1. Anasayfa
  2. Bayilik Başvuruları

Mavi Jeans Bayilik Şartları, Başvurusu ve Franchise Ücreti 2023

Mavi Jeans Bayilik Şartları, Başvurusu ve Franchise Ücreti 2023
Mavi Jeans Bayilik Şartları, Başvurusu ve Franchise Ücreti 2023
0

Mavi Jeans Bayilik Şartları Nedir? Mavi Jeans, 1991 yılında İstanbul’da kurulmuş olan bir giyim mağazadır. Kurulduktan sonraki beş yıllık süreçte çok büyük başarılara imza atan bu marka, kısa süre içerisinde ülkenin giyim sektöründe pazar lideri olarak yerini aldı. Çocuk, kadın ve erkek kategorilerinde kıyafet satışı yapan bu marka, çok başarılı tasarımcılar ile birlikte çalışmaktadır. Özgün tasarımları ve kaliteli malzemelerden üretilen ürünleri ile müşteriler tarafından yoğun ilgi toplayan marka, günümüzde 50 farklı ülkede mağazalar bulundurmaktadır. Ülkemizde de 372 tane mağazası bulunan bu markanın 72 mağazası, Franchise bayileri aracılığı ile açılmıştır.

Mavi Jeans Bayilik Şartları, Başvurusu ve Franchise Ücreti

Giyim sektöründe büyük bir pazar payına sahip bu başarılı marka ile çalışmak ve bayilik açmak isteyen bireylerin sağlaması gereken birtakım kriterler bulunmaktadır. Bu kriterleri sağlayan bireyler Mavi Jeans bayilik başvurusu yapabilir ve bayilik almaya hak kazanmaları halinde mağaza açarak satış yapabilir.

Mavi Jeans Bayilik Şartları, Başvurusu ve Franchise Ücreti
Mavi Jeans Bayilik Şartları, Başvurusu ve Franchise Ücreti

Mavi Jeans Bayilik Şartları

Hemen her firmada olduğu gibi Mavi Jeans gibi giyim sektöründe adını hem yurt içinde hem de yurt dışında duyurmayı başarmış bir firmadan bayilik almak için başvuru sahibinin uyması gereken kriterler bulunmaktadır. Bu kriterlere uyan kişiler firma yetkililerine başvurularını iletebilirler. Mavi Jeans bayilik şartları şu şekildedir:

  • Herhangi bir yerde bayilik almak için güçlü bir sermayeye sahip olmak gerekmektedir. Mavi Jeans de adı ve başarıları gereği açmış olduğu mağazalar için masraflardan kaçınmamakta ve bayilik alacak olan kişiden de aynı davranışlar beklenmektedir. Yani maddi açıdan güçlü bir sermayeye sahip olmak aranan şartların başında gelmektedir.
  • Bir giyim markası olan bu markanın bir mağazasını açmak isteyen kişinin giyim sektörü hakkında yeterli bilgi ve birikime sahip olması beklenmektedir.
  • Mağaza açacak olan kişinin iletişim becerilerinin de yüksek olması gerekmektedir. Gerek çalışan personeller gerekse müşteriler ile iyi bir diyalog kurulabilmesi oldukça önemlidir. Ayrıca müşteri memnuniyetine büyük önem veren bu markanın bayiliğini alan kişiden de aynı özveri beklenmektedir.
  • Mağaza açan kişi, Mavi Jeans markası tarafından gönderilen ürünleri satmakla yükümlüdür. Başka markalara ait ürünlerin satışının yapılması ya da orijinal olmayan ürünlerin mağazalarda satışa sunulması kesinlikle yasak olup bu durumun tespiti halinde hukuki işlem başlatılmaktadır.
  • Mavi Jeans, kalitesi ile giyim sektöründe adını duyurmayı başarmış başarılı bir giyim markasıdır ve her geçen gün gelişip büyümektedir. Bayilik alan kişinin de büyümeye ve gelişmeye açık, yenilikçi karakterde olması beklenmektedir.
Mavi Jeans Bayilik Şartları, Başvurusu ve Franchise Ücreti
Mavi Jeans Bayilik Şartları, Başvurusu ve Franchise Ücreti

Mavi Jeans Franchise Ücreti

Mavi Jeans Franchise ücreti hakkında internet üzerinde net bir tutar belirtilmemiştir. Bunun nedeni mağazanın açılacağı yerin konumu, büyüklüğü gibi faktörlerin değişkenlik göstermesidir. Açılan mağazanın büyüklüğüne bağlı olarak yapılacak olan dekorasyonun ücreti bile farklılık gösterebileceği için bayilik başvurusu yapacak olan kişilerin yetkili birimlere ulaşarak daha detaylı bilgi alması daha doğru olacaktır.

Fakat şunu söylemek mümkün ki pek çok firmada olduğu gibi Mavi Jeans gibi büyük bir marka için de bayilik almak kolay değildir. Bunun için kişinin bayilik ücreti ile birlikte açacağı mağazanın devamlılığını sağlayabilmesi için elinde yüksek miktarda para bulunması gerekmektedir. İşlek bir caddede açılacak olan mağazanın giderleri, personel maaşları ve resmi kurumlar tarafından istenecek olan ek ödemeler için bayilik alan kişinin elinde yeterli miktarda para bulunması gerekmektedir.

Mavi Jeans bayilik başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler, firma yetkilileri ile irtibata geçerek tüm detayları öğrenebilir ve gerekli şartları sağlaması halinde bayilik başvurusu yapabilir. Tüm kriterleri sağlayan ve başarılı bir şekilde mağaza açacağına inanılan kişilerin başvurularının onaylanması halinde bu kişiler Mavi Jeans markasının ürünlerini açtıkları bu mağazalarda satma hakkı kazanacaklardır.

Mavi Jeans Bayilik Şartları, Başvurusu ve Franchise Ücreti 2023
Mavi Jeans Bayilik Şartları, Başvurusu ve Franchise Ücreti 2023

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir