1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu – Maddi ve Gıda Yardımı 2023

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu – Maddi ve Gıda Yardımı 2023
0

Yalova Belediyesi yardım başvuruları birden fazladır. Yalova Belediyesi tarafından çeşitli yardımlar farklı dönemlerde yapılır. Yapılan yardımlar Yalova Belediyesi tarafından dönemin koşullarına göre belirlenir. Yalova Belediyesi yaptığı maddi yardımlar ile beraber Yalova şehrinde ikamet eden kişilerin ekonomik anlamda yaşadıkları zorluklara çeşitli yardımlar ile destek olarak zorlukları hafifletmeye çalışır.

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu – Maddi ve Gıda Yardımı 2023

Yalova Belediyesi yardım çeşitleri birden fazla olduğundan ve bu yardımların hep biri farklı konuda verilecek olan maddi destekleri içerdiğinden dolayı her yardımın hitap edeceği kişiler farklıdır. Yalova Belediyesi tarafından vatandaşların hizmetine sunulmuş olan ya da sunulması planlanan başlıca yardım çeşitleri şunlardır:

Yalova Belediyesi Öğrenci Yardımı

Yalova belediyesi tarafından verilen öğrenci yardımları ile farklı seviyelerde öğrenim gören öğrencilerin maddi zorluk yaşamalarının önüne geçmeye çalışılır. Yalova Belediyesi üniversitede eğitim gören öğrenciler başta olmak üzere ilk okul, orta okul ve lise derecesinde de eğitim gören öğrencilere çeşitli yardımlar yapmıştır ve önümüzdeki yıllarda da yapmayı planlar. Yalova Belediyesi tarafından ilk okul , orta okul ve lise derecesinde okul okuyan öğrencilere verilen yardımlar öğrenci 18 yaşından küçük yani çocuk olduğu için ebeveyn ya da vasilerinin başvuruları aracılığı ile yapılan yardımlardır. Yalova Belediyesi üniversite öğrencilerine de yardımlar yapar ve üniversite öğrencilerine yapılan yardımlarda Tıp bölümü gibi yüksek bölümlerde okuyan öğrencilere öncelik verir.

Yalova Belediyesi Medikal Destek Ürünleri Yardımı

Yalova belediyesi tarafından verilen medikal destek ürünleri yardımları ile çeşitli sağlık sorunlarına sahip kişilerin maddi ihtiyaçlarının hafifletilmesi planlanır. Yalova belediyesi engel durumu % 40 oranında olan ya da % 40 oranının üzerinde olan engelli vatandaşlara ihtiyaç duydukları medikal destek ürünlerini sağlar ya da ürünlerin ücretinin bir kısmını yardım parası adı altında verir. Buna ek olarak çeşitli kronik hastalıklara sahip olan kişilerde hayatları boyunca kullanmak zorunda oldukları medikal cihazlar ya da ilaçlar için maddi destek bulabilme amacı ile Yalova Belediyesi’ne başvuruda bulunabilirler.

Yalova Belediyesi kronik rahatsızlıkları olan kişilere de medikal destek ürün ya da ilaçlarını sağlayabilir ve bu ürün ya da ilaçları kişiye temin edebilir. Yardımların ne şekilde olacağı yardım başvurusunda belirtilmiş olan yardım talebine ve kişinin maddi durumuna bağlıdır. Yalova Belediyesi yardım çeşitlerinden biri olan medikal destek ürünleri yardımı kişinin başvurusu üzerine verilen yardımlardır yani düzenli olarak yapılmaz istek doğrultusunda yürütülür.

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu - Maddi ve Gıda Yardımı 2023

Yalova Belediyesi Yakacak Yardımı

Yalova Belediyesi tarafından verilen yakacak yardımları ile havanın soğuk olduğu kış aylarında maddi yetersizlikten dolayı ısınma ihtiyacını karşılamakta güçlük çeken kişilere destek olunması planlanır. Yalova Belediyesi yakacak yardımları kişiye yakacak madde temin edilmesi ya da kişinin doğalgaz faturalarının hepsi veya bir kısmına destek olunması şeklinde olabilir. Yakacak yardımında talep doğrultusunda değil soğuk kış ayları olan Kasım aylarının başlaması ile yardım başvuruları alınmaya başlar.

Yardım başvuruları kasım ayı ile beraber başlarken mart ayı ile beraber sona erer çünkü yardımın asıl nedeni olan havaların soğukluğu durumu ortadan kalkmış olur. Yakacak yardımlarında öncelik sobalı ya da kömürlü evde yaşayan dar gelir grubuna mensup olan kişilere verir. Öncelik sobalı ya da kömürlü eve yaşayan dar gelir grubuna mensup olan kişilere verilse de doğalgazlı evde oturan kişiler de eğer maddi güçlük çekiyorlarsa yakacak yardımlarından faydalanma şansına sahiplerdir.

Yalova Belediyesi Erzak Yardımı

Yalova Belediyesi tarafından verilen erzak yardımları genellikle ramazan aylarında verilen yardımlar olarak bilinse de yılın her ayında verilebilir. Erzak yardımları ile gıda ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak kadar maddi güçlük içerisinde olan kişilere gıda yardımı yapılması planlanır. Zaman zaman planlanan gıda yardımlarına ek olarak çeşitli temel bakım ürünleri de erzak kolileri içerisine konularak vatandaşlara verilebilir. Erzak yardımı Yalova Belediyesi tarafından verilen yardımlar arasında en düşük gelir grubuna mensup olan kişilere verilen yardımdır. Yalova Belediyesi erzak yardımı ile birlikte kişi diğer yardım çeşitlerinden de faydalanma şansına sahiptir.

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu - Maddi ve Gıda Yardımı, başvuru formu

Yalova Belediyesi Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

Yalova belediyesi yardım başvuru şartları her yardım başvurusunda olduğu gibi yardımın içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Yalova belediyesi yardım başvuru şartları yardımlar arasında değişiklik gösterebilse de genel olarak bazı maddeler tüm başvuru şartları için geçerlilik gösterir. Yalova Belediyesi tarafından belirlenmiş olan yardım başvuru şartları Yalova Belediyesi yardım çeşitlerine gerçekten ihtiyaç duyan kişileri belirleme amacı ile hazırlanmış durumdadır. Yalova Belediyesi Yardım Başvuru şartları şunlardır:

  • Yalova Belediyesi yardım başvurusunda bulunacak olan kişinin herhangi bir sosyal güvencesi bulunmaması gerekir.
  • Erzak yardım paketi haricindeki başvurularda kişinin herhangi bir diğer Yalova Belediyesi yardım çeşitlerinden faydalanmıyor olması gerekir.
  • Kişi Yalova Belediyesi’ne bağlı olan bir ikamet adresinde ikamet ediyor olmalıdır.
  • Başvuru yapan kişinin herhangi bir geliri olmaması gerekir.
  • Başvuru yapan kişinin ikamet ettiği hanenin toplam gelirinin muhtaçlık sınırında ya da altında olması gerekir.

Yukarıdaki şartlara uygunsanız dilediğiniz Yalova Belediyesi yardım çeşidine başvuru yapabilirsiniz.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir