1. Anasayfa
 2. İş Fikirleri

Ne Üretebilirim Diyenlere Muhteşem Fikirler

Ne Üretebilirim Diyenlere Muhteşem Fikirler
Ne Üretebilirim Diyenlere Muhteşem Fikirler
0

Yeni iş fikirleri ile yüksek kazanç elde etmek isteyenler tarafından araştırma konusu olan ‘ne üretebilirim’ sorusu oldukça geniş bir kapsamda yer almaktadır. Üretim yapmak isteyen kişilerin ilgi alanları, sahip oldukları tecrübeler ve ellerinde bulunan imkânlara göre değişkenlik gösteren iş fikirleri birbirinden kârlı yatırımların da kapısını aralamaktadır.

Ne Üretebilirim Diyenlere Muhteşem Fikirler

Bir ülkenin ekonomisine can veren ve ekonomiyi ayakta tutan en önemli faktör imalattır. Bugün gelişmekte olan pek çok ülkede imalatın büyük rolü bulunmaktadır. Özellikle henüz var olmayan veya çok yaygın olmayan bir şeyin üretilmesi yükse kâr marjlarının elde edilmesinde etkili olmaktadır. Yatırımcıların yeni fikirleri olan girişimcileri desteklemesi ile ortaya çıkacak olan yeni işler bireysel ekonomik durumun üst düzeye çıkarılmasında etkili olduğu gibi ülke ekonomisinde de önemli bir dinamit olmaktadır.

Para kazanmak amacıyla perakende ürün alım satımı yapmak yerine üretim yapmayı tercih edenler son dönemlerde;

 • Sabun üretimi
 • Mum üretimi
 • Reçel üretimi
 • Dekoratif ev ürünleri üretimi
 • Aksesuar üretimi
 • Takı üretimi
 • Amigurimi ürünlerin üretimi
 • Butik ekmek üretimi
 • Hazır yemek ve meze üretimi
 • Hediye kutusu üretimi
 • Kişiye özel kupa ve bardak üretimi
 • Hediye setleri üretimi gibi alanlarda başarılı işler ortaya koymaktadır. Bu sayılan girişimcilik işleri özellikle küçük bütçeli girişimciler için son derece kârlı sonuçlar ortaya koymaktadır.

Daha yüksek bütçeler ile yapılabilecek ve yüksek kâr oranlarına dönüşecek olan girişimcilik fikirleri arasında ise;

 • Led ampul üretimi
 • Fayans mermer tasarımı ve üretimi
 • Oto yedek parça alanında yeni aksesuarlar ortaya çıkarma ve üretme
 • Deterjan üretimi
 • Peçete tasarımı ve üretimi
 • Yapay çiçek üretimi
 • Özel beslenmeye ihtiyaç duyan kişiler için kişiye özel diyet yemek üretimi gibi iş fikirleri bulunmaktadır.

Kişinin elinde bulunan bütçesine ve imkânlarına göre oldukça geniş bir yelpazede yer alan girişimcilik iş fikirleri sabit bir işte çalışma gerçekleştirmek istemeyen ve kendini geliştirmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Evde Yapılabilecek Üretimler

Sürdürülebilir ve yüksek kâr sağlayan bir işletmeye sahip olmak için her zaman büyük mekânlara ihtiyaç olmayabilir. Kimi zaman evden yürütülebilecek iş fikirleri ile üretim yaparak yüksek gelir sahibi olabilirsiniz.

Küçük ölçeğe sahip imalat firiklerinizi hayata geçirmek için evden çalışmaya başlayabilirsiniz. Özellikle ev ev hanımları ve öğrencilerin dikkatini çeken evden çalışma fikirleri bugün dünya üzerinde pek çok kişi tarafından da yerine getirilmektedir. Kişilerin hobilerini maddi kazanç kaynağına çevirmesi hem kaliteli zaman geçirmelerine hem de bu yollarla para kazanmalarına vesile olmaktadır.

Evden ne üretebilirim? Diye düşünenler için son dönemlerin en popüler hobilerinden birisi olan hamak örme işlemi son derece uygun bir cevap olabilir. Piyasada inanılmayacak yüksek fiyatlara satılan bu hamaklardan üretmeye başlayarak kısa süre içerisinde yüksek kâr oranlarına kavuşmak mümkün. Düşük maliyeti ve keyifli yapılışı ile kusursuz bir seçenek olacak hamak yapımı konusunda online platformlardan destek alabilirsiniz.

El beceresine dayanan ürün üretimi noktasında son derece başarılı sonuçlar ortaya koyan hanımlar bu alanda kendilerine yetiştirerek üst düzey performanslar sergileyebilirler. Ev ortamında yapılabilecek oldukça geniş seçenek bulunmaktadır. Yeteneklerinize ve bütçenize uygun bir iş fikri ile küçükten başlayarak daha sonra işinizi büyütebilirsiniz.

Çocukları için doğal oyuncakları tercih eden ailelere yönelik olarak amigurumi oyuncak üretimi yaparak kazanç elde etmek de yine iş fikirleri arasında oldukça cazip bir seçenek olarak görülmektedir.

Ne üretebilirim? Sorusuna verilebilecek olan keyifli bir cevap olarak oyuncak üretimi keyifli bir uğraş olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük eğitimler alarak amigurumi oyuncak yapımı konusunda bilgilere sahip olabilirsiniz. Boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz ve bunu paraya çevirebileceğiniz uğraşlar ile zamanınızı kaliteli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Ahşap oyuncak yapımı işinde yer alarak bu etkinliği kazanç kapası olarak değerlendirmeniz de mümkündür. Ahşap oyuncakların çocuk sağlığı ve üretkenliği açısından büyük katkılar sunduğu uzmanlar tarafından da açıklanmıştır. Oyuncak tercihini doğaldan yana yapan aileler tarafından yoğun olarak tercih edilen ahşap oyuncak üretimi yüksek kâr oranları ile de dikkat çekmektedir.

Ne Üretebilirim Diyenlere Muhteşem Fikirler
Ne Üretebilirim Diyenlere Muhteşem Fikirler

Son Dönemin Popüler İş Fikirleri

Yemek ve beslenme konusu özellikle son dönemlerde kendini bir hayli aşmış bulunmakta. Kişisel diyetlerin giderek artması ve diyet programlarının vakti kısıtlı kişiler tarafından yapılamaması bu konuda profesyonel destek sağlayacak kişilere iş sahası olarak dönüş yapmaktadır.

Özel olarak hazırlayacağınız yemekleri uygun platformlar aracılığıyla muhatabına ulaştırarak bu sayede yüksek gelir elde etme imkânı sağlayabilirsiniz. İş yaşamında aktif rol alan bayanlar, öğrenciler ve özel gereksinimli beslenmeye ihtiyaç duyan bireyler tarafından büyük ilgi gören bu iş fikri sayesinde konfor alanınızdan ayrılmadan yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Hedeflediğiniz kazanç planı dâhilinde yüksek gelir elde etmek için bir diğer iş fikri de bitki yetiştiriciliği olabilir. Son dönemlerin popüler bitki türlerini yetiştirerek bunlara uygun platformlarda satarak yüksek gelir elde edebilirsiniz. Bu sayede hem bir hobi elde etmiş olursunuz hem de yüksek gelir kazanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Üretim yapmak bireysel ekonomiye katkı sağlamanın yanı sıra ülke ekonomisine de katkı sağlayacaktır. Kişisel gelişimin kurslarına katılarak ürün ortaya çıkarma noktasında yeni fikirler için gelişiminizi sağlayabilirsiniz. Bugün hemen hemen tüm il ve ilçelerde bulunan kurslar sayesinde pek çok yeni ürün ortaya çıkarabilirsiniz.

Takı ve aksesuar tasarımı konusunda verilen kurslara katılarak bu alanda kendinizi geliştirerek bu alanda ürünler ortaya koyabilirsiniz. Tasarlayarak yapacağınız aksesuar ve takıları yüksek fiyat aralıklarından satışa çıkarabilirsiniz.

Online Ortamları Kullanarak İşinizi Büyütün

Üretim konusunda yeni fikirlere sahipseniz ve ürün ortaya koyuyorsanız bu ürünlerin büyük kitlelere ulaşmasını sağlayan sosyal mecraları kullanabilirsiniz. Bugün oldukça büyük kitlelere ulaşan sosyal hesaplar online satış konusunda da yüksek verimlilik göstermektedir.

Tekstil ürünlerinin üretimi bu alanda fazla maliyet ortaya koymadan yapılabilecek üretim türleri arasında yer almaktadır. Evinizde veya atölyenizde üretimini yapacağınız tekstil ürünlerini hedef kitleniz ile paylaşarak gelir elde edebilirsiniz. Tasarım harikası pek çok tekstil ürünün bugün ayrıcalıklı olması nedeniyle çok sayıda kişi tarafından tercih edildiği bilinmektedir.

Ahşap tasarımı yine üretim yapılabilecek geniş alanlar arasında yer almaktadır. Üretim yaparak kazanç elde etmek isteyenler tarafından oldukça sık araştırılan bu alan, dekor ürünlerinden günlük kullanımda ihtiyaç duyulan pek çok ürünü içerisinde barındırmaktadır.

Montaj aşamasını evinizde veya atölyenizde kolaylıkla yapacağınız veya boya işlerini yaparak hem keyifli anlar yaşayacağınız hem de para kazanacağınız bu alan özellikle gençler tarafından büyük ilgi görmektedir. Ahşap üretimi özellikle doğal alanlar yaratmak isteyenler tarafından talep gören bir alandır. Bu alanda yer almak için düşük bütçeler ile büyük işler yapabilirsiniz.

Online olarak yapılabilecek işler arasında biraz bilgi ve beceri isteyen bir alan olan bilgisayar ile çalışma fikirleri ise sermayeye ihtiyaç duyulmadan yapılabilecek iş türleri arasında yer almaktadır. Orta düzeyde bir bilgisayarınızın olması online olarak tasarım yapmanıza yeterli olacaktır. Bu sayede pek çok firmanın tasarım işlerinde yer alabilir ve bu sayede kazanç elde edebilirsiniz. Yine online iş fırsatları arasında bulunan belirlenmiş görevleri tamamlama ve içerik üretme gibi iş modelleri de bu alanda çalışma göstermek isteyenler tarafından tercih edilebilmektedir.

Ne Üretebilirim Diyenlere Muhteşem Fikirler
Ne Üretebilirim Diyenlere Muhteşem Fikirler

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir