir.

İnternet vasıtasıyla birçok iş başvurusu yapılabilir ancak bu iş başvurularından sadece bir tanesi kabul edilebilir. Bu nedenle başvuru yapan kişi öncelikle en uygun işi tercih etmelidir. İş başvurusu yapmak isteyenler iş formu doldurur ve bu formda verilen bilgiler doğrultusunda işe alım gerçekleşir. Online başvuru yöntemini kullanan şirketlerden biri de Getir kurye firmasıdır.

Getir Kurye Pozisyonlar

Firma sanal bir markettir ve internet üzerinden yapılan siparişleri kurye vasıtasıyla adrese göndermektedir. Getir kurye eleman almaktadır ve kurye alımında motosiklet ehliyeti zorunludur. B ehliyeti olanların dışında motosikletlere özel A1 ehliyeti de alınmış olmalıdır. Kısacası firmanın iş imkânlarından faydalanmak isteyenler;

  • Motosiklet ehliyetine sahip olmalıdır (A1 veya A2). Ehliyet sorunu olanlar veya sadece B ehliyeti olanlar kurye işine başvuru yapamaz. Ehliyetin yanı sıra trafiğe çıkış sorunu da olmamalıdır.
  • Motosiklet konusunda tecrübeli olmalıdır ve dört mevsim kullanım performansına sahip olmalıdır. Bütün hava koşullarında sorunsuz motosiklet kullanımı kurye hizmetinde önemlidir.
  • Adres bulma konusunda sorun yaşamamalıdır. Motosiklet ile adres arama işlemlerinde seri olmak ve nokta atışı ile adres bulmak iş performansı açısından önemlidir. Cep telefonu kullanımında sorun yaşanmamalıdır.
  • Zamanında teslimat yapabilmelidir ve hareketli iş performansına sahip olmalıdır. Her paketin teslimat zamanı vardır ve zaman zarfında teslimatın güvenli bir şekilde yapılması önemlidir.
  • Başvuru yapan kişinin 18 yaşından büyük olması zorunludur. İş tecrübesi olanlar öncelikle değerlendirilir. İş tecrübesinin yanı sıra askerlik sorunun olmaması gerekir. Sigorta işlemi için iş tecrübesi ve askerlik şartı en önemli şartlardandır. Trafikte motosiklet kullanımı için her hangi bir engel olmamalıdır.

Getir Kurye Maaşları

Kurye maaşları asgari ücrete nazaran yüksektir. Çalışma saati fazla olan kuryeler esnek mesai uygulamasına göre çalışır. 2023 itibariyle 11000 TL maaşla çalışan kuryeler paket başına 2 Lira almaktadır. Ayrıca 800 TL personele yemek ücreti ödenmektedir. 12 saat çalışan bir personel ayda 14 000TL kazanabilmektedir.https://getir.breezy.hr/ adresine giriş yaparak başvuru yapılabilir. Adreste bulunan form doldurulur ve başvuru yapılabilir. Ayrıca Getir Kurye firmasının sayfasına girerek iletişim bölümünde yer alan iş başvuru formu ile başvuru yapmak mümkündür.

 

Başvuru formunda iş arayan kişinin özellikleri ve maaş talebi gibi bilgiler yer almaktadır. Başvuru yapan kişi iletişim numarasını doğru bir şekilde vermelidir. Adres, iletişim bilgisi ve diğer bilgiler güncel olmadığında Getir firması başvuru yapan kişiye ulaşamaz. Bu durumda başvuru işlemi iptal olur ve başvuru yapacak kişi tekrar başvuru formunu doldurmalıdır.

Getir Kurye Çalışma Saatleri

Kurye hizmetlerinde çalışma saatleri sabah 8:00’da başlar ve 12 saat devam eder. Akşam 18:00’a kadar kurye dağıtım yapar. Bazı durumlarda mesai artabilir. Teslimatın gecikmesi, motorun arızalanması gibi birçok sebepten dolayı mesai saatinde esneme meydana gelebilir. Kurye hizmetlerinde hizmet verenler 12 saat boyunca trafikte hareket halindedir. Motosiklet kullanımı konusunda acemi olanlar veya daha önce hiç tecrübesi olmayanlar bu işte zorlanır. Firma tecrübelilere öncelik vererek iş performansını yüksekte tutmaktadır.

 

Kurye hizmetinde motosiklet kullanımında uzman olunmasının yanı sıra kaza, arıza ve benzeri durumlarda da tecrübe gerekir. A1 ve A2 ehliyetin zorunlu olduğu bu sektörde trafik kuralları konusunda deneyimli ve tecrübeli olunması gerekir. Bu işi yapmak isteyenler ehliyet kursuna giderek gerekli belgeleri almalıdır. Motosiklet tecrübesi kazandıktan sonra kolaylıkla kurye olunabilir.

Çalışma saatlerine göre ödeme yapılmaktadır ve kurye günlük 12 saat düzenli çalışması gerekir. Haftada bir gün izin yapılabilir ve bu süre zarfında izinli sayılmaktadır. Maaşlar güncel rakamlar dikkate alınarak belirlenmektedir.

 

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir