1. Anasayfa
  2. Haberler

Resmi Olarak Duyuru Yapıldı! Anne Ve Babalara 1900 TL Destek Ödemesi Yapılacak

Resmi Olarak Duyuru Yapıldı! Anne Ve Babalara 1900 TL Destek Ödemesi Yapılacak
0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birçok konuda sosyal desteklerine devam ediyor. Son yapılan açıklamalar neticesinde anne ve baba olanlara maddi anlamda destek sağlanacağı duyuruldu. Bakanlık tarafından yapılacak bu yardım resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu kapsamda anne ve babalara yönelik olarak 1900 TL tutarında destek ödenecek. Desteklerden faydalanmak için ise belirlenen süreler arasında belirlenen evraklar ile birlikte başvuru yapmak gerekiyor.

1900 TL’yi Almak İçin Hemen Başvurun

Resmi gazetede yayınlanan habere göre anne ve baba olanlara yönelik olarak devlet 1900 TL destek ödemesi yapacak. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı 2016 yılından bu yana birçok sosyal destek ödemelerini yapmaya devam ediyor. Son yapılan duyuru neticesinde anne ve babaları ilgilendiren devlet yardımı yasalaştı. 1900 TL tutarındaki devlet desteği ise anne ve babaların hesabına yatırılmaya başlandı.

Çocuk sahibi olan ailelere yönelik olarak ödeme yapılıyor ve çocuk destek bileşiğini ödemesi ve aile yardım bileşeni adı altında ödemeler gerçekleştiriliyor. Son zamanlarda ekonomik sıkıntıdan dolayı birçok aile çocukların ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyor. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tam da bu noktada imdada yetişerek birçok sosyal destek ödemesi yapıyor ve bunun için başvuru bekliyor. Bu başvuruları yapabilmek için e-devlet sistemi üzerinden T.C. kimlik numaralar ve şifreler aracılığıyla giriş yaparak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın aile destek ödemesi sekmesine tıklayarak başvuru yapılabilmektedir.

Bakanlık tarafından Türkiye ayrı destek programı çerçevesinde Dar gelirli olan ailelere yardım edip uzanmaya devam ediyor. Anne ve babaları yönelik olarak devlet tarafından ödenecek Bu paralar 12 ay boyunca kesintisiz olarak hesaplara aktarılacak. Bu yardımları hak kazanabilmek için ise belirli şartları sağlamak ve bunun akabinde gerekli evraklarla birlikte başvuru yapmak gerekiyor.

Başvurular e-devlet üzerinden yapılabileceği gibi ilde ya da ilçede bulunan Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflar aracılığı ile yapılabiliyor. Aile içerisinde anne ya da babanın herhangi birisinin başvuru yapması halinde bakanlık tarafından incelenmeler başlatılıyor ve onaylanması halinde 1900 TL tutarındaki aylık maaş 1 yıl boyunca bağlanıyor.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir