1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu – Başvuru Formu (Para ve Gıda Yardımı) 2023

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu – Başvuru Formu (Para ve Gıda Yardımı) 2023
Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu - Başvuru Formu (Para ve Gıda Yardımı) 2023
0

Tunceli Belediyesi yardımları birden fazladır. Bu birden fazla olan yardımlar çeşitli dönemlerde dönemin koşullarına göre hazırlanarak Tunceli vatandaşlarının hizmetine sunulur.

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu – Başvuru Formu (Para ve Gıda Yardımı) 2023

Tunceli Belediyesi yardım konusunda oldukça hassastır. Bu hassasiyet gerçekten yardıma ihtiyacı olan vatandaşların yardıma kavuşabilmesi üzerinedir. Tunceli Belediyesi tarafından verilen yardım çeşitleri şunlardır:

Tunceli Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Yardım

Tunceli Belediyesi her yıl üniversite eğitim öğretim yılı başında üniversite öğrencilerine çeşitli destek paketleri sunmayı planlamaktadır.  Tunceli Belediyesi öğrenci yardımları aracılığı ile öğrencilerin çeşitli mali yardım ihtiyaçları için ihtiyaç duydukları maddi desteği bulmalarına yardımcı olur. Öğrenci yardımlarında sabit olarak öncelik tıp öğrencilerine verilmektedir.

Tunceli Belediyesi öğrenci yardım çeşitlerinden yüksek derecede başarılı ancak maddi durumu iyi olmayan öğrenciler rahat bir şekilde faydalanabilirler. Öğrenciler için olan çeşitli yardımlar hem Tunceli ilinde ikamet eden ancak üniversite statüsü nedeniyle başka bir şehre gitmesi gereken öğrenciler hem de üniversite statüsü nedeniyle Tunceli ilinde ikamet eden öğrenciler için geçerlidir. Tunceli Belediyesi üniversite öğrenci yardımlarına şu kişiler başvuru yapabilirler:

  • Tunceli ilinde yaşayan ve Tunceli ilinde ön lisans , lisans ya da yüksek lisans derecesinde eğitim gören öğrenciler.
  • Tunceli ilinde yaşayan ve farklı bir Türkiye ilinde ön lisans , lisans ya da yüksek lisans derecesinde eğitim gören öğrenciler.
  • Normalde Tunceli ilinde yaşamayan ama Tunceli ilinde ön lisans , lisans ya da yüksek lisans derecesinde eğitim gören öğrenciler.

Tunceli Belediyesi Engelli Vatandaş Yardımları

Tunceli Belediyesi engelli vatandaşlarına çeşitli yardımlarda bulunur. Bu yardımlar sayesinde devletten engelli aylığı almaya hak kazanan engelliler ek olarak Tuncel ilinde ikamet etmeleri halinde Tunceli Belediyesi’nin engelli yardımından da yararlanabilirler.

Engelli vatandaş yardımından sadece % 40 ve üzeri engelli vatandaşlar yararlanabilirler. Engelli vatandaşlar için bazı alanlarda çalışmak zor ya da imkansızdır ve bundan dolayı maddi gelir sağlamakta zorlanırlar. Tunceli Belediyesi bu maddi sıkıntıları hafifletmek veya ortadan kaldırmak için engellilere aylık ödemeler yapar. Hatta engellilerin medikal cihaz teminleri bile dönem dönem Tunceli Belediyesi tarafından yapılabilir.

Destekler sayesinde engelli vatandaşlar sağlık durumlarından dolayı elde edemedikleri gelirleri Tunceli Belediyesi yardım çeşitlerinden biri olan engelli vatandaşlara yardımlar ile elde ederler. Bütün yardım paketleri gibi Tunceli Belediyesi engelli yardım paketlerinin de bazı şartları var. Tunceli Belediyesi engelli yardım paketi şartlarını taşımayan başvuru sahibi kişi Tunceli belediyesi engelli yardımından yararlanamayacaktır. Tunceli Belediyesi tarafından engelli vatandaşlara verilen yardımların başvuru şartları şu şekildedir:

  • Engelli bireylere verilen yardım çeşitlerinden faydalanmak isteyen kişinin engel durumunun % 40 oranında ya da % 40 oranının da daha fazla üzerinde olması şarttır.
  • Engelli bireylere verilen yardım çeşitlerinde başvuru yapan engelli kişinin engelli maaşı haricinde herhangi bir gelirinin olmaması gerekir.
  • Başvuru yapan kişinin başvuru esnasında verdiği engelli raporunun hastane heyeti tarafından verilmiş ve onaylanmış olması gerekir.
Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu - Başvuru Formu (Para ve Gıda Yardımı)
Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu – Başvuru Formu (Para ve Gıda Yardımı)

Tunceli Belediyesi Mama Yardımı

Mama bebekler için tek gıda maddesidir. Anne sütünün yetersiz olduğu durumlar gibi çeşitli durumlarda bebeğin beslenebilmesinin tek yolu mamadır. Ülkemizde mama fiyatlarının yüksek olmasından dolayı çeşitli nedenler ile maddi güçlük çeken aileler bebeklerine mama almakta zorlanırlar. Tunceli belediyesi mama yardım paketleri ile ailelerin bebeklerinin belirli bir süre beslenme ihtiyacını karşılayacak olan kolileri maddi güçlük çeken ailelere sunar.

Tunceli Belediyesi tarafından verilen mama yardımları sadece bebeğin ebeveynlerine değil bebeğin ebeveynlerinin vefatının söz konusu olduğu durumlarda bebeğin yanında yaşadığı vasilerine verir. Ebeveynler ya da söz konusu ise vasiler bebek için mama yardımı başvurusunda bulunabilirler.

Tunceli belediyesi tarafından verilen mama kolilerinde eğer kişinin talebi onaylanırsa bebek bezi gibi farklı temel bebek bakım ürünleri de koli içerisinde vatandaşın hizmetine sunulabilir. Tunceli belediyesi mama kolileri yılın her ayında kişinin talebinin onaylanması sonucunda vatandaşların hizmetine sunulabilir.

Tunceli Belediyesi Yakacak Yardımı

Kış aylarında yakacak madde bulamayan ya da doğalgaz faturalarının ödemelerini gerçekleştiremeyen ve Tunceli Belediyesi’ne bağlı olan bir ikamet adresinde ikamet eden vatandaşlar yakacak yardımlarından faydalanabilirler. Yakacak yardımları ile havanın soğuk olduğu kış aylarında maddi güçlük çeken kişilere yardım edilmesi planlanır.

Yakacak yardımları kişinin hanesinin ısınmasını sağlayacak kömür gibi maddelerin temin edilmesi ya da kişinin doğalgaz faturasının ödenmesi için para yardımı yapılması şeklinde olabilir.  Yardım şekilleri döneme göre ya da kişinin talebine göre değişiklik gösterebilir.

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu - Başvuru Formu (Para ve Gıda Yardımı) 2023
Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu – Başvuru Formu (Para ve Gıda Yardımı) 2023

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tunceli Belediyesi yardım başvuru işlemlerini gerçekleştirmek için ilk yapmanız gereken dilekçe yazmaktır. Tunceli Belediyesi’ne dilekçe yazarak yardım istediğiniz konuyu açıkça belirtmeniz gerekir. Yazdığınız dilekçenin genel dilekçe kurallarına uygun olmasına dikkat etmeniz önemlidir.

Tunceli Belediyesi Yardım Başvuru Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Tunceli Belediyesi yardım başvuru sonuçlarını öğrenmek için belediye ile iletişime geçmeniz gerekir. Buna ek olarak Tunceli Belediyesi yardım başvuru sonucunuz adresinize tebligat yolu ile de iletilebilir.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir