1. Anasayfa
 2. Güncel Başvurular

PTT Ev Hanımlarına Para Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Ev Hanımlarına Para Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
0

Son dönemde kadınlara destek projeleri giderek artmaktadır. Bu projelerden biri de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının başlattığı ev hanımlarına para yardımı projesidir.  E-devletten PTT ev hanımlarına para yardım başvurusu yaparak ihtiyaç sahibi kadınlar bu kampanyadan yararlanabilirler. Kişi başına 850 ile 1250 TL arasında para yardımı yapılacağı duyuruldu. Bu proje kapsamındaNakit desteği almak isteyenlerin bazı şartları taşıması gerekiyor.

 • Kadın olmak
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • En az 1 çocuk sahibi olmak
 • Başvuruda bulunan kişinin üzerinden herhangi bir ev, arsa veya taşınmaz bulunmaması
 • Yine başvuru yapan kişinin sabit bir gelirinin olmaması
 • Başvuruda bulunan kişinin herhangi bir yerden sigortası olmaması gerekiyor

Yukarıda sayılan şartları sağlayan kadınlar başvurularını internet üzerinden yapabilirler. PTT ev hanımlarına para yardım başvurusu e-devlet üzerinden açıklanacak.  Başvuruda bulunan kişilerin işlemleri tamamlandıktan sonra bilgilerin doğruluğu araştırılacaktırbu devlet kampanyasında amaç sadece gerçekten ihtiyacı olan kişilere yardımı ulaştırmaktır.Bilgilerin doğruluğu teyit edildikten sonra başvuran kişiler sonuçları kendi e-devlet hesabından görebilirler.

Ev Hanımlarına Para Yardımı Destek Formu

PTT ev hanımlarına para yardımı başvurusu destek formuna ulaşmak isteyenler ilk önce e-devlete giriş yapmaları gerekir. Sonra arama kısmından Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı yazıp alt bölümde çıkan   ev kadınlarına para yardımı yazan yere tıklayarak forma ulaşabilirler. Formu eksiksiz ve doğru biçimde doldurduktan sonra başvurular değerlendirmeye alınacaktır. Başvuru formunda kişilerin bazı cevaplaması gereken sorular mevcuttur.  Aşağıda formda bulunan bazı sorular sıralanmıştır.

 • Herhangi bir yerden geliriniz var mı?
 • Oturduğunuz ev size mi ait kira mı?
 • Eviniz kira ise ne kadar kira ödüyorsunuz?
 • Herhangi bir yerden sosyal yardım alıyor musunuz?
 • Evinizde yaşayan kişilerin kimlik bilgileri nelerdir?
 • Haneiçinde sigortalı çalışan var mı?
 • Hane halkı içinde 65 yaş üzeri veya kronik rahatsızlığı olan biri var mı?

Bu ve benzeri soruların yanında istenildiğinde evde yaşayanların gelir bilgisi ve sosyal yardım alıp almadıkları da sorulabilir. Çocuk sayısı, çocukların okula gidip gitmedikleri de yer alan sorular arasındadır. Önemli olan başvuruda bulunan kişinin bütün soruları eksiksiz doldurup doğru cevaplar vermesi. Daha sonraki süreç bakanlığın evrakları inceleyip yardım yapılacak kişileri belirlemesiyle tamamlanır.

Ev Hanımlara Para Yardım Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Herhangi bir işi ya da geliri olmayan ev hanımlarına devlet yardım parası vermeye başladı. E devletten başvuruları olumlu onaylanan kişiler belirtilen tutarda ki parayı alacaklardır. Binlerce kişinin başvuru yaptığı kampanyada yardım ödemelerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine gitmesi çok önem teşkil etmektedir.PTT ev hanımlarına para yardım başvurusu birçok geliri olmayan kadının yüzünü güldürdü. Kampanyadan yararlanmak isteyenler kişiler gerekli evrakları doldurup internet üzerinden işlemlerini tamamladılar.  Şimdi sonuçların ne zaman açıklanacağı merakla bekleniyor.

Bu aşamada yoğunluğa göre sonuçlar ortalama olarak 10 gün içinde açıklanacaktır. Sonuçlar herkesin kendi e-devlet sistemi üzerinden görüntülenebilecektir. Dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise başvuruları olumsuz olan kişilere herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Sadece sistemde değerlendirme de yazısı görülecektir. Bir kişi haftalar sonra olumlu bir yanıt almadıysa bu başvurunun büyük ihtimalle olumsuz olduğu anlamına gelmektedir.

Ev Kadınlarına Yardım Parası Sadece PTT Şubelerinden mi Alınır?

Aile bakanlığının başlatmış olduğu çalışmayan ev kadınlarına para yardımı kampanyası devam ediyor. Gerekli şartları sağlayan kişilerin belli bir incelemeden sonra para yardımını almaya hak kazanıyor. Başvuru sırasında bilgileri eksik ya da hatalı girenlerin yaptığı işlemler geçersiz sayılacaktır. Başvuruları olumlu sonuçlanan kişilerin merak ettiği başka bir konu ise verilen destek yardım paralarının sadece PTT şubelerinde mi alınacak sorusudur. Açıklamaya göre yardım ödemeleri sadece PTT şubelerinden alınabilecektir.

Çocuklu, geliri olmayan kadınlar için devletin yaptığı ödemeler çok büyük önem arz ediyor. Hem iş sahibi olmayan hem de geliri olmayan kişiler büyük zorluklar yaşamaktadır. Bu gibi durumlarda devlete başvuran kadınlar hem nakit desteği hem yeri geldiğinde sosyal olarak ayni yardımlar almaktadır. Yardım desteği alacak kişiler PTT de bulunan kendi hesapları üzerinden ödemeleri alabilecekleri gibi kimliklerini görevli memura ibraz ettikleri takdirde yine sorunsuz bir şekilde paralarını alabilirler.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir