1. Anasayfa
  2. Haberler

Hane başı 2500 TL Destek Ödemesi! Herkes Yararlanabilecek

Hane başı 2500 TL Destek Ödemesi! Herkes Yararlanabilecek
1

Son zamanlarda sosyal medya da sık sık hane başına yapılan destek ödemeleri ile ilgili bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Hane başına 2500₺ destek ödemesi yapılacağı sosyal medyanın gündemine düştü. Sosyal medya da gezen bu haberden sonra pek çok vatandaş hane başı destek ödemesi 2500₺ yardımı için başvuru tarihlerini ve koşullarını araştırmaya başladı. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve aile ve sosyal hizmetler bakanlığı hane başı destek ödemesi detayları hakkında açıklama yaptı.

2500 TL’lik Destek Ödemesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve aile ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından yapılan açıklama kiracı ya da ev sahibi olanların farketmeden en yüksek 2500 TL tutarına kadar destek ödemesi alabileceği açıklandı. Yapılan açıklamada Bakan Derya Yanık son gelişmeleri aktararak doğalgaz tüketimi desteğine yapılacak olan yardım ödemelerinin başvurularının devam ettiğini duyurdu. Bir önceki dönemde ev sahiplerine verilmeyen destek ödemeleri yeni düzenlemeler doğrultusunda hem kiracılara hem de ev sahiplerine yapılacak.

Başvuracak olan adayların gerekli şartları sağlaması durumunda en yüksek 2500 TL olmak üzere doğalgaz destek ödemesi yapılacak. E devlet kapısı üzerinden vatandaşlarımız doğalgaz desteği ile ilgili başvurularını yapabilecekler. Bunun için ikamet adresinizdeki doğalgaz faturanız birebir olması durumunda PTT’ye ibrazda bulunarak doğal gaz destek ödemelerini alabilecekler. On ödemeleri doğalgaz sistemi kullanan vatandaşlarımız için kullanılan tutarları hesaplarına yatırıyoruz diyerek konuyla ilgili açıklamalar da bulundu.

Başvuru Şartları

Doğalgaz destek ödemesinden yararlanmak isteyen vatandaşların aşağıdaki başvuru şartlarını sağlaması gerekiyor.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
  • e-Devlet aracılığı ile doğalgaz destek ödemesi başvurusunda bulunması
  • doğalgaz tüketimi yapılan ilçe ve beldelerde ikamet ediyor olması

Doğalgaz ibraz edilen fatura adresinin ikamet edilen adresle aynı olması

Başvuru Adresi

Başvuru da bulunmak isteyen vatandaşlar e-devlet kapısı üzerinden başvurularını online olarak gerçekleştirerek PTT kurumuna doğalgaz fatura ibrazında bulunmaları gerekmektedir

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Evhanımıyım evim kira maddi yardıma benimde ihtiyacım var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir