1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

Kayseri Kocasinan Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Kayseri Kocasinan Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023
Kayseri Kocasinan Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu 2023
0

Kayseri Kocasinan Bebek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kayseri Kocasinan bebek paketi yardımı almak için belediyeye anne veya babanın başvuru yapması yeterlidir. Bu başvuru sadece 0-1 yaş canlı doğumlarda yapılabilir.

Kayseri Kocasinan Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu 2023
Kayseri Kocasinan Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Kayseri Kocasinan Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu

Anne ve bebek ihtiyaçları paket içerisinde verilir. İlk zamanlarda ihtiyaç duyulan tüm ürünler bu çanta içerisinde yer alır. Bu sayede hem tebrik etmek hem de annenin ihtiyaçları için belediyenin sunduğu olanaktan ücretsiz bir şekilde yararlanmak mümkündür. Paket başvurusu yapacak kişiler Kocasinan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’ne bizzat başvuru yapmalıdır. Ayrıca başvuruda sizden bazı bilgiler istenir. İstenebilecek bazı bilgiler şu şekildedir:

  • Başvuru yapacak kişinin TC no bilgisi
  • Başvuru yapanın adı ve soyadı
  • Başvuruda bulunan kimsenin güncel iletişim bilgileri
  • Başvuruda paketin teslim alınacağı ikametgah adresi
  • Doğum belgesi
  • Bebeğe ait kimlik belgesi

Kayseri Kocasinan Belediyesi Bebek Paketi Nasıl Alınabilir?

Kayseri Kocasinan bebek paketi ile ihtiyaç duyulan gereksinimler karşılanır. Anne ve bebek için başlatılan bu kampanya kapsamında her bir bebek için bu paketi almak mümkündür. Yürütülen sosyal sorumluluk projesi ile yeni doğum yapan annelere destek sağlanır. İlgili kuruma başvurular sadece 1 kez yapılmalıdır. Anne veya baba başvuruda bulunabilir. Bunun yanında bebeğin bakımından sorumlu olan kimse başvuruda bulunabilir. İlk zamanlarda bebek bezi ve buna benzer acil ihtiyaçlar belediye tarafından ücretsiz bir şekilde karşılanır ve vatandaşlara verilir.

Kayseri Kocasinan Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu 2023
Kayseri Kocasinan Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Kayseri Kocasinan Belediyesi Yenidoğan Bebek Paketi Başvurusu?

Kayseri Kocasinan bebek paketi almak için başvurular kuruma bizzat yapılmalıdır. Ayrıca başvuru yapacak kimseler 18 yaşından büyük olmalıdır. Aksi takdirde başvuru kabul edilmez. Her bebek için 0-1 aylık süre boyunca başvuru yapmak mümkündür. Yeni doğan için paket içerisinde birçok ürün vardır. Bu ürünler bebeğin ilk zamanlarda çeşitli ihtiyaçlarını karşılar. Başvuru yapan kimseler adresine gönderilecek paketleri teslim alabilir.

Başvuru yaptıktan sonra belli bir süre beklemek gerekir. Daha sonra belediye personeli paketi güncel ikametgah adresine teslim edecektir. Bunun yanında her bebeğiniz için başvuruda bulunmanız mümkündür. Sadece aynı bebek için ikinci kez başvuru yapılamaz. Bunun yanında yeni doğan bebeğin kimliğini doğar doğmaz çıkarmanız gerekir.

 

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir