1. Anasayfa
  2. Haberler

Jandarma Personel Alım İlanları! Başvuru Şartları Neler

Jandarma Personel Alım İlanları! Başvuru Şartları Neler
0

Jandarma ve sahil güvenlik akademisi başkanlığı aracılığı ile personel alım ilanı yayınlandı. Başkanlık bünyesinde toplamda 16 adet farklı özelliklere sahip personel alımı yapılacağı duyuruldu. Duyurunun içeriğine bakıldığında jandarma genel komutanlığı muharebe ve elektronik bilgi sistemleri başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere birçok bilişim personeli alınacağı haberi yayıldı.

Bu haber doğrultusunda a ve son kullanıcı güvenlik uzmanı 1 adet yazılım geliştirme uzmanı 10 adet veri tabanı yönetim uzmanı 1 adet dev ops uzmanı 1 adet elektronik haberleşme ve güvenlik uzmanı 2 adet bilişim sistemi uzmanı 1 adet olmak üzere toplamda 16 adet bakanlık bünyesinde istihdam edilecek.

Jandarma Bünyesinde İstihdam Edilmek Üzere Aranan Özel Şartlar

Jandarma personel alımına ilişkin olarak başvuru yapacak adaylarda aşağıdaki özellikleri arayacak. Başvuran adayın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması son müracaat günü itibariyle yani 17 Nisan 2023 tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak şartı da aranacak. Ama haklarından herhangi bir şekilde mahrum bulunmamak ve suç bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası almış ya da afla uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı işlenmiş suçlar konusunda hüküm giymemek. Erkek adayları için askerlik ile herhangi bir ilişkinin bulunmaması ya da tecil ettirmesi.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53 maddesi gereğince hükümleri saklı kalmak koşulu ile görevini yapmaya herhangi bir şekilde engel olabilecek akıl sağlığının bulunmamış olması gerekmekte. Yukarıda belirtilen bazı şartları taşıyan personel adayları jandarma personel bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere ilgili ilanlara başvuru yapabilecekler. Jandarma ve sahil güvenlik akademisi başkanlığı aracılığı ile alınacak olan bu 16 adet personel içerisinden birçok özellikle istenmekte.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir