1. Anasayfa
  2. Haberler

Kamu Kurumlarına 140 Bin Personel Alınacak! Hangi Bakanlık Kaç Personel Alacak

Kamu Kurumlarına 140 Bin Personel Alınacak! Hangi Bakanlık Kaç Personel Alacak
0

Birçok kurum ve kuruluşlar Nisan ayının gelmesi ile birlikte ardı arkasına ilan yayınladı ve halen daha yayımlanmaya devam ediyorlar. 2023 yılı içerisinde seçim önü olmasından dolayı 140.000 civarında personel alımı yapılacak. Bu yüklü miktardaki alımların içerisinde birçok kamu kuruluşu yer alıyor. Bu kuruluşlar arasında milli eğitim bakanlığı sağlık bakanlığı Adalet Bakanlığı Kızılay Karayolları Genel Müdürlüğü gibi birçok kuruluş bulunuyor.

140.000 Civarındaki Bakanlık Dağılımı

Seçim öncesi yüklü miktarda personel alım ilanının gelmeye başlaması ile birlikte toplamda 2023 yılı içerisinde 140.000 adet personel alım yapılması planlanıyor. Birçok bakanlık ilanlarını yayımlamış durumda. Milli eğitim bakanlığı 45.000 yeni öğretmen ataması için müjdeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aracılığı ile vermişti ve atama ile ilgili detaylar da belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere büro personeli sağlık memuru mühendis avukat kadrolarında da bu bakanlığa ait 5000 personel iş bulacak.

Sağlık bakanlığı ise toplamda 31.600 adet sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacak ve Bu doğrultuda 6.069 adet hemşire 1530 adet ebe 1494 adet sağlık teknisyeni gibi birçok alanda alım yapacağını duyurmuştu. Adalet bakanlığı ise henüz resmi bir şekilde ilan etmedi. Ancak adalet bakanı görevinde bulunan Bekir Bozdağ geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalar ile personel alım ilanının çok kısa bir süre içerisinde geleceğiniz yerini verdi ve toplamda 18.305 adet personel ilanı için çok yakında resmi bir şekilde duyuru yapılacağını anlattı. Milli savunma bakanı Hulusi Akar ise milli savunma Bakanlığı’nın bünyesinde istihdam edilmek üzere toplamda 30.000 62 adet personel alımını gerçekleştireceğini de bildirdi.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir