1. Anasayfa
 2. İş Başvuruları

İstanbul Beyoğlu Belediyesi Sözleşmeli Personel Başvuru

İstanbul Beyoğlu Belediyesi Sözleşmeli Personel Başvuru
İstanbul Beyoğlu Belediyesi Sözleşmeli Personel Başvuru
0

İstanbul’un gözde ilçelerinden Beyoğlu Belediye Başkanlığı, kadrosuna katmak üzere tam zamanlı sözleşmeli personel arayışına girmiştir. İstanbul Beyoğlu Belediyesi Sözleşmeli Personel Başvuru  süreci ve detayları aşağıda bulabilirsiniz:

İstanbul Beyoğlu Belediyesi Sözleşmeli Personel Başvuru

Beyoğlu Belediye Başkanlığı’nın bu çeşitli başvuru yöntemleri sayesinde adaylara kolaylık sağlamayı hedeflediği görülmektedir. Adaylar, başvurularını kendi tercih ettikleri yöntemle gerçekleştirebilirler. Başvuru tarihleri ve belgelerin tamamlanması süresi, adayların başvurularını en doğru ve zamanında şekilde tamamlamaları için oldukça önemlidir.

 1. Şahsen Başvuru: Adaylar, gerekli belgeleri hazırladıktan sonra 18.09.2023 ile 22.09.2023 tarihleri arasında saat 16.30’a kadar, Şahkulu Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No:121 adresinde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen başvuruda bulunabilirler.
 2. Posta İle Başvuru: Adaylar, gerekli belgeleri hazırladıktan sonra aynı tarihlerde ve saat aralığında, başvurularını iadeli taahhütlü posta yoluyla da gerçekleştirebilirler. Başvuru evraklarını ilgili adrese göndererek başvurularını tamamlamış olurlar.
 3. Elektronik Ortamda Başvuru: Adaylar, başvurularını elektronik ortamda yapmak istediklerinde, istenilen belgeleri ekleyerek başvuru süresi içinde belediyenin resmi internet sitesi üzerinden başvuru işlemini tamamlayabilirler.
İstanbul Beyoğlu Belediyesi Sözleşmeli Personel Başvuru
İstanbul Beyoğlu Belediyesi Sözleşmeli Personel Başvuru

İstanbul Beyoğlu Belediyesi Sözleşmeli Personel Kriterler

Beyoğlu Belediye Başkanlığı tarafından belirlenen genel kriterler şunlardır:

 • Türk Vatandaşı Olmak: Başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olmaları gerekmektedir.
 • Kamu Haklarından Mahrum Olmamak: Başvuru yapacak adaylar, kamusal haklardan mahrum olmamalıdır.
 • Ceza Kısıtlamaları: Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçse dahi, ciddi suçlardan mahkum olmamış olmaları gerekmektedir. Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve düzenin işleyişine karşı suçlar, malvarlığına zarar veren suçlar gibi suçlar için mahkumiyetleri olmamalıdır.
 • Askerlik Durumu: Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilişiği bulunmamalı, askerlik çağına gelmemiş olmalı veya askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmalıdır.
 • Sağlık Durumu: Görev yapmaya engel teşkil edecek düzeyde akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamalıdır.
 • Öğrenim Şartı: İlan edilen pozisyonun gerektirdiği mezuniyet seviyesine sahip olmak ve ilgili öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) alım yapılacak unvanlar için belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak gerekmektedir.
 • Çalışma Geçmişi: Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak, adayın geçmiş çalışma geçmişini de değerlendiren bir kriter olarak önem taşımaktadır.
 • İstenilen Şartları Karşılamak: İlan edilen pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını da taşıyor olmalıdır.

Bu genel kriterlere uyan adaylar, ilgili ilanlara başvuru yaparak iş başvuru sürecine dahil olabilirler. Beyoğlu Belediye Başkanlığı’nın belirlediği bu kriterler, iş başvurusu yapacak adayların niteliklerini ve uygunluğunu değerlendirmede kullanılır.

İstanbul Beyoğlu Belediyesi Sözleşmeli Personel Başvurularını Tamamlayan Adaylardan İstenen Belgeler

Başvuruların elektronik ortamda veya posta yoluyla yapıldığı durumlarda, belgelerin fotokopileri gönderilecektir. Ancak sınav tarihine kadar bu fotokopilerin asılları İstanbul Beyoğlu Belediyesi ibraz edilmelidir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla, tasdik edilen suretler kabul edilecektir. Bu belgelerin eksiksiz ve gerektiği gibi ibraz edilmesi, başvurunun geçerli sayılması açısından önemlidir.

 • Nüfus Cüzdanı veya Kimlik Kartı: Aslı veya Kurum tarafından onaylanmak üzere fotokopisi.
 • Diploma veya Mezuniyet Belgesi: Aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet üzerinden alınan kare kodlu öğrenim belgesi. Aslı ibraz edilmek kaydıyla, Belediyemizce tasdik edilen suretleri kabul edilebilir.
 • Yabancı Okul Mezunları İçin Denklik Belgesi: Yabancı okul mezunları için aslı veya noter onaylı örneği. Aslı ibraz edilmek kaydıyla, Belediyemizce tasdik edilen suretleri kabul edilebilir.
 • KPSS Sonuç Belgesi: ÖSYM’nin web sitesinden alınan doğrulama barkodlu bilgisayar çıktısı olarak sunulmalıdır.
 • Askerlik Durumu Beyanı: Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan.
 • Sağlık Durumu Beyanı: Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyan.
 • Biyometrik Fotoğraflar: 3 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak).

İstanbul Beyoğlu Belediyesi Sözleşmeli Personel Başvuru Detayları İçin Tıklayınız.

 

 

 

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir