1. Anasayfa
 2. İş Başvuruları

LCW Çalışma Şartları Nasıl?

LCW Çalışma Şartları Nasıl?
0

LCW çalışma şartları kapsamında tüm personellerin bu şartları taşımasını ister. Çalışma şartları vardiyalı sistem üzerinden en az 15 yaşını tamamlamış bireyler ile kabul edilir. 15 yaşını dolduran kimseler ile en az düzeyde ilköğretim mezunu olan kimseler başvuru yapabilir. Ayrıca buna ek olarak personeller vardiyalı çalışma sistemini göz önünde bulundurmalıdır. Tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışma modeli bulunur. Çalışma modeli herkeste farklı vardiya zamanlarında uygulanır. Tam zamanlılar kendi arasında yarı zamanlılar ise kendi arasında oluşturdukları çalışma saati ile birlikte çalışma şartlarını yerine getirmelidir. Bu sayede mağazalarda çalışma imkanı bulunur.

Türkiye genelinde birçok mağazası olan giyim markası yarı zamanlı ve tam zamanlı olarak günde 9 saat çalışma fırsatı sunar. En az günde 9 saat çalışanlar haftalık kotasını doldurduklarında tam zamanlı maaş alırlar. Ayrıca çalışma şartları tüm kademelerde birbirinden farklıdır.

Birbirinden farklı kademelere göre çalışma şartlarında değişkenlik görülür. Örneğin mağaza personeli ya da kasiyer gibi sorumlulukları olan kimselerle mağaza müdürünün sorumlulukları birbirinden farklıdır. Bu sebepten dolayı ikisi içinde aranacak şartlar birbirinden ayrılır. Her mevkideki personel kendi çalışma şartlarını işe girdiğinde öğrenmelidir. Buna ek olarak genel çalışma şartlarında mesai saati kapsamında kişilerden gerekli saat diliminde işe geç kalmamaları istenir. İş başlangıç ve bitişi takip edilerek mutlaka gerekli çalışma şartlarının sağlanması işe devam edebilmek adına önemlidir.

LCW Personel Pozisyonları Neler?

LCW personel pozisyonlarıher kademede birbirinden farklı bilinir. Pozisyonlar çalışan kişiler arasında farklı isimlerle çağrılır. Ayrıca tecrübesiz kimseler reyon personeli olarak işe başlar. Eğer farklı bir mağazada ilgili pozisyonda çalışmış kimseler bulunuyorsa buna göre başvurusunu yapabilir. Gerekli referanslarını gösterir ve istediği çalışma pozisyonuna başvuru yapar. Tecrübesi olan kişilerin en alt kademede başlaması gerekmez. Fakat hiçbir tecrübesi bulunmayan kişiler birinci basamak pozisyonda işe başlayabilir. Mağazanın personel pozisyonları şu şekildedir;

 • Reyon görevlisi
 • Kasiyer
 • Depo görevlisi
 • Şoför
 • Yarı zamanlı reyon personeli
 • Depo müdürü
 • Finansal işlemler sorumlusu
 • Yazılım uzmanı
 • İnsan kaynakları
 • Mağaza müdürü
 • Müdür yardımcısı
 • Bölge sorumlusu

Tüm pozisyonlar birbirinden farklı görevlere sahiptir. Görevler kapsamında çalışanların şartları taşıması gerekir. Aksi halde işe devam edemeyebilirler. Çünkü mağazalar ciddi çalışan kişilerle devam etmek ister. Pozisyon her ne olursa olsun gerekli şartlar taşınmalıdır. Buna ek olarak ilk kademe ki kişiler kariyer yapmak için zamanla pozisyonu yükseltebilir. Hem şartları değişir hem de aldıkları prim ve maaş artar.

Mağaza görevlileri birbirinden farklı pozisyonlarda çalışarak pozisyona göre ücret alır. Eğer gerekli pozisyonda daha önce tecrübe kazanılmışsa buna göre iş başvurusu yapılmalıdır. Bu sebepten dolayı iş başvurusu yaparken öncelikli olarak pozisyonun tüm şartlarını okumalı ve uygun olması halinde başvuru yapmanız lazımdır. Eğer başvuru şartlarını taşımıyorsanız olumlu bir şekilde geri dönüş alamazsınız. Bu sebepten dolayı dikkatli ve ayrıntılı bir şekilde iş başvurusunda tüm personel pozisyonları görevlerini incelemeniz gerekir.

LCW Maaşları Ne Kadar?

LCW maaşlarıkademeye göre birbirinden farklıdır. Her pozisyon için maaşlar ortalama olarak belirlenmiştir. Bu sebepten dolayı en düşük maaş 10.030 TL ile en yüksek maaş 22.670 TL aralığındadır. Bu maaşlar pozisyonlara göre değişmektedir. Mağazanın ortalama maaş durumu 12.540 civarındadır. En alt kademedeki en düşük maaş alırken bölge sorumlusuna kadar en yüksek kademe 20.000 TL üzerinde maaş alır.

Maaş durumuna ek olarak ayrıca mağazanın personeline sunduğu prim durumu söz konusudur. Mağaza sağladığı olanaklarla belirli bir kota üzerinde satış yapanlara her ay düzenli prim verir. Prim ile birlikte maaş artışları gözlemlenir. Bu sayede ortalama rakamlar alabilmek mümkündür. Mağazanın verdiği ortalama rakam 12.000 TL civarında olmaktadır.

LCW Çalışma Saatleri Nasıl?

LCW çalışma saatleriile birbirinden farklı zamanlar içerisinde hizmet sağlanır. Bu durum mağazaların AVM ya da diğer farklı lokasyonlarda olmasına göre değişir. Mağazalar genellikle saat 10:00’da açılarak akşam saat 22:00 civarında kapanmaktadır. Ayrıca saat 21:00 civarında kapanan mağazalarda bulunur. Mağazanın büyüklüğü ve bulunduğu konum çalışma saatleri arasındaki farklılığı gösterir. Merak ettiğiniz mağazanın açılış ve kapanış saatleri markanın kendi web sitesinde bulunur.

Çalışma saatlerine göre personeller kendi vardiya sistemini belirler. Bu sayede günde iki vardiya şeklinde çalışma saatlerine uygun personel girişleri yapılır. Her başvuru yapan kişi vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurması gerekir. En az günde 9 saat çalışmak gereklidir.

 

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir