1. Anasayfa
 2. Yardım Başvuruları

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu 2023
0

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kilis Belediyesi yardım başvurusu ihtiyaç sahipleri ve muhtaç kişiler tarafından belediyenin iletişim kanalları üzerinden veya yetkili merkezlerine giderek kolayca yardım başvurusunda bulunabilirler. Kilis Belediyesi her yıl düzenli olarak sürekli birçok ihtiyaç sahibi kişilere ve ailelere yardım desteklerini sunmaktadırlar. Bu yardımdan ve destekten faydalanmak isteyen kişiler belediyenin yetkili merkezlerinden kolayca işlem yapabilirler. Kilis Belediyesi sürekli olarak binlerce ihtiyaç sahibi kişilere desteklerini ve yardımlarını sunmaktadırlar. Hamilelik dönemi yaşayan kişilere süt yardımında, eğitim öğretimde zorluk çeken öğrencilere, maddi zorluk çeken ailelere, yaşlı, hasta ve engellilere ve daha birçok kişiye yardımlarını sunmaktadır.

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kilis Belediyesi yardım başvurusu yetkili kişiler ile iletişime geçerek belediyenin web sitesi üzerinden veya diğer iletişim kanalları üzerinden başvurularını kolayca sağlayabilirler. Maddi zorluklar yaşayan aileler, kişiler iletişime geçerek başvuru formlarını iletebilirler. Belediyenin ilgili iletişim kanalları şu şekildedir.

Kilis Belediyesi yardım başvurusunda bulunmakta isteyen ihtiyaç sahibi kişiler ayrı T.C. kimlik numaraları ile E-Devlet üzerinden kolayca sosyal yardıma başvuru sağlayıp başvuru formlarını doldurabilirler. Başvurusu onaylanan kişiler yetkili birimler ile iletişime geçerek onaylanan yardım başvurusundaki yardımlarını talep edebilirler. Başvurusunu sağlayan kişiler başvuruları sürekli olarak E-devlet üzerinden veya iletişim kanalları üzerinden başvuru sorgulamalarını sağlayabilirler. Ayrıca https://www.kilis.bel.tr/index.php/category/haber/birimler/sosyal-yardim-isleri-mudurlugu/ linkten belediyenin verdiği yardımları ve haberleri kolayca görebilirsiniz.

Kilis Belediyesi yardım başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi kişiler yukarıda belirtilmiş olan iletişim kanalları üzerinden iletişime geçip, yetkili kişiler ile görüşüp başvurularını sağlayabilirler.

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

Kilis Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Kilis Belediyesi ihtiyaç sahibi kişilere ve maddi durumu kötü olan ailelere her yıl düzenli olarak sürekli gıda, erzak yardımı yapmaktadır. Her sene düzenli olarak Ramazan ayında sürekli olarak erzak kolisi dağıtan Kilis Belediyesinin gıda yardım kolisi başvurusunda bulunmak için 0348 813 15 05 yetkili telefon numarası üzerinden iletişime geçebilir, gıda yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Gıda yardımı başvurusunda bulunmak için web sitesi üzerinden de iletişime geçebilirsiniz.

Kilis Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Kilis Belediyesi her yıl düzenli olarak ihtiyaç sahibi kişilere, ailelere, yaşlılara, öğrencilere yardım desteklerini sunmaktadırlar. Belediyenin birçok kişiye binlerce yardımı olmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır;

 • Kilis Belediyesi yardımında ihtiyaç sahibi kişilere ekmek yardımı sağlar.
 • Kilis Belediyesi yaşlılara ve hastalara yardımda bulunmaktadır.
 • Kilis Belediyesi hamilelik gebelik yaşayan kişilere süt yardımı sağlamaktadır.
 • Kilis Belediyesi doğum yapan kişilere doğum desteği sağlamaktadır.
 • Kilis Belediyesi yardımında ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı sağlamaktadır.
 • Kilis Belediyesi yardımında ihtiyaç sahibi öğrencilere burs eğitim yardımı sağlanmaktadır.
 • Kilis Belediyesi yardımında ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım kartı desteği sağlanmaktadır.
 • Kilis Belediyesi yardımında ihtiyaç sahibi ailelere ve kişilere gıda erzak desteği sağlanmaktadır.
 • Kilis Belediyesi engelli ve şehit, gazi yakını kişilere desteklerini sağlamaktadır.

Kilis Belediyesi Yardımlarını Kimler Alabilir? Şartları Nelerdir?

Kilis Belediyesi yardım başvurusunu ihtiyaç sahibi ve maddi zorluk çeken aileler, yaşlılar, engelliler, şehit, gazi yakınları sağlayabilirler. Kilis Belediyesi yardımlar için bazı şartları ve belgeleri istemektedir.

Bu belgeler şunlar olmaktadır;

 • Yardıma başvuracak ihtiyaç sahibi kişilerden Kilis Belediyesi yardım başvuru formu doldurulup istenmektedir.
 • Yardıma başvuracak ihtiyaç sahibi kişilerden kimlik kartının aslı ve fotokopisi istenmektedir.
 • Yardıma başvuracak ihtiyaç sahibi kişilerden ikametgâh belgesi istenmektedir.
 • Yardıma başvuracak ihtiyaç sahibi kişilerden nüfus kayıt belgesi istenmektedir.
 • Yardıma başvuracak ihtiyaç sahibi kişilerden Kilis Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan hane kara takip formunun alınması istenmektedir.
 • Yardıma başvuracak ihtiyaç sahibi kişilerden SGK dökümü istenmektedir.
 • Yardıma başvuracak ihtiyaç sahibi kişilerden daha önce kısa süre içerisinde yardım alınıp alınmadığına dair e devlet üzerinden form istenmektedir.
 • Yardıma başvuracak ihtiyaç sahibi kişilerden muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi istenmektedir.
 • Yardıma başvuracak ihtiyaç sahibi kişiden veya yoksul ailelerden çocuklar için öğrenci belgesi istenmektedir.
 • Yardıma başvuracak ihtiyaç sahibi kişilerden veya engelli, hastalardan sağlık raporu istenmektedir.

Kilis Belediyesi yardımına başvuruda bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi kişiler veya aileler, yaşlılar, engelliler Kilis ili sınırları içerisinde oldukları sürece ve Kilis de ikametgâh ettikleri sürece belediyenin yetkili birim merkezlerinden veya iletişim kanalları üzerinden kolayca başvuruda bulunabilir, başvuru formlarını iletebilirler.

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu 2022-2023

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir