1. Anasayfa
 2. Yarışma Başvuruları

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu ve Başvuru Formu ve Şartları 2024

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu ve Başvuru Formu ve Şartları 2024
0

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu ve Başvuru Formu ve Şartları 2024

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu ve Başvuru Formu ve Şartları Nedir? TRT Çocuk kanalının sevilerek takip edilen en eğlenceli programlarından olan Rüzgar Gülü, her geçen gün izleyici sayısını arttırmaya devam ediyor. Rüzgar Gülü programı ile bir yandan eğlenip diğer yandan çeşitli hediyeleri kazanabilirsiniz. Öğretici bir formatta çocukların ve ebeveynlerin karşısına çıkan Rüzgar Gülü, verdiği hediyelerle de adından sıkça söz ettiriyor. TRT Rüzgar Gülü başvurusu konusu da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Siz de bu programa başvurarak şansınızı deneyebilir ve birbirinden güzel hediyelerin de sahibi olabilirsiniz.

TRT Çocuk’ta yayınlanan ve her programda adeta reyting rekorları kıran bu eşsiz programa katılmak oldukça kolay. Öncelikle programa katılabilmek için birtakım basit şartları da karşılıyor olmanız bekleniyor. Bu şartları karşıladıktan sonra TRT Rüzgar Gülü başvurusu adımına geçebilir ve başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bu programda çocuğunuz eğlenmenin yanı sıra genel kültür seviyesini de arttıracaktır. Her açıdan bakıldığında oldukça yararlı olan bu program sayesinde birbirinden değerli hediyelerin de sahibi olacaksınız.

TRT Rüzgar Gülü Nedir, Sunucusu Kimdir?

Rüzgar Gülü programı çocukların en çok ve en yakından takip ettiği eğlence programlarının başında yer alıyor. TRT Çocuk kanalında her gün saat 18.30’da yayınlanan bu program, çocukların genel kültürüne de katkı da bulunuyor. Bu tarz eğitici ve öğretici programlar sayesinde çocuklarınız çok daha bilgili ve yetenekli olur. Ayrıca program formatı gereği Rüzgar Gülü’ne katılan her çocuğa çeşitli hediyeler de verilir.

TRT Çocuk ekranlarında her gün yayınlanan Rüzgar Gülü programının sunucuları ise Emel Yurt Özenç ve Serkant Özenç’tir. Keyifli ve eğlenceli anlatımıyla Rüzgar Gülü programı çocukların ve artık yetişkinlerinde vazgeçilmez programları arasında yer alıyor.

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu ve Başvuru Formu doldur ve Şartları 202-2023

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu Şartları Nelerdir?

TRT Rüzgar Gülü başvurusu için merak edilen tüm soruları sizler için derledik. Öncelikle ifade etmek gerekir ki Türkiye’nin neresinde olursanız olun Rüzgar Gülü programına katılabilirsiniz. Başvuru adresi olarak da doğrudan TRT Çocuk sayfasından başvuruda bulunabilirsiniz. Yapılan tüm başvurular değerlendirmeye alınır. Değerlendirmeye alınan başvuruların olumlu sonuçlanmasının ardından ise sizinle iletişime geçilerek program ve işleyişi hakkında sizlere detaylı bilgiler aktarılır. Bu aşamadan sonra programa katılacağınız tarih belirlenir.

TRT Rüzgar Gülü başvurusu şartlarını sağlamanız durumunda programa katılım sağlayabilirsiniz. Sizlere sunulan Rüzgar Gülü başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalı. Bu başvuru formunda yer alan bilgilerin doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Aksi halde yanlış ya da hatalı bilgi vermeniz durumunda başvurunuz geçersiz sayılır. Rüzgar Gülü programı için aranan şartlar ise şu şekilde,

 • Programa katılacak olan çocuğun adı, soyadı, doğum tarihi
 • İkamet adresi
 • Telefon numarası
 • Ebeveynlerin adı, soyadı, doğum tarihleri
 • Meslekleri
 • İletişim numaraları

Bilgileri sizlerden talep edilir. Rüzgar Gülü başvuru şartları görüldüğü üzere bu şekildedir. Başvuru formunda istenen bilgiler de budur. Bu bilgileri eksiksiz ve tam bir şekilde doldurduktan sonra programa resmi olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milyonlarca çocuğun hayallerinden biri olan Rüzgar Gülü programına katılmak için acele etmelisiniz. Her gün sayısız başvurunun yapıldığı bu özel programa katılmak ve şansınızı arttırmak için ne kadar erken başvuruda bulunursanız şansınız da o ölçüde artar. Çünkü yapılan başvurular geçmişten günümüze doğru incelendiği için sizinle bu şekilde daha erken iletişime geçecekler. TRT Rüzgar Gülü başvurusu yapan adayların bu aşamadan sonra beklemeleri gerekmektedir.

TRT Rüzgar Gülü başvurusu hakkından yararlanmak için https://www.trtcocuk.net.tr/oyunlar/ruzgar-gulu adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Burada yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra başvurunuz alınacak ve sıraya konulacaktır. Sırasıyla incelenen başvurulardan sonra başvurunuzun uygun görülmesi halinde sizinle iletişime geçilecek ve işleyiş hakkında bilgi verilecek. Sizinle iletişime geçen ekipler önce çocuğunuza birtakım genel kültür soruları yöneltilecek. Bu sorular doğru bir şekilde verildikten sonra ertesi gün canlı yayına katılmaya hak kazanacaksınız.

Canlı yayına katılmaya hak kazanan çocuklar ise program tarihinde yayına alınacak ve yarışmaya katılmış olacaklar. Canlı yayına katılmadan önce daha önceki Rüzgar Gülü bölümlerini izlemeniz yararınıza olacaktır. Programın işleyişi, sorulan sorular gibi birçok ince detaya bu şekilde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda programa katılmadan önce deyim ve atasözleri konusunda kendinizi geliştirmeniz, yarışmayı kazanmanıza büyük katkı sağlayacaktır.

Rüzgâr Gülü Programına başvuru sağlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 1. https://www.trtcocuk.net.tr/ruzgar-gulu adresine giriş yapınız, daha sonra yarışma butonuna tıklayıp rüzgar gülü başvuru formunu doldurup iletebilirsiniz.
 2. Sonra Yarışma butonuna tıklayınız.
 3. Başvuru Formunu tamamen doldurup gönderiniz.
 4. Daha Sonra Gönder butonuna basın. 15 gün içinde dönüş sağlanmazsa tekrar aynı şekilde başvuru yapabilirsiniz.

Yukarı da belirtilen adımlar ile kolayca başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

TRT Rüzgar Gülü başvuru yapan çocukların en çok merak ettiği sorulardan biri de budur. Konu ile ilgili programın yapımcıları tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak yapılan başvurular sırasıyla değerlendirmeye alınıyor. Ortalama iki hafta içerisinde başvurunuzun onaylanması durumunda sizlerle iletişime geçiliyor. Eğer iki haftadan fazla bir süredir sizinle iletişime geçilmezse tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

TRT Rüzgar Gülü başvuru yapmadan önce başvuru formunda yer alan tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girdiğinize emin olun. Çünkü programa başvuran adayların büyük bir çoğunluğu eksik bilgi vermelerinden dolayı başvuruları değerlendirmeye alınmıyor.

TRT Rüzgar Gülü Başvurusu ve Başvuru Formu ve Şartları 2023

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir