1. Anasayfa
  2. Haberler

PTT 50 Bin Personel Alımı Yapacak! Tüm Şartlar Belli Oldu! İşte Detaylar

PTT 50 Bin Personel Alımı Yapacak! Tüm Şartlar Belli Oldu! İşte Detaylar
0

PTT Uzun bir aradan sonra 50.000 adet personel alımını gerçekleştireceği beklentisi halen daha devam ediyor. PTT bünyesine daha önce birçok personel alımı gerçekleştirmişti ve yapılan kadro ihdası neticesinde 5.000 personel alımı gerçekleştirildi. Uzun bir süreden bu yana 50.000 adet ne zaman personel alacağı ise merak konusu olmuştu.

PTT bünyesinde personel alım ilanı yıl içerisinde sıkı bir şekilde beklendi ve PTT’nin personel alımı ile ilgili ilanlar araştırılmaya başlandı. 5000 adet personel alımından sonra geriye 50.000 adet personel ilanının ne zaman açıklanacağı takip edilir oldu. Şu an için PTT tarafından açıklanan herhangi bir tarih bulunmamakla birlikte yakın bir zamanda açıklama bekleniyor.

PTT Alım İlanı İçin Gerekli Şartlar Neler Olacak

PTT’ye 5000 personeli istihdam ettikten sonra geriye 50.000 adet personel alımı beklenmekte. Uzun bir süreden bu yana beklenen personel alım ilanının gelmemesi üzerine birçok personel adayı durumu araştırır oldu. Tahminlere göre bu yıl içerisinde 50.000 personel alım ilanının tek seferde ya da parça parça gelebileceği şeklinde beklentiler artmış durumda gözüküyor.

Personel alımı için gerekli şartlar ise şu şekilde olacak. 29.05.2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlık Kanunu’nun maddesi kapsamında PTT’nin yurt dışındaki işyerlerinde çalıştırılma kategorisi hariç Türk vatandaşı olma, başvuran personel adaylarının 18 yaşını tamamlamış olması ve girmiş olduğu sınavın Ocak ayının 1 günü itibarıyla 36 yaşından gün almamış olma şartı aranacak. Kamu haklarından herhangi bir sebepten dolayı yasaklı bulunmamak.

Engelli kategorisinde personel çalıştırılmasına ilişkin olarak açıklanan mevzuat hükümleri saklı kalmak şartıyla yurt içerisinde ya da yurt dışı arasında görevini herhangi bir şekilde yapılmasını engel olabilecek akıl sağlığının bulunmamasına dikkate alınacak. Uzun bir süreden bu yana personel alım ilanı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. 2023 yılı içerisinde 50.000 adet yüklü miktarda personel alım ilanının açıklanması bekleniyor. Türkiye genelinde PTT şubelerinde personel açığının Bir hayli artmasından dolayı kısa bir süre içerisinde personel alım ilanının gelmesi bekleniyor.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir