1. Anasayfa
 2. Haberler

Viyana Kahvesi Fiyatları Nedir? 2023

Viyana Kahvesi Fiyatları Nedir? 2023
Viyana Kahvesi Fiyatları Nedir?
0

Viyana Kahvesi Fiyat ListesiViyana kahvesi fiyatları nedir? diye merak eden kahve tutkunları için küçük boy orta ve büyük boy tercihe göre değiştiğini söylemeliyiz. Hem yakınınızda bulunan kahve mağazasına gidip içebileceğiniz gibi hem de evinize sipariş verebilmeniz mümkündür. Küçük boy fiyatları 14 liradan başlıyor olup aromasına, kahve oranına, çeşidine ve boyutuna göre 35 liraya kadar çıkabilmektedir.

Viyana Kahvesi Fiyatları Nedir?

Dünya üzerinde ilk önce Viyana’da merkezileşmiş olan restoran sonrasında dünyaya yayılmıştır. Türkiye’de de çokça seveni bulunmakla beraber Türk kültürünün lezzetleri ile harmanlanmış bir sektördür. Sadece sıcak veya soğuk kahve değil, çay, kurabiye, cookie, kruvasan, çikolata gibi ürünleri yaratıcılıkla yeniden yorumlamış kahve ve yanında bir ikram ürünü isteyen kahve sevenler tarafından çok beğenilmiştir.

Viyana Kahvesi Fiyatları Nedir?
Viyana Kahvesi Fiyatları Nedir?

Viyana Kahvesi Nasıl İçilir?

Viyana kahvesi nasıl içilir diye merak edenler için cappuccino veya latte ile karıştırılması çok muhtemel bir çeşit olduğu söylenmelidir. Viyana kahvesi olarak bilinen kahve aslında melanj kahvesidir.

Genellikle büyük bir fincanda içilmesi tavsiye edilir ve sert bir kahve olan espressonun üzerine süt ve süt köpüğü dökülerek sunum yapılıyor. Biraz ağır içimli olduğu için yanına da bir bardak su veriliyor. Eğer denemediyseniz deneyebilir klasik filtre kahveden, karamelli, çikolatalı latteden veya soğuk ya da dondurma ile tercih ettiğiniz espressolardan farkını deneyimleyebilirsiniz. Dünyadan esintiler taşımakla beraber bizim kültürümüzle de uyumlu bir yapıya sahiptir. Lezzetiniz tarzınızdır, seçim hakkı her zaman sizindir.

Viyana Kahvesi Neden Ünlü?

Viyana Kahvesi neden ünlü derseniz bunun cevabı tabii ki kaliteden ödün vermemesindendir. Viyana kahve kültürünün Unesco tarafından korunuyor olması bir tesadüf değildir çünkü kalite ve dünya çapında kabul edilebilirlik her zaman büyük emek, sabır, çalışma, zaman gerektirmiştir. Sözün özü kalite rastlantı değildir. Türk kültüründe klasik Türk kahvesi geleneği yaygındır.

Viyana Kahvesi Fiyatları Nedir?
Viyana Kahvesi Fiyatları Nedir?

Orta yaş ve üstü bu geleneği hala sürdürürken yeni kuşak küreselleşme, dünyadaki farklı tatları deneyimleme lüksü, reklam, özenti gibi nedenlerle yeni tatlar arayışına girmiştir. Avrupa kültürünün baskın doğası küçülen dünyada farklı insanların zevklerini şekillendirmiştir. Filtre kahve ve onun merkezinde çekilerek öğütülen kahve çeşitleri ve onların merkezinde yapılan türevleri artık pek çok kişinin mutfağını süsler olmuştur.

Viyana Kahvesi Hangi Çikolatayı Kullanıyor?

Callebaut ürünü olarak bilinen ve çok sağlıklı olduğu ifade edilen Viyana Kahvesi, bitter çikolata 811 koduna sahip, sütlü çikolata 823-845 koduna sahip, fildişi ve çeşitlerini kullanmaktadır. Çikolatanın en iyisi kabul edilen Belçika çikolataları hem cokkie ve kurabiyelerini hem de sıcak ve soğuk kahvelerini süslemektedir. Bu çikolataları hangi ürünlerde kullanıyor? Diye merak edenler için şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Oreo cake
 • Belçika çikolatalı Sebastian
 • Paris brest
 • Brüksel waffle
 • Fıstıklı melanj
 • Beyaz çikolatalı browni
 • Çikolatalı Fransız ekler
 • Lotus
 • Red velvet
 • Hezarfen
 • Viyana fondü gibi çeşitlerinde bulabilmeniz mümkündür. Siz de farklı lezzetlere açıksanız mutlaka denemelisiniz.
Viyana Kahvesi Fiyatları Nedir?
Viyana Kahvesi Fiyatları Nedir?

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir