1. Anasayfa
 2. İş Başvuruları

Migros Çalışma Şartları Nasıl?

Migros Çalışma Şartları Nasıl?
0

Migros çalışma şartları kapsamında belirlediği kuralları tüm çalışanlarından bekler. Çalışanlar iş hayatı boyunca kurallara harfiyen yerine getirmek zorundadır. Aksi taktirde işe devam etme durumları gözden geçirilir. Bu sebepten dolayı günde en az 8 saat ve iki vardiyalı çalışan Migros çalışma şartları tüm mağazalarda geçerlidir. Migros personeli olacak kişilerin gerekli şartları mutlaka öğrenmesi ve başvuru sırasında bu şartlara göre gerekli başvurusunu oluşturması lazımdır. Şartları uygun bulan kimselerin başvurusunu yapması gerekir.

Migros tüm marketlerde başvuru şartını aynı tutar. Bütün personellerinden gerekli çalışma şartlarına uyması ve çalışma saatlerini takip etmesini talep eder. Çift vardiyalı şekilde çalışılan sistemde vardiyalar personelin çalıştığı süreler boyunca belirlenir. Personeller belirli zaman aralıklarında da ayda iki kez vardiyalı çalışarak satış kotasına doldurduklarında prim alabilir. Ayrıca çalışma şartlarından bir diğer ise en az 18 yaşını doldurmuş ve 40 yaşından büyük olmamak gerekir. Gerekli yaş durumunu tamamlayan ve ilköğretim mezunu olan kimselerin başvuru yapabilmesi mümkündür.

Migros Personel Pozisyonları Neler?

Migros personel pozisyonlarımezuniyet durumu ve tecrübeye bağlı olarak değişir. Başvuru yapan kimselerin tecrübesininbulunmaması ilk kademeden başlatılması ile mümkün olur. Çalışma pozisyonları şu şekilde sıralanır;

 • Kasiyer görevlisi
 • Mal kabul görevlisi
 • Danışma görevlisi
 • Reyon görevlisi
 • Şarküteri görevlisi
 • Fırın görevlisi
 • Et balık reyonu görevlisi
 • Mağaza müdürü
 • Müdür yardımcısı
 • Mağaza bölge sorumlusu

Tecrübeye bağlı olarak çalışan kişiler ilk kademeden başlatıldığında ilerleyen zamanlarda kendini geliştirebilir. Zamanla tecrübesini arttıran kişiler pozisyonlarında ilerleyebilir. Bu durumda hem şartları değişir hem de aldıkları maaş birbirinden farklı olur.

Migros Maaşları Ne Kadar?

Migros maaşlarıher pozisyonda birbirinden farklı rakamlarla ücretlerini alır. 2023 yılında asgari ücret ile maaş kademeye göre verilir. Kademe arttıkça maaşta artış söz konusu olur. Toplamda haftalık 45 saat çalışma ile birlikte maaş aylık olarak verilir. Ayrıca asgari ücret alanlar zamanla kendini geliştirerek maaşlarında artış görebilir.

Migros maaşlarında üç ayda bir yol parası ile ek ödemeler sağlanır. Her personele verilecek yol yardımının yanında gıda yardımı ve yakacak yardımı yapılır. Yardımlar kapsamında çalışanlar bu desteklerden maaşlara ek şekilde yararlanır. Ayrıca maaşa ek olarak prim alma hakkı bulunur. Satış kotasını dolduran kişiler pirimi almaya hak kazanır. Migros maaş durumu şu şekildedir;

 • Personel maaşı 9500 TL
 • Müdür yardımcısı maaşı 17.000 TL
 • Müdür maaşı 20.000 TL
 • Bölge sorumlusu maaşı 25.000 TL
 • Yarı zamanlı çalışan kişiler 5700 TL ücret alır

Migros Çalışma Saatleri Nasıl?

Migros çalışma saatleritam zamanlı veya yarı zamanlı şekilde gerçekleşir. Günde 8 saat çalışan kimse tam zamanlı şekilde çalışır. Yarı zamanlı çalışma modeli her mağazada değişkenlik gösterebilir. Mağazanın büyüklüğüne göre yarı zamanlı çalışma modeli tercih edilebilir. Genellikle her mağaza 8 saat minimum çalışma süresi ile birlikte personelini alır. Tüm personel kademeleri günde 8 saat çalışır. Ayrıca çalışma saatleri sabah 09:00 başlayarak gece saat 22:00’de sonlanır. İki vardiya şeklinde günlük çalışma saatleri sekizer saat olarak iki grup günlük çalışma saatini doldurur.

Çalışma saati kapsamında tam zamanlı çalışmaya uygun kimseler günde en az 8 saat çalışır. Buna ek olarak bazı mağazalar sabah saat 8:30 ile açılış verir. Ayrıca AVM de yer alan mağazaların açılışı sabah saat 10:00 civarında gerçekleşir. Mağazanın bulunduğu konuma göre çalışma saatlerinde farklılık yaşanabilir. Genel olarak çalışma sabah saat 9:00’da başlayarak akşam saat 10:00 civarı biter.

Tam zamanlı çalışma modelinde haftada 45 saati doldurmak gerekir. Ancak bu sayede asgari ücret oranında tam maaş almak mümkündür. Yarı zamanlı çalışma modeli en alt kademedeki çalışanlar için geçerlidir. Reyon görevlisi olarak yarı zamanlı şekilde çalışmak mümkündür. Buna ek olarak bazı pozisyonlarda yarı zamanlı çalışma şekli bulunur. Bu durum mağazanın büyüklüğü ve açılış ile kapanış saatleri arasındaki fark ile belirlenir. Büyük mağazalarda vardiyalı çalışma sistemi uygulanır. Bu sistem günde iki farklı şekilde sabah ve akşam olmak üzere yapılır. Her çalışan vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlamalıdır. Ancak bu sayede işe alınabilir. Migros mağazalarında çalışmak isteyenlerin vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurması gerekir.

 

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir