1. Anasayfa
 2. İş Başvuruları

Şok Market Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler

Şok Market Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler
0

Şok marketçalışma şartları bu market zincirinin çalışanı olmak isteyen kişilertarafından oldukça merak edilmektedir. Ülkemizdeki en büyük market zincirlerinden birine sahip olan Şok, hemen hemen hepimizin her market ihtiyacını karşılamaktadır.  Uygun fiyatlı ve kaliteli birçok ürünü ile dikkat çekmenin yanı sıra personeli için sağladığı iyi çalışma koşulları ile de dikkat çekmektedir. Çalışanlarına sağladığı iyi çalışma koşulları, saatleri ve maaş miktarları sayesinde bugün herkes herhangi bir pozisyonda Şok çalışanı olmak istiyor. Şok çalışanı olmak için birçok koşul bulunsa da bu koşulların herkes tarafında sağlanabilir olması sebebi ile herkesin bir Şok çalışanı olması mümkündür.

Ülkemizin birçok şehrinde yer alan birçok Şok şubesinde bugün imtiyazlı haklarla çalışan personeller bulunmaktadır. Şok’un en dikkat çekici çalışma şartı sağladığı esnek çalışma saatleridir. Çalışma saatlerini sabah ve akşam vardiyası olarak ayırdığı için sabah ve akşam vardiyasında çalışanlar vardiya değişikliği yaparak yorulmadan çalışabilmektedir.  Sabah vardiyası 08.30-17.00, akşam vardiyası ise 13.00- 21.30 arasındadır. Ayrıca çalışanlara part time çalışma imkanı sunmasıyla da dikkat çekmektedir.

Hangi Pozisyon Kaç Maaş Alıyor?

Hangi pozisyon kaç maaş alıyor sorusu bu iyi çalışma ortamı için merak edilen bir sorudur. Ülkemizde büyük bir zincire sahip olan market tabii ki her pozisyonu için de oldukça dolgun maaşlar vermektedir. Mağazanın her bir çalışanı, yaptıkları mesailer ile birlikte maaşlarına ek mesai ücretleri de almaktadır. Bu sayede minimum olarak belirtilen maaşları kat ve kat daha fazla yatmaktadır. Markette birçok farklı pozisyonun bulunması hem Şok market zincirlerinin kaliteli ve profesyonel çalışma yapısını hem de çalışanlarına verdiği değeri göstermektedir. Markette bulunacak az pozisyonla bir çalışan birden fazla görevi yerine getirir. Ancak Şok markette bu durum tam tersidir. Her bir çalışan kendi pozisyonunun görevlerini yerine getirir. Bu pozisyonlar ve aldıkları maaşlar incelendiğinde ise;

 • Depoya giren ve çıkan malların kontrolünü sağlayan depo görevlisine minimum 8500-9000 TL arasında bir maaş veriliyor.
 • Kasiyer olarak karşılaştığımız pozisyon ise en az 8500-8800 TL maaş alıyor.
 • Mağaza müdürünün yardımcısı olarak karşılaştığımız, müdürün ve mağazanın işlerinin kolaylaştırıcısı pozisyonu da 9250-1050 TL arasında bir maaş alıyor.
 • Mağazanın işleyişini takip eden mağaza müdürü 13.000-14.500 TL arasında bir ücret almaktadır.
 • Bölgede bulunan tüm mağazalarının işleyişini ve denetlenmesini sağlayan bölge müdürü de 15.500- 16.250 TL gibi oldukça dolgun bir ücret almaktadır.

Şok market zincirlerindeki en az personel maaşı asgari ücrete tekabül etmektedir. Bu ücret yemek ücreti ve primlerle birlikte daha da katlanmaktadır. Her ay çalışanlar net maaşlarının çok üzerinde bir ücretin hesaplarına yattığını gözlemlemektedir.

Şok Çalışanı Olmak İçin Gerekli Şartlar

Bu yüksek maaş rakamları ve çalışma şartlarının iyi olmasından dolayı birçok kişi Şok marketin bir çalışanı olmak ister. Fakat her iş yeri gibi Şok da bazı çalışma şartlarına sahiptir. Ancak Şok çalışanı olmak için çalışma şartlar, her biri neredeyse herkes tarafından karşılanabildiği için herkes başvuru yapabiliyor. Başvuru da dikkat edilmesi gereken nokta şartları iyi anlamış olmak ve başvurunun tam olarak nereye yapıldığıdır. İŞKUR ile iletişime geçerek bir Şok marketlere başvuru yapılabilir. Ayrıca Şok’un kendi sayfasından online başvuru formu ya da mağazasına giderek elden bir başvuru formu doldurulabilir. Başvuru formundan kısa bir süre sonra eğer ki pozisyon açılır ise ve şartları karşılıyorsanız görüşmeye hızlı bir şekilde çağrılıyorsunuz. Görüşme olumlu sonuçlandıktan sonra sizden birtakım belgeler isteniyor. Bu belgelerin her biri işe başlayabilmeniz için oldukça önemli belgelerdir. Ancak bu belgelerden önce karşılanması beklenen şartlar incelendiğinde;

 • En az lise mezunu olmak,
 • En az 18, en fazla 35 yaşında olmak,
 • Sorumluluk sahibi ve her zaman çözüm odaklı olmak,
 • Ekip çalışmasına elverişli olmak,
 • İletişim kabiliyetlerinin yüksek olması,
 • Depo görevlisi ya da mağaza dışı bir pozisyona başvuruluyor ise ehliyet sahibi olmak,
 • Erkekler için askerlik görevini tamamlamış olmak,
 • Şok market çalışma prensibine uygun çalışma hedeflerinin olması,
 • Şok marketin disiplinli çalışma yapısını iyi bilmek gibi şartlar ile karşılaşmaktayız.

 

 

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir