1. Anasayfa
  2. Haberler

Prefabrik Yapılara Devlet Desteği! Sizde Yararlanın Kazançlı Çıkın

Prefabrik Yapılara Devlet Desteği! Sizde Yararlanın Kazançlı Çıkın
0

Son zamanlarda Türkiye’de ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar prefabrik evlere yoğunlaştı. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem neticesi ile birçok vatandaş evsiz kaldı. Ayrıca deprem felaketinin korkusuyla insanlar çok katlı binalardan kaçınarak tek katlı müstakil olan yapılara merak saldı. Herhangi bir doğal afet neticesinde prefabrik yapılar hafif yapılardan oluştuğu için daha güvenli gelmeye başladı. Hal böyle olunca prefabrik evler için ruhsat gerekli mi ve prefabrik evlerin fiyatları konusunda araştırmalara ilgi artmış durumda.

Şehrin Gürültüsünden Kaçmak İsteyenlere Alternatif

Prefabrik yapılaşma şehir gürültüsünden sıkılan ve doğa ile baş başa kalmak isteyen kişilere hitap ediyor. Prefabrik yapılar kısa bir sürede inşa edildiğinden dolayı kolay bir şekilde montajı yapılabiliyor. Düzensiz ve gereksiz binalaşmanın neticesinde Kahramanmaraş merkez üslü deprem felaketinde 11 ilde büyük kayıplar gerçekleşti.

Çok katlı binalardan artık tek katlı binalara geçiş yaşanıyor. Prefabrik yapılar arazisi bulunan kişilere birçok yönden kolaylık sağlıyor. Uzun bir süreden beri üretimi yapılan prefabrik binalar bu deprem felaketlerinin ardından daha da çok rağbet gördü. Bu yapılar tek katlı olabileceği gibi iki katlı olarak da yapılabiliyor.

Düşük Maliyetli Kısa Süreli

Prefabrik binalar betonarme binalara göre daha kısa sürede inşa edilebiliyor. Ayrıca istenildiği zaman eklenti yapılabildiğinden dolayı istediğin gibi o da eklenebiliyor. Tadilat yapılması gerektiği durumlarda da herhangi bir sorun çıkartmadan maliyeti az bir şekilde hallediliyor. Son zamanlarda artan enflasyonlardan dolayı ev sahip olmak isteyen kişiler betonarme binalara mali anlamda güç yetiremiyor. Prefabrik evler betonarme binalara göre maddi açıdan tasarruf ettirebiliyor.

Kısa süre içerisinde proje aşaması geçtikten sonra içerisinde yaşanılabilir bir konuma gelen prefabrik yapılar 1+1 2+1 3+1 gibi isteğe bağlı olarak yapılabiliyor. Türkiye’de şu an için birçok firma prefabrik yapı hizmeti vermekte. Deprem felakete sonrasında prefabrik yapıların siparişinde adeta patlama yaşandı. Talep çoğaldı ve firmalar siparişlere yetişmek için gece gündüz çalışıyorlar.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir