1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Sosyal Yardım, Gıda Yardımı Başvurusu 2023

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Sosyal Yardım, Gıda Yardımı Başvurusu 2023
Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu - Sosyal Yardım, Gıda Yardımı Başvurusu 2023
0

Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için ya da yardım başvuruları hakkında detaylı bir bilgi edinmek için bu yazıyı okumanız sizin için yararlı olacaktır. Ülkemizin Akdeniz Bölgesinde yer alan Hatay şehri vatandaşlarına da yardım konusunda pek çok yardım yapmaktadır. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen bu kampanyalar Hatay da yaşayan pek çok yardıma muhtaç vatandaşlarımıza el uzatmaktadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Ülkemizin bulunduğu durum ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 salgını ülkemizi büyük oranda etkilemiş bulunmakta. Bunun bilincinde olan Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay da yaşayan vatandaşlara yardım eli uzatmaktadır. Bu kriz neticesinde ekonomik sebeplerle pek çok işçimiz işten çıkarılmaktadır. Ek olarak bu durumu da baz aldığımız da belediyelerin bu tür yardımlara kalkışması vatandaşlarımızı rahatlatmayı amaçlıyor. Maddi yetersizliklere cevap kalmayıp nakdi yardımlar veya koli erzak yardımları Hatay Büyükşehir Belediyesinin bazı el uzattığı yardım türleridir. Hatay Büyükşehir Belediyesi bunun gibi yardıma muhtaç insanlarımıza el uzatmaya çalışıyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Hatay ilimiz de yaşamını sürdüren vatandaşların Hatay Büyükşehir Belediyesine yardım başvurusu yapabilmesi için bazı yollar mevcuttur. İlki Hatay Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Belediye binasına gidip bazı yetkililerle görüşerek form doldurmak olacaktır. Bir diğer yol ise mail yoluyla Hatay Büyükşehir Belediyesine ulaşım sağlamaktır. [email protected] isimli adrese mail yoluyla ileti gönderdiğiniz de size geri dönüş sağlanacaktır.

Bir başka yöntem ise Hatay Belediyesinin çıkardığı sanal asistan yöntemi. Bu yöntemle yetkililere ulaşmak isteyenler https://ebelediye.hatay.bel.tr/ adresine giriş yaparak canlı destek hattına yazabilirler. Halk Kart başvuruları da olan belediye de web sitesinden ulaşmak çok avantajlı olacaktır sizin adınıza. Eğer fatura ödeyememe gibi bir sorununuz da var ise Askıda Fatura uygulamasına girmek ve yardımsever insanların faturanızı ödemesine yardım etmesi sizin adınıza çok iyi olacaktır. Bunun için ise http://www.hatsu.gov.tr/ adresine girerek ödenmesini beklediğiniz faturalarınızı bu adreste paylaşabilirsiniz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu - Sosyal Yardım, Gıda Yardımı Başvurusu
Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Sosyal Yardım, Gıda Yardımı Başvurusu

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuruları Nelerdir?

Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapanlara bazı yardımlar yapmaktadır. Bunlar bölümlere veya ihtiyaç istenen noktalara göre çeşitlenmiştir. En yaygın kullanılan olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Kart adında çıkardığı yardım kampanyası göze çarpmaktadır. Ayrıca en işlevsel olarak da bu kart öngörülmektedir. Bazı çeşitli marketlerde kullanılan bu kart yardıma muhtaç vatandaşlarımıza verilmektedir. Kartın içinde ise bir limit bulunmakta ve bu kartla yapılan alışverişlerde alacağınız ürünlere %5’e varan indirimler uygulanmaktadır.

Başka bir yardım türü ise engelli vatandaşlarımıza yönelik yapılan yardımlardır. Bunlar tekerlekli sandalye, hasta bezi, havalı yatak, akülü sandalye, tıbbi ve medikal yardımlar vb. olarak devam etmektedir. Toplu taşımalarda ise %40 oranında engeli olan vatandaşlarımıza toplu taşımadan ücretsiz yararlanma hakkı verilmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin başka bir yardım tarafı ise “Kimse Yoksa Biz Varız” adı ile başlatılan proje. Bu projede hizmet ekipleri evinde tek yaşayan ve yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız için her türlü yardıma el uzatıyorlar.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu Nedir ve Başvuru Sonucunu Nasıl Öğrenirim?

Hatay Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu nedir? Eğer bu soruya cevap arıyorsanız bunu cevaplayalım. Hatay Büyükşehir Belediyesi, yardıma gerçekten ihtiyacı olan insanlarımız için bazı tespitler yapmak zorundadır. Bunun için ise maddi durumunuzdan ailedeki kişi sayısına kadar veya engel oranı belgenizden muhtaçlık durumunuza kadar ihtiyaç durumunuza bakmaktadır. Bunun için ise yardıma ihtiyacınız olduğu tespit edilirse ona göre yardım eli uzatmaktadır. Bu formu doldurduktan sonra sonucu ise size kısa bir süre içerisinde bildirilmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu - Sosyal Yardım, Gıda Yardımı Başvurusu 2023
Hatay Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Sosyal Yardım, Gıda Yardımı Başvurusu 2023

Başvuru sonucunu merak ettiğiniz takdirde sisteme tekrar giriş yapıp Yardım Başvuru Sorgula seçeneğine tıklayarak bilgilerinizi girdiğinizde size verilen yanıtı hemen öğrenebilirsiniz. Hangi adreslere tıklayarak sorgulayacağınızı ise yukarıda belirttiğimiz ilgili başvuru adreslerinden Başvuru Sorgulama sekmesine tıkladığınız da kısaca ulaşabilirsiniz. Başvuru sonucunuz tahmini en fazla 1 ay içerisinde sizlere bildirilecektir. Aksi takdir de belediyenin ilgili mecralarından yetkililere nu konuyu danışabilirsiniz. Kısa halde hemen ulaşım sağlamak istiyorsanız mesai saatlerinde 0326 214 91 90 telefon numarasıyla yetkililere ulaşım sağlayabilirsiniz. Whatsapp üzerinden ulaşım sağlamak istiyorsanız eğer 0535 108 35 10 numarası ile mesaj yoluyla iletişim kurabilirsiniz.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir