1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

Siirt Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Para ve Gıda, Erzak Yardımı 2023

Siirt Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Para ve Gıda, Erzak Yardımı 2023
Siirt Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu - Para ve Gıda, Erzak Yardımı 2023
0

Siirt Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Siirt Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlar sayesinde Siirt ilinde ikamet etmekte olan ve çeşitli konular ile ilgili maddi yokluk çeken kişilere yardım edilmiş olur. Siirt Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım çeşitleri birden fazladır. Bu yardım çeşitleri yapılmaları planlanan tarihlere göre farklı özelliklere sahiptir.

Siirt Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Para ve Gıda, Erzak Yardımı 2023

Siirt Büyükşehir Belediyesi yardım çeşitlerinden bir tanesi olan kış yardımları sadece havaları soğuk olduğu kış aylarında vatandaşların hizmetine sunulur. Bu durumun sebebi kış yardımları ile havanın soğukluğundan doğan yakacak ihtiyacının yardıma muhtaç vatandaşlara sunulmasının planlanmış olmasıdır. Bu örnekte olduğu gibi yardım paketleri ile hedeflenen duruma bağlı olarak yardım paketlerinin vatandaşlara sunulacağı tarihler belirlenmiş olur. Siirt büyükşehir belediyesi yardım çeşitleri dönem dönem değişiklik gösterdiği için birden fazladır. Siirt Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen başlıca yardım çeşitleri şunlardır:

Siirt Büyükşehir Belediyesi Tarafından Engelli Vatandaşlara Yönelik Yapılan Yardımlar

Siirt Büyükşehir Belediyesi tarafından engel durumu olan vatandaşlara yönelik verilen yardımlar ile engelli vatandaşların engel durumlarından ötürü iş bulma zorlukları olduğu ve sağlık harcamaları için diğer vatandaşlardan daha fazla harcama yaptıkları için onlara çeşitli yardım ödemeleri ya da medikal cihaz destekleri ile destek olunmuş olur. Buna ek olarak engelli vatandaşların sıklıkla para harcayabildikleri bazı ilaçların tüm ücretleri ya da ücretlerinin belirli kısımları da zaman zaman Siirt Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanır. Siirt Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen her yardım paketinde olduğu gibi engelli vatandaşlara yönelik verilen yardım paketlerinde de çeşitli başvuru şartları bulunur. Siirt Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli vatandaşlara yönelik yapılan yardım paketlerindeki başvuru şartları şunlardır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı ya da mavi kimlik kartı sahibi olmak
  • Siirt Büyükşehir Belediyesine bağlı olan bir ikamet adresinde ikamet ediyor durumda olmak ve bunun resmi olarak belgelenilebilmesi
  • Başvuru yapacak kişinin engel oranın %40 oranında ya da %40 oranın üzerinde olması gerekir.
  • Başvuruda bulunan kişinin engel durumunun hastaneden alınmış olan bir heyet raporu ile ispat edilmesi gerekir. (heyet raporunun geçerlilik süresi bitmemiş olması gerekir)
  • Kişi engel durumu yüzünden alacağı çeşitli medikal cihazlar ya da ilaçlar için yardım istiyorsa ilaçların ya da medikal cihazlarının sürekli kullanımına dair hastane onaylı rapora da sahip olması gerekir.
  • Kişinin ikamet ettiği hanede bulunan aile üyelerinin ve kendisinin toplam gelirinin muhtaçlık sınırında ya da muhtaçlık sınırının altında olması gerekir.
Siirt Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu - Para ve Gıda, Erzak Yardımı
Siirt Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Para ve Gıda, Erzak Yardımı

Yukarıda belirtilmiş olan şartlara uyum gösteriliyorsa Siirt Büyükşehir Belediyesi yardım çeşitlerinden bir tanesi olan engelli vatandaşlara yönelik yardım paketi dahilindeki yardımlara başvuru yapılabilir. Engelli vatandaşlar yardım paketlerinin genelinde olduğu gibi Siirt Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara sunulmuş olan yardım paketlerinin tümünde de öncelik sahibidirler. Bu öncelik sayesinde engelli vatandaşların başvuruları önce değerlendirilir ve diğer vatandaşlara oranla yardımlardan faydalanma ihtimalleri çok daha yüksektir. Bu durumun sebebi engelli bireylerin herhangi bir fiziksel ya da zihinsel engeli bulunmayan bireylere oranla birden fazla konuda daha fazla olumsuzluk yaşamasıdır. Bu öncelik ile engelli bireylerin yaşadıkları olumsuzların bir nebze de olsa hafifletilmesi amaç edinilmiştir.

Siirt Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yetim ve Öksüz Çocuklara Yapılan Yardımlar

Siirt Büyükşehir Belediyesi tarafından iki ebeveynini birden ya da iki ebeveyninden bir tanesini kaybetmiş olan çocuklara çeşitli yardım destek paketleri sunulur. Çocuklar 18 yaşından küçük olduklarından dolayı başvuru işlemleri gibi çeşitli işlemleri gerçekleştiremeyecekleri için eğer hayatta ise ebeveynlerinden bir tanesi eğer iki ebeveyni de hayatta değilse yanında ikamet ettiği vasisi başvuru işlemleri gibi çeşitli işlemleri çocuk adına gerçekleştirebilir.

Siirt Büyükşehir Belediyesi Siirt şehrinde ikamet eden ve yetim ya da öksüz olan çocuklara çeşitli destek ödemeleri ile yardımcı olmuş olur. Bu destek ödemeleri sayesinde çocukların ebeveynlerinin vefatından dolayı yaşayabilecekleri maddi yoksulluk bir nebze de olsa giderilebilir. Hatta bazı destek paketleri ile çocukların bazı konudaki ihtiyaçlarının tamamı bile karşılanabilir.

Siirt Büyükşehir Belediyesi tarafından yetim ve öksüz çocuklara verilen yardım paketleri eğitim masrafları karşılanması ya da çeşitli ödemeler şeklinde olabilir. Bu ödemelerin ne şekilde olacağı her dönem değişiklik gösterir. Değişiklik gösteren ödemelerinin takibinin sağlanması için Siirt Büyükşehir Belediyesi web sitesini internet üzerinden takip edebilir ya da Siirt Büyükşehir Belediyesi iletişim kanalları ile Siirt Büyükşehir Belediyesi ile iletişim kurabilirsiniz.

Siirt Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlara Nasıl Başvuru Yapılır?

Siirt Büyükşehir Belediyesi yardımlarına başvuru yapmak için dilekçe yazmanız gerekir. Yazacağınız dilekçede genel dilekçe kurallarına uymanız ve ne konuda yardıma ihtiyaç duyduğunuzu açıklamanız gerekir. Siirt Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru dilekçelerine ek olarak başvurularda istenen belgeleri de Siirt Büyükşehir Belediyesi’ne sunmanız gerekir. Belediye tarafından aranarak ya da tebligat yolu ile ortalama 2 haftalık bir süre içerisinde başvurunuza olumlu ya da olumsuz yanıt alabilirsiniz. Başvurunuza olumsuz yanıt alsanız bile sahip olduğunuz koşullar değişirse tekrar yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Siirt Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu - Para ve Gıda, Erzak Yardımı 2023
Siirt Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu – Para ve Gıda, Erzak Yardımı 2023

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir