1. Anasayfa
  2. İş Başvuruları

Hakmar Market Çalışma Şartları Nasıl?

Hakmar Market Çalışma Şartları Nasıl?
0

İstanbul merkezli firma 100 kadar şubesiyle Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden birini oluşturmaktadır. Firma market elemanı alımında ihtiyaç duyulan bölüme göre alım yapmaktadır. Hakmar market çalışma şartları her yıl güncellenerek uyumlu hale getirilmektedir.

Zincir market kategorisinde İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük illerde hizmet veren Hakmar, her geçen gün büyüyen ve yeni şube açılışı gerçekleştiren bir firmadır. Kurumsal bir şekilde hareket eden şirket eleman alımlarında tecrübeye önem vermektedir. Ayrıca 40 yaşını geçmemiş elemanları tercih ederek performansı yüksek tutmaktadır.

Hakmar Market Pozisyonlar

Market reyon görevlisi, kasiyer, temizlikçi, ahçı, süt ürünleri personeli, manav, şarküteri, kasap ve muhasebeci kategorisinde alım yapılmaktadır. Hakmar market, alımlarda askerlik sorunu olmayan elemanları tercih etmektedir. Personelin deneyimli, tecrübeli ve şartlara uygun olması, hizmet kalitesini doğrudan etkiler.

Firmanın mesai saatleri resmi prosedüre uygundur. Market 9:00 ile akşam 22:00’a kadar hizmet vermektedir. Market işletmeciliğinde vardiya sistemi önemlidir. Sabah ve akşam grubu ayrı ayrı çalışır ve aylık çalışır. Vardiyalı sistem sayesinde market hizmeti aksamaz ve performans her zaman aynı seviyede gerçekleşir.

Hakmar Market Maaşlar

Firma yeni başlayanlar için asgari ücret ödemesi gerçekleştirmektedir. Kasap, şarküteri ve manav gibi personeller için asgari ücretin 1.5 katı ödeme yapılır. Yani asgari ücret bu gün 8.500TL olduğunu düşünürsek ödenen miktar 12.750 TL olacaktır. Tecrübeli elemanların maaşı biraz daha fazladır. Kasiyer, reyon görevlisi, temizlikçi ve diğer görevlilerin maaşı asgari ücret üzerinden değerlendirilir. Hakmar market maaşları her yıl güncellenmektedir. Fiyat artışları ve maliyet artışları asgari ücretin belirlenmesinde etkilidir. Hastalık veya acil durumlarda elemanlara izin verilmektedir. Şube müdürleri elemanların izin konularında yetkilidir.

Firmanın prim sistemi cironun belli bir rakama ulaşması durumunda devreye girmektedir. Şubelerde belirlenen cironun üzerine çıkılması durumunda elemanların maaşına ek pirim ödemesi yapılır ve bu şekilde ek kazanç sağlanır.

Asgari ücret hükümet tarafından belirlenen ve ekonomik istatistiklere göre belirlenen bir ücrettir. Ücret aylık belirlenmektedir ve çalışma saatlerine göre değerlendirilir. Fazla mesai yapan ve işi ağır olanlar asgariden biraz daha fazla alabilir. Bu durum firmaların inisiyatifine bırakılmış bir konudur. Market kategorisinde kasap, şarküteri ve manav elemanları asgariden fazla alır.

Hakmar Çalışma Saatleri

Market çalışma saatleri vardiyalıdır. Marketler Gece 22:00’a kadar açıktır. Bu nedenle sabah 9:00 ile öğle 15:00 arasında bir vardiya, 15:00 ile gece 22:00 arasında ikinci bir vardiya söz konusudur. Çalışanların SGK, yemek ve maaş giderleri şirket tarafından karşılanmaktadır.

Market elemanlarının çalışma saati bellidir ve marketler resmi prosedürün belirlediği saatlerde hizmet vermektedir. Hakmar market hafta sonu da hizmet vermektedir ve 30 gün boyunca satışa devam etmektedir. Elemanlar ise haftada bir gün izin yapabilir.

Çalışma saati yaklaşık 7.5 saattir ve mola süresiyle birlikte bu süre 8.5 saati bulmaktadır. Haftalık iznin yanı sıra bir yılını dolduranlar yıllık izin hakkı kazanır. Bütün elemanların sosyal hakları vardır ve sigortalı çalışan bir elemanın haklarına sahiptir.

Firma sigorta, yemek ve prim masrafını karşılamaktadır. Çalışma performansına göre prim ödeyen şirket elemanların yemek masrafını da karşılamaktadır. Sigorta ve yemek masrafı maaşın dışında hesaplanır. Şartlar 18 yaşını doldurmuş olan elemanlar için geçerlidir.

Firmada izin günleri şube müdürleri tarafından belirlenmektedir ve izin günlerinde ücretli izin hakkı kullanılabilir. Haftada bir gün izin alabilen personel hastalık ve benzeri durumlar için de izin alabilir.

Markette çalışmak isteyenler öncelikle market programını bilmesi gerekir. Market personeli yoğun çalışır ve mesai saatleri dahilinde sürekli olarak müşteri taleplerini yerine getirir. Her bir elemanın ayrı ayrı görevi vardır ve market işi oldukça yoğundur. Markette görev almak isteyenler yoğun tempoya ve market hizmet programına uyumlu bir şekilde çalışabilmelidir.

Market hizmetinde her bir bölümün ayrı ayrı sorumlu elemanı vardır. Reyon görevlisi ürünleri tanzim eder ve depodan takviye işlemlerini gerçekleştirir. Ayrıca fiyat etiketlerini günceller. Kasap elemanı kasap reyonu ile ilgilenir ve bu bölümden sorumludur. Şarküteri bölümünden sorumlu eleman bu bölümü takip eder. Kasiyer para giriş ve çıkışını kontrol eder ve bu işten sorumludur.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir