1. Anasayfa
 2. İş Başvuruları

Trendyol Kurye Çalışma Şartları Nasıl? 2023 Pozisyonları, Maaşları, Çalışma Saatleri

Trendyol Kurye Çalışma Şartları Nasıl? 2023 Pozisyonları, Maaşları, Çalışma Saatleri
Trendyol Kurye Çalışma Şartları Nasıl, 2023 Pozisyonları, Maaşları, Çalışma Saatleri
0

Trendyol kurye çalışma şartları her personel için birbirinden farklı olabilir. Personeller gerekli şartları taşıdığında çalışmaya uygun tam zamanlı ya da yarı zamanlı iş modelini tercih edebilir.

Trendyol Kurye Çalışma Şartları Nasıl?

Kendi aracı ile kuryelik yapmak isteyenler en çok tercih edilen Trendyol kurye iş modelini şartları sağlaması durumunda seçer. Kurye iş modelinde kurye olmak isteyenlerde gerekli şartlar şu şekildedir;

 • Hafif ticari araca sahip olmak
 • Ticari aracın altı yaşından küçük olması
 • Src belgesine sahip olmak
 • Başvuru yapacak kişinin 22 ve 48 yaş aralığında bulunması
 • B sınıfı ehliyetin bulunması
 • Şirket zorunluluğu
 • Şirketin nakliye ve lojistik gibi alanlarda bulunması
 • Dokuz yaşından küçüklerin genç girişimci uygulamasıyla kazanç elde edebilmesi
 • Sabıka kaydının bulunmaması
 • Tüm gün çalışmaya uygun olmak
 • Psikoteknik muayenede olumlu bulunmak
 • Askerliğin yapılmış olması

Şartları taşıyan kimseler formu Trendyol Express başvuru online sayfası üzerinden doldurabilir. Bu sayede başvurusu en az bir hafta içerisinde yanıtlanır. Uygun bulunması halinde kuryeler yüz yüze görüşmeye çağrılır. Gerekli evraklar ve ayrıntılar yüz yüze görüşme sırasında verilmelidir. Bu sayede işe uygun olduğunuzu kanıtlayarak çalışma şartlarını taşıdığınızı belirtebilirsiniz.

Trendyol Kurye Personel Pozisyonları Neler?

Trendyol kurye personel pozisyonları tam zamanlı şekilde çalışmalıdır. Personel pozisyonları taşımacılık kapsamından Türkiye’nin her bölgesinde mağazası bulunan Trendyol Go ile kuryelik yapabilir. Kurye pozisyonu tek tiptedir. Bu sebepten dolayı kuryeler tam zamanlı şekilde çalışmak zorundadır. Ayrıca kendi aracı ile çalışmalarını gerçekleştirmelidir.

Kurye personel pozisyonları tek bir kadro üzerinden hizmet sağlar. Farklı personel tipleri bulunmaz. Sadece kendi aracı ile kuryelik yapabilmek mümkündür. Gerekli şartları taşıyan kişilerin istediği il ya da ilçede kuryelik yapabilmesi mümkün olur. Fakat bulundukları şehirde Trendyol Go uygulamasının bulunması gerekir. Eğer mevcut uygulama bulunduğunuz şehirde varsa ve şartları taşıyorsanız başvuru yapabilirsiniz.

Gerekli detaylar ve ayrıntılar hakkında kurye olmak isteyenler Trendyol Go hizmetlerinden fayda sağlamak için online hizmetlere başvuru yapabilir. Online hizmetler üzerinden gerekli şartları inceler ve pozisyonlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kurye olmak isteyenler tek tip çalışma tarzıyla birlikte kendi araçlarıyla dilediği kadar iş yapabilir. Yaptıkları iş başına ücret alırlar.

Trendyol Kurye Çalışma Şartları Nasıl 2023 Pozisyonları, Maaşları, Çalışma Saatleri
Trendyol Kurye Çalışma Şartları Nasıl 2023 Pozisyonları, Maaşları, Çalışma Saatleri

Trendyol Kurye Maaşları Ne Kadar?

Trendyol kurye maaşları çalışma modeline göre farklı rakamlardadır. Tam zamanlı bir kişinin aylık 11.500 ile 27.000 TL arasında değişken rakamlarda maaş aldığı bilinir. Her ay birbirinden farklı maaş durumları söz konusudur. Çünkü kuryeler çalışma modeline göre kazanç sağlarlar. Her çalıştıkları iş başına belirli bir miktar ücret alırlar. Bu sebepten dolayı ne kadar çok paket teslim ederlerse buna göre ücretlerini kazanırlar.

Tüm kuryeler de maaş durumu birbirinden farklıdır. Kuryenin çalışma tarzı ve çalışma süresi ile istediği kazancı elde etmesi mümkündür. Kazançlar kapsamında en az tutarda asgari ücret kadar maaş alabilmek mümkün olur. Bundan daha düşük maaş alınamaz. Fakat kesinlikle daha fazla kazanmak söz konusudur. Çünkü ne kadar çok paket teslim edilirse bu oranda maaşlar belirlenir ve ayrıca prim ile ek ödemeler alınabilir.

Trendyol Kurye Çalışma Saatleri Nasıl?

Trendyol kurye çalışma saatleri tam zamanlı çalışanlar da birbirinden farklı saat aralıklarında gerçekleşebilir. Genellikle sabah 10:00 ve gece 24:00 arasında çalışma saati tam zamanlı çalışma modelinde bilinir. Bu çalışma modeli esnek çalışma şartlarıyla birlikte büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kimi zaman erken saatlerde kimi zaman ise geç saatlerde çalışma fırsatı elde edilebilir. Genellikle 20.000 TL ve 30.000 TL’ye yaklaşan maaş kazanan kimseler tüm gün çalışmaktadır. Çalışan kuryeler çalıştıkları saat başına ve teslim ettikleri paketler kapsamında maaşını belirleyebilir.

Maaş durumundaki ve çalışma saatlerindeki değişkenlik çalışma türüne göre ortaya çıkar. Tercih edilecek olan çalışma saati sabah 10:00 ile gece 24:00 arasında seçilmelidir. Bu çalışma saatleri aralığında herkes kendi düzenini kurabilir. Kuryeler tam zamanlı çalışma modelinde minimum çalışma süresini doldurduklarında en az asgari ücret kadar ücret alabilmesi mümkündür.

Trendyol Kurye Çalışma Şartları Nasıl, 2023 Pozisyonları, Maaşları, Çalışma Saatleri
Trendyol Kurye Çalışma Şartları Nasıl, 2023 Pozisyonları, Maaşları, Çalışma Saatleri

Çalışma saatleri birbirinden farklı zaman aralıklarında tüm kuryeler için farklı mesailer oluşturur. Kurye kendi mesaisini kazanmak istediği ücreti esas alarak belirleyebilir. Bu sebepten dolayı her kurye kendi çalışma saatini oluşturabilir. Online uygulamanın açık olduğu süre boyunca çalışma saatini belirleyebilmek mümkündür. Sadece uygulamanın açık olduğu saatler aralığında çalışabilmek söz konusu olur. Bunun dışında mesai yapılmaz.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir