1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda ve Maddi Yardım 2023

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda ve Maddi Yardım 2023
0

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvuruları, çeşitli dönemlerde Samsun şehrinde ikamet eden ve bazı konularda maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara verilen yardımlardır. Bu yardımlar sayesinde vatandaşlar çeşitli konularda maddi destek çağrılarına yanıt bulmuş olurlar. Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım çeşitleri yardımın yapılması planlanan dönemin şartlarına göre değişiklik gösterir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Nedir?

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kartı ile maddi güçlük çeken vatandaşların harcamalar yapabileceği kartlar vatandaşların hizmetine sunulmuş durumdadır. Samsun Büyükşehir Belediyesi web sitesinden alınan bilgilere göre yardım destek kartları için11 bin kişilik bir kontenjan ayrılmış durumdadır. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 bin kişilik kontenjan kapasitesi ile hazırlanmış olan yardım kartları maddi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara verilir. Verilen bu Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kartları ile vatandaşlar çeşitli harcamalarını kartlarındaki bakiye doğrultusunda yapabilirler. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım kartlarının kullanım şartları şu şekildedir:

  • Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından verilmiş olan yardım kartlarından alkol ve tütün ürünleri alışveriş işlemleri yapılamaz.
  • Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından verilmiş olan yardım kartları ile nakit para çekimi yapılamaz. (Sadece market harcamaları gibi çeşitli harcamalar yapılabilir.)
  • Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından verilmiş olan yardım kartları ile online işlem dahiline giren çeşitli internet ödemeleri yapılamaz.
  • Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından verilmiş olan yardım kartları ile karttan karta para aktarımı ya da İBAN numarasına havale gibi işlemler yapılması mümkün değildir.
  • Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafın verilmiş olan yardım kartlarından akaryakıt alışveriş işlemleri yapılması mümkün değildir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı ve Şartları Nelerdir?

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvuru şartları da tüm yardım paketlerinde olduğu gibi yardım paketinin içeriği doğrultusunda ve maddi yokluk çeken kişileri ayırt edebilecek şekilde hazırlanmış durumdadır. Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvuru şartları başlıca şu şekildedir:

  • Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan bir ikamet adresinde resmi olarak ikamet ediyor olmak şarttır.
  • Kişinin ikamet ettiği hane halkının toplam gelirlerinin muhtaçlık seviyesinde ya da muhtaçlık seviyesinin altında bir değerde olması gerekir.
  • Başvuruda bulunmuş olan kişinin herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmaması gerekir. (Kişi başvuru yaptıktan ve olumlu sonuç alarak kartı kullandıktan sonra sosyal güvence girişinin yapıldığı aydan itibaren yardım kartına yatırılacak ödemelerden faydalanamaz.)

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu - Gıda ve Maddi Yardım

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu yapmak için Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe vermeniz gerekir. Belediyeye verdiğiniz dilekçenin genel dilekçe yazım kurallarına uygun şekilde hazırlanmış olması gerekir. Buna ek olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kartı için başvuru yaptığınızı da dilekçede açık bir şekilde belirtmeniz şarttır. Verdiğiniz dilekçeye ek olarak istenilen çeşitli başvuru belgelerini de Samsun Büyük Şehir Belediyesi’ne sunmanız gerekir. Bu işlemleri tamamlayarak Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım çeşitlerinden bir tanesi olan yardım kartı başvurusunda bulunmuş olursunuz. Yaptığınız başvurulara dair alınmış olan olumlu ya da olumsuz sonuçlar başvuru dilekçesinde belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileri üzerinden ortalama 2 hafta süresinde tarafınıza iletilir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Çeşitleri Nelerdir?

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım çeşitleri birden fazladır. Yukarıda da belirtilmiş olan yardım kartı gibi birden fazla yardım destekleri Samsun ilinde yaşayan vatandaşların hizmetine sunulur Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım çeşitleri başlıca şunlardır:

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kolileri ile maddi güçlük çeken hatta bu yüzden beslenme ihtiyacı için bile maddi olanak bulamayan kişilere yardımcı olunmuş olunur. Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kolilerinin içine çeşitli gıda ürünleri koyar. Bu gıda ürünleri sayesinde maddi yokluk içerisinde olan ailelerin gıda ihtiyaçlarının giderilmesine yardımcı olunur. Yardım kolileri zaman zaman gıda ürünleri haricinde çeşitli tuvalet kağıdı gibi temel bakım ürünlerini de içerebilir. Yardım kolileri diğer yardım paketlerinden biraz farklıdır.

Bunun sebebi yardım kolilerinin gerçekten çok fazla maddi yokluk çeken kişilere veriliyor olmasıdır. Diğer yardım paketlerinin aksine yardım kolilerinden faydalanan kişiler çeşitli yardımlardan da aynı zamanda faydalanma hakkına sahip olurlar. Bu durumun sebebi yardım kolilerinin evsiz ya da hiçbir hane geliri bulunmayan evlerde yaşayan çok yoksul kişilere verilmesidir. Bu yoksul vatandaşlara yardım kolileri ile beraber diğer yardımlardan da faydalanma hakkı verilerek maddi ihtiyaçlarında destek olunmuş olur.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu - Gıda ve Maddi Yardım 2023

Samsun Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Yardımı

Samsun Büyükşehir belediyesi öğrenci yardımları ile öğrencilere çeşitli burs ödemeleri ya da tek seferlik ödemeler yapılabilir. Çok başarılı olan tıp bölümü öğrencileri gibi öğrenciler eğer başka bir yardımdan faydalanmıyorlarsa burs ödemelerinden faydalanabilirler. Öğrencilerin tümü ise tek seferlik ödeme olarak yapılan yardımlardan faydalanma hakkına sahiplerdir. Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım çeşitlerinden bir tanesi olan öğrenci yardım paketi kapsamında sadece üniversite öğrencilerine değil ilk okul, ortaokul ve lise öğrencilerine de yardımlar yapılır. İlk okul, ortaokul ve lise öğrencilerine kırtasiye destek yardımları her yıl düzenli olarak yapılır.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir