1. Anasayfa
 2. Yardım Başvuruları

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu – (Para ve Gıda Yardım) Başvuru Formu 2023

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu – (Para ve Gıda Yardım) Başvuru Formu 2023
Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu - (Para ve Gıda Yardım) Başvuru Formu
0

Yozgat Belediyesi yardımları birden fazladır. Yozgat Belediyesi tarafından Yozgat iline bağlı olan ikamet adreslerinde ikamet eden maddi güçlük çeken vatandaşlara çeşitli maddi destek yardımları yapılır. Bu yardımlar düzenli olarak vatandaşların hizmetine sunulur. Yozgat Belediyesi yardım çeşitleri sayesinde vatandaşların ekonomik zorluk yaşamaları bir nebze de olsa engellenmiş olur.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu – (Para ve Gıda Yardım) Başvuru Formu 2023

Yozgat Belediyesi yardım çeşitlerinin içerikleri yardım yapılması planlanan dönemdeki şartlara göre şekil alır. Örnek olarak eğitim ve öğretim yılının baş ayları olan Eylül ya da Ekim aylarında öğrencilerin hizmetine kırtasiye yardımları sunularak öğrencilerin eğitim ve öğretim yılında ihtiyaç duyacakları kırtasiye malzemeleri temin edilir veya malzemelerin alınabilmesine destek amaçlı para ödemeleri ödenir.

Yozgat Belediyesi tarafından yapılan yardım çeşitleri başlıca şu şekildedir:

Yozgat Belediyesi Yakacak Yardımları

Yozgat Belediyesi tarafından Yozgat Belediyesi’ne bağlı bir ikamet adresinde ikamet eden maddi açıdan yoksul vatandaşlara havanın soğuk olduğu kış aylarında yakacak yardımları yapılır. Yozgat Belediyesi tarafından yapılan yakacak yardımları kömür temin edilmesi ya da doğal gaz fatura ücretlerine destek çıkılması için çeşitli ödemeler yapılması gibi şekillerde yapılabilir.

Yozgat Belediyesi’nin vatandaşların hizmetine sunduğu yakacak yardımlarının da her yardım başvurusunda olduğu gibi bazı başvuru şartları vardır. Bu başvuru şartlarının sağlanması başvuru talebinin olumlu yanıt alabilmesi açısından çok önemlidir. Yozgat Belediyesi yakacak yardımı için başvuru şartları şu şekildedir:

 • Yakacak yardımı talebinde bulunan kişinin herhangi bir gelirinin bulunmuyor olması gerekir.
 • Yakacak yardım başvurusu yapan kişinin herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmaması gerekir.
 • Yakacak yardımı başvurusu yapan kişinin ikamet ettiği hanenin toplam gelirinin muhtaçlık sınır değerinde ya da muhtaçlık sınır değerinin altında olması şarttır.
 • Yakacak yardımı başvurusunda bulunan kişi başvurularını Aralık, Ocak ve Şubat aylarında yapmalıdır.
Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu - (Para ve Gıda Yardım) Başvuru Formu 2023
Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu – (Para ve Gıda Yardım) Başvuru Formu 2023

Yozgat Belediyesi Erzak Yardımı

Yozgat Belediyesi tarafından verilen erzak paketleri ile temel gıda ürünlerini alamayacak kadar maddi zorluk içerisinde bulunan kişilere yardım yapılması planlanır. Yozgat Belediyesi erzak kolileri çoğunlukla ramazan aylarında vatandaşlara dağıtılsa da vatandaşların talepleri doğrultusunda diğer aylarda da vatandaşlara verilebilir.

Her yardım başvurusunda olduğu gibi Yozgat Belediyesi erzak yardımı başvurusunda da bazı başvuru şartları mevcuttur. Yozgat Belediyesi tarafından verilen erzak yardımının başvuru şartları şu şekildedir:

 • Yozgat Belediyesi erzak yardımı başvurusu yapan kişinin ikamet ettiği hanenin toplam gelirinin muhtaçlık sınır değerinde ya da muhtaçlık sınır değerinin altında olması gerekir.
 • Yozgat Belediyesi Erzak yardımı talep eden kişinin herhangi bir sosyal güvencesinin bulunmuyor olması gerekir.
 • Yozgat Belediyesi tarafından verilen erzak yardımları kapsamında vatandaşa temin edilmiş olan ünlerin ticari amaçlarla kullanılamayacağının onaylandığına dair belge imzalanması gerekir.
 • Yozgat Belediyesi tarafından verilen erzak yardım başvurusunda bulunan kişinin Yozgat Belediyesi’ne bağlı olan bir adreste ikamet ediyor olması gerekir.

Yukarıda belirtilmiş olan şartlara uyum gösteriliyorsa Yozgat Belediyesi yardım çeşitlerinden bir tanesi olan erzak yardım başvurularına büyük bir ihtimalle olumlu yanıt alınır.

Yozgat Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Yardım

Yozgat Belediyesi her yıl üniversitelerin eğitim ve öğretim yılının başlamasına yakın tarihlerde üniversite öğrencilerine verilecek olan çeşitli destek paketlerinin planlanmasını yapar. Bu planlamalar hem aslında Yozgat ilinde ikamet eden ama üniversite durumu yüzünden başka şehirlere gitmek zorunda olan öğrencilere hem de üniversite durumu dolayısı ile Yozgat ilinde ikamet eden öğrencilere yöneliktir.

Üniversite öğrencilerine verilen yardımlar sayesinde üniversite öğrencileri çeşitli maddi destek ihtiyaçları olan konularda ihtiyaç duydukları destekleri bulmuş olurlar. Üniversite öğrencilerine Yozgat Belediyesi tarafından verilmesi planlanan yardımlarda öncelik tıp öğrencileri gibi üstün başarı sahibi olan öğrencilerindir. Hem üstün başarılı olan hem de maddi yokluk çeken öğrenciler kolayca Yozgat Belediyesi tarafından verilen öğrenci yardımlarından faydalanabilirler.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu - (Para ve Gıda Yardım) Başvuru Formu
Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu – (Para ve Gıda Yardım) Başvuru Formu

Yozgat Belediyesi Engelli Bireylere Yardım

Yozgat Belediyesi tarafından çeşitli engel durumuna sahip olan vatandaşlara maddi destek ile yardımcı olunmaya çalışılır. Bu maddi destekler ile iki şey amaçlanır. Engelli bireylere yardım ile amaçlanan ilk şey engel durumundan doğan çeşitli medikal cihaz ihtiyaçlarının giderilebilmesidir. Engelli bireylere yardım ile amaçlanan ikinci şey ise kişinin engel durumundan dolayı çalışamıyor olduğu için yaşayacağı maddi yokluğun engellenebilmesidir.

Her yardım paketinde olduğu gibi Yozgat Belediyesi tarafından engelli bireylere verilen yardımlarda da bazı başvuru şartları bulunur. Yozgat Belediyesi tarafından engelli bireylere verilen yardımlarda başvuru şartları başlıca şu şekildedir:

 • Engelli bireylere verilen yardımlardan faydalanmak isteyen kişinin engel durumunun % 40 oranında ya da % 40 oranının üzerinde olması gerekir.
 • Kişinin başvuru yaparken engel durumunun heyet rapor ile onaylandığı resmi belgeyi Yozgat Belediyesi’ne sunması şarttır.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvuru Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmak için öncelikle (0354) 666 66 67 numaralı Yozgat belediyesi yardım hattından Yozgat Belediyesi yetkilileri tarafından bilgi alabilirsiniz. Yozgat belediyesi yardım başvurusunda bulunmak için dilekçe yazarak Belediye binasına elden vermeniz gerekir. Dilekçe içerisinde hangi yardımdan faydalanmak istediğinizi açıkça belirtmelisiniz.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir