1. Anasayfa
  2. yaşam

Yalnızca 20 Dakikada Evinizi Tertemiz Yapabilirsiniz

Yalnızca 20 Dakikada Evinizi Tertemiz Yapabilirsiniz
0

Yalnızca 20 Dakikada Evinizi Tertemiz Yapabilirsiniz

.
Yalnızca 20 Dakikada Evinizi Tertemiz Yapabilirsiniz
Tatil günlerinde özellikle de hafta sonlarında dinlenmek ve enerjinizi toplayıp kendiniz için vakit ayırmak istersiniz. Ancak ne zaman kendinize zaman ayırmayı düşündüğünüz bir zaman dilimi bulsanız ister istemez temizlik yapmak zorunda kalırsınız. Her defasında tüm işleri hafta içi bitireceğinize dair kendinize söz verip hafta sonu temizlik yapmaya elveda demek isteseniz de işler her zaman dilediğiniz gibi gitmeyebilir. Siz de kendinize daha çok zaman ayırmak ve hafta sonlarını dinlenerek geçirme hayali kuruyorsanız bu yazımızda “20 dakikada ev temizleme” ile ilgili ipuçlarını ve önerileri sizlerle paylaşacağız. Temizlik için ayırdığınız zaman dilimlerini düzenlerseniz, 20 dakikada ev temizleme ile ilgili önerilerimizin avantajlarını kısa sürede deneyimleyebilirsiniz.

Temizlik işlerini günlük hayatınızın bir parçası haline getirin
Yalnızca 20 Dakikada Evinizi Tertemiz Yapabilirsiniz
Az sonra sayacağımız aktiviteleri her gün yaptığınız takdirde eviniz her zaman derli toplu ve üstelik temiz kalabilir. Düzenli olarak bu kuralları uygularsanız günde sadece 20 dakika ayırarak detaylı temizlik işlerinizi de hafifletebilirsiniz.

Duştan sonra duşa kabin panellerini, fayanslarını ve banyo zeminini silin
Yemeklerden sonra bulaşıkları mümkünse hiç bekletmeden yıkayın
Gün içerisinde sıklıkla kullandığınız eşyaları işiniz bittiğinde yerine koyun
Yemek yaptıktan sonra çöpleri toparlayın, mutfak tezgahını ve yerleri silin
Hafta bir kere detaylı temizlik yapın
Yalnızca 20 Dakikada Evinizi Tertemiz Yapabilirsiniz
Gün içerisinde evinizi derli toplu tutup daha fazla kirlenmesini engelleyecek ipuçlarını az önce sizlerle paylaştık. Şimdi ise evinizin her daim pırıl pırıl görünmesi için haftada bir kere uygulayabileceğiniz stratejileri açıklayacağız. Günde 20 dakika ayırarak gerçekleştirdiğiniz küçük temizlik işlerine bunları da dahil edebilirsiniz.

Tüm evin tozunu alın
Banyodaki ve evin genelindeki aynaları temizleyin
Buzdolabını temizleyin
Banyonun genel temizliğini yapın
Yerleri silin
Kirli çamaşırlarınızı yıkayın
Camları silmeyi ihmal etmeyin
Günlük 20 dakika ayırarak yaptığınız işlere biraz daha detaylı kapsamı olan bu faaliyetleri eklediğinizde hafta sonlarınızı temizlik yapmak için feda etmenize gerek kalmayacaktır. Düzeninizi oturtmak ve disiplininizi sağlamak için hafta içi günlerinde yapacağınız işleri önceden belirleyip bu tercihlerinizi rutininiz haline getirebilirsiniz.

Pazartesileri toz alıp camları ve aynaları temizleyebilirsiniz
Salı günleri buzdolabını ve mutfak gereçlerini temizleyebilirsiniz
Çarşamba günleri evinizin tamamını süpürebilirsiniz
Perşembe günleri zeminleri silebilirsiniz
Cuma günleri ise banyoyu derinlemesine temizleyebilirsiniz

20 dakikada ev temizleme yöntemleriyle kendinize zaman ayırabilirsiniz
Yalnızca 20 Dakikada Evinizi Tertemiz Yapabilirsiniz
Günlük işleriniz için rutin belirlediğiniz takdirde kendinize ayırmak istediğiniz hafta sonu günlerini temizlik için ayırmak zorunda kalmazsınız. Gün içerisinde küçük fedakarlıklar yaparak dinleneceğiniz ve gezeceğiniz zaman dilimlerini çoğaltabilirsiniz. Hem kendiniz için hem de ailenizle daha verimli zaman geçirebilmek adına 20 dakikada ev temizleme hakkında sunduğumuz önerileri uygulayabilirsiniz.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir