1. Anasayfa
 2. Bayilik Başvuruları

Trendyol Başvuru Formu ve Başvuru Adımları

Trendyol Başvuru Formu ve Başvuru Adımları
Trendyol Başvuru Formu ve Başvuru Adımları
0

Trendyol Pazaryeri satıcısı olmak ve mağaza açmak için anonim, limited veya şahıs şirketi tipinde bir kuruluşunuzun olması gerekmektedir. Şirket bilgileriniz bulunuyorsa aşağıdaki başvuru adımlarını takip ederek Trendyol’da satışa başlayabilirsiniz.

Trendyol Başvuru Formu ve Başvuru Adımları

Trendyol Başvuru Formu ve Başvuru Adımları
Trendyol Başvuru Formu ve Başvuru Adımları

Satıcı Başvuru Formu 

trendyol.com‘da sağ üst köşede yer alan “Trendyol’da Satış Yap” butonu ile satış yapabileceğiniz modelleri görebilirsiniz.

Trendyol Pazaryeri satıcısı olmak için “Pazaryeri’ne Başvur” butonuna tıklayarak Satıcı Başvuru Formu’ na ulaşabilirsiniz.

Trendyol Pazaryeri satıcısı olmak için “Pazaryeri’ne Başvur” butonuna tıklayarak Satıcı Başvuru Formu' na ulaşabilirsiniz.
Trendyol Pazaryeri satıcısı olmak için “Pazaryeri’ne Başvur” butonuna tıklayarak Satıcı Başvuru Formu’ na ulaşabilirsiniz.

 

Açılan başvuru formunda ilgili alanları doldurmanız gerekmektedir.

Açılan başvuru formunda ilgili alanları doldurmanız gerekmektedir.
Açılan başvuru formunda ilgili alanları doldurmanız gerekmektedir.

 

 • Adınız- Soyadınız: Şirket yetkilisinin adı ve soyadı bilgisini giriniz.
 • E-Posta Adresiniz: Trendyol bilgilendirmeleri almak ve işlem yapmak istediğiniz e-posta adresini giriniz. Girilen e-posta adresine gönderilecek olan e-posta ile doğrulama yapmanız gerekmektedir.
 • Cep Telefonunuz: Trendyol tarafından aranacağınız ve SMS gönderilerinin yapılacağı cep telefonu bilgisini giriniz. Girilen telefon numarasına gönderilecek olan kodu doğrulamanız istenecektir.
 • Satılacak Ürün Kategorisi: Satış yapmak istediğiniz ana kategoriyi seçiniz. Bu seçim, başka kategoride satış yapmanıza engel olmayacaktır.
 • Şirket Türü: Şirket türünüzü belirtiniz.
 • TCKN / VKN: Seçtiğiniz şirket türüne göre şahıs iseniz TCKN, limited veya anonim şirketseniz VKN girmeniz beklenir.
 • İl- İlçe: Faaliyet gösterdiğiniz il-ilçe bilgilerini giriniz.
 • Referans Kodu (zorunlu değil): Başvuru referans kodunuzu giriniz ve “Devam Et” butonuna tıklayınız.

i. Satıcı başvurusu yapabilmek için Gelir İdaresi Başkanlığı kayıtlarına göre şirketinizin aktif faaliyeti olması ve fatura kesebiliyor olmanız gerekmektedir.

SMS Doğrulama

Satıcı başvuru formunda girmiş olduğunuz telefon numarasına SMS ile bir doğrulama kodu iletilecektir. İletilen bu kodu ekranda açılan pencereye girmeniz ve “Kodu Onayla” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Ardından “Trendyol Satıcı Başvurusu” sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada Gelir İdaresi Başkanlığı sistemlerinden otomatik getirilen şirket ticaret unvanı ve ticari sicil no bilginizi göreceksiniz. Aydınlatma metni ve veri paylaşım maddelerini onayladıktan sonra “Başvuruyu Tamamla & Şifre Al” butonuna tıklayabilirsiniz. Sonrasında “Şifre Oluşturma” sayfasına yönlendirileceksiniz.


Satıcı Kaydı

Satıcı Paneli’ ne giriş yaptığınızda sizi doldurmanız gereken bilgilerin olduğu sayfalar karşılayacaktır. Bu sayfalarda yer alan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız beklenmektedir.

1. Şirket Bilgileri

1. Şirket Bilgileri
1. Şirket Bilgileri
 • Mağaza Adı: Trendyol.com’ da müşterilere gösterilecek mağaza adınızı ekleyiniz.
 • Şirket Türü: Gelir İdaresi Başkanlığı kayıtlardan otomatik dolu olarak gözükecektir.
 • VKN / TCKN: Gelir İdaresi Başkanlığı kayıtlardan otomatik dolu olarak gözükecektir.
 • Vergi Dairesi: Gelir İdaresi Başkanlığı kayıtlardan otomatik dolu olarak gözükecektir.
 • Fatura Türü: Fatura türünüzü belirtiniz. (Kâğıt Fatura veya E-Arşiv Fatura)
 • Kep Adresi: Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) her türlü ticari, hukuki yazışma ve belge paylaşımlarını, gönderildiği biçimde koruyan, alıcının kim olduğunu tespit eden ve gönderilen içeriğin değişmemesini ve güvenli hale gelmesini sağlayan bir sistemdir. Trendyol’ da satış yapmak isteyen tüm firmaların kep adresi almaları ve bu alana girmeleri zorunludur.
  • Girilen KEP adresine gönderilecek olan iletide yer alan linke tıklayarak KEP adresinizi doğrulamanız istenecektir.
 • Mersis No: Şahıs- Esnaf olan firmalar dışındaki tüm firmaların mevzuat kapsamında MERSİS numarası alma yükümlülüğü olması nedeniyle bu alana giriş yapılması zorunludur.
  • Satıcı tarafından girilen MERSİS numarası kontrol edildikten sonra onaylanacaktır.
 • IBAN Numarası: Başvuru yaptığınız şirketinize ait, Trendyol satışlarınıza istinaden ödemelerinizin yapılmasını istediğiniz IBAN bilgisini girmelisiniz. Ödemelerinizin sorunsuz tamamlanması adına, IBAN numarasında kayıtlı olan isimle şirket ticari unvanının aynı olması gerekmektedir.

“Kaydet & Devam Et” butonuna tıklayınız.

2. Operasyon & İletişim Bilgileri

 Operasyon & İletişim Bilgileri
Operasyon & İletişim Bilgileri
 • Kargo Şirketi: Çalışmak istediğiniz kargo şirketini belirtiniz. Kargo fiyatlarını görmek için “Satıcının Ödeyeceği Kargo Ücretleri” butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Fatura Adresi (İl, İlçe, Adres): Müşterilere keseceğiniz fatura üzerinde yer alacak adresinizi giriniz.
 • İade Depo Adresi: Müşterilerimizin iade için ürünleri göndereceği adresi giriniz. (Gireceğiniz adres, fatura adresiniz ile aynı değilse “Fatura adresim ile farklı” seçeneğini işaretleyerek yeni adresi girebilirsiniz.)
 • Sevkiyat Depo Adresi: Siparişlerinizin müşteriye hangi adresten gönderileceğini giriniz. (Gireceğiniz adres, fatura adresiniz ile aynı değilse “Fatura adresim ile farklı” seçeneğini işaretleyerek yeni adresi girebilirsiniz.)
 • İletişim Bilgileri
  • Finans Sorumlusu (Adı Soyadı, E-Posta Adresi, Telefon Numarası): Ödeme, muhasebe, mutabakat ile ilgili konularda iletişime geçmemizi istediğiniz kişi bilgilerini giriniz.
  • Müşteri Hizmetleri ve Operasyon Sorumlusu (Adı Soyadı, E-Posta Adresi, Telefon Numarası): Müşteri talepleri, sipariş, iade gibi konularda iletişime geçmemizi istediğiniz kişi bilgilerini giriniz.

Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan eminseniz “Kaydet & Devam Et” butonuna tıklayın.


3. Başvuru Kontrolü & Ürün Yükle

Trendyol’ da satışa başlamak için doğrulanması gereken bilgileri bu sayfada göreceksiniz.
Trendyol’ da satışa başlamak için doğrulanması gereken bilgileri bu sayfada göreceksiniz.
 • Telefon Numarası: Başvuru adımının başında doğruladıysanız bu alanı onaylı olarak göreceksiniz. Eğer doğrulama adımını atladıysanız bu sayfada doğrulama yapmanız istenecektir.
 • E-Posta Adresi: E-posta adresinize gönderilen iletide yer alan linke tıklamanız ve doğrulamayı tamamlamanız gerekmektedir. E-Posta adresinize erişiminiz yok ise bu sayfadan e-posta adresinizi güncelleyebilirsiniz.
 • Mersis No: Girmiş olduğunuz mersis numarası ekiplerimiz tarafından kontrol edilmektedir. Kontrol süreci tamamlandığında burada onaylı olarak görebileceksiniz. Hatalı girdiğinizi düşünüyorsanız bu sayfadan mersis numaranızı güncelleyebilirsiniz.
 • KEP Adresi: KEP adresinize gönderilen iletide yer alan linke tıklayarak KEP adresinizi doğrulamanızı ve yöneleceğiniz sayfada açılan Trendyol Satıcı ve İş Ortaklığı Sözleşmesi’ni onaylamanız gerekmektedir.

Bilgilerinizin doğruluğu kontrol edilirken Trendyol’da satış yapmak istediğiniz ürünleri belirleyebilir ve satışa hazır hale getirebilirsiniz.

i. Başvurunuz süresince iletişimimizi e-posta üzerinden yapacağımız için e-postalarınızı düzenli takip etmelisiniz.

ii. Problem yaşadığınız her konuda bize satıcı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz. (0850 258 58 00)

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir