1. Anasayfa
  2. Bayilik Başvuruları

Şok Market Bayilik Şartları, İsim Hakkı Ücreti Nedir? Başvurusu 2024

Şok Market Bayilik Şartları, İsim Hakkı Ücreti Nedir? Başvurusu 2024
Şok Market Bayilik Şartları, İsim Hakkı Ücreti Nedir? Başvurusu
0

Şok Market Bayilik Şartları Nedir? Şok market zinciri, 1995 yılında kurulmuş olan bir firmadır. Kurulduğu dönemden bu yana sürekli olarak büyüyen ve gelişim gösteren bu firmanın günümüzde ülkenin her ilinde aktif şubesi bulunmaktadır. Bu özelliği ile ülkenin en bilinen ve en büyük 3 süpermarketi arasına girmeyi başarmış olan bu firma, farklı marketlere ait ürünleri en uygun fiyatlar ile alıcısı ile buluşturmaktadır. Ayrıca firmanın kendine ait markası tarafından üretilen ürünleri de market raflarında yerini almaktadır.

Şok Market Bayilik Şartları, İsim Hakkı Ücreti Nedir? Başvurusu

Oldukça başarılı olan bu markete yatırım yaparak bayilik almak isteyen ve satış yapmak isteyen yatırımcı sayısı azımsanamayacak kadar çoktur. Bazı market zincirleri isimlerinin karalanmaması için herhangi bir yatırımcıya bayilik alma hakkı vermemektedir. Bunların aksine Şok firması, gerekli şartların sağlanması halinde bayilik açılmasına izin vermektedir.

Şok Market Bayilik Şartları, İsim Hakkı Ücreti Nedir? Başvurusu 2023
Şok Market Bayilik Şartları, İsim Hakkı Ücreti Nedir? Başvurusu 2024

Şok Market Bayilik Şartları

Ülke genelinde oldukça tanınan market zincirlerinden biri olan Şok için yatırımcı olmak isteyen pek çok kişi bulunmaktadır. Ülkenin dört bir yanında açılmış marketler ile tüketicilere hizmet veren bu firma belirli koşulların sağlanması halinde yatırımcılara bayilik alma hakkı tanımaktadır. Şok market bayilik şartları aşağıda yer almaktadır:

  • Bayilik açmak için gerekli olan en önemli şartlardan biri açılacak olan marketin fiziki şartları ile ilgilidir. Marketin açılacağı dükkanın en az 500 metrekare satış alanına sahip olması gerekmektedir.
  • Satış alanı kadar satılacak olan ürünlerinin bir kısmının depolanacağı depolama alanlarının büyüklüğü de önemlidir. Bayilik vermek için aranan şartlardan biri de depolama alanının en az 100 metrekarelik bir alana sahip olmasıdır.
  • Açılacak olan marketin işlek bir yerde olması gerekmektedir. Önü açık ve cadde üzerinde yer alan dükkanlar, bayilik verilirken tercih edilen öncelikli yerlerdendir.
  • Marketin içi ve deposu kadar önünün açık olması da önemlidir. En az 10 metrekare dükkan önü genişliğine sahip olmayan dükkanlarda şube açılmasına izin verilmemektedir.
  • Marketin açılacağı dükkan temiz ve rutubetsiz olmalıdır. Merkez tarafından gönderilen ürünlere dükkan koşulları nedeni ile gelecek olan zarardan bayilik alan kişi sorumlu tutulur.
  • Açılacak olan markette sadece firma tarafından izin verilen ürünlerin satışı yapılmalıdır. Farklı bir ürün ya da markanın satışının yapıldığının tespit edilmesi halinde bayilik alma hakkı kişinin elinden alınabilmektedir.
  • Bayilik almak isteyen kişinin bu sektörde tecrübeli ve bilgi sahibi olması gerekir. Büyük isim yapmış bu firmanın bayilik alma hakkı sadece bu şartlar ile yatırımcılara verilmektedir.
Şok Market Bayilik Şartları, İsim Hakkı Ücreti Nedir? Başvurusu
Şok Market Bayilik Şartları, İsim Hakkı Ücreti Nedir? Başvurusu

Şok Market Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şok market tarafından bayilik almak isteyen yatırımcılar tarafından en merak edilen konulardan biri Şok market bayilik başvurusu nasıl yapılır olmaktadır. Bunun için web sitesi üzerinden işlem yapmak mümkün değildir. Bayilik almak isteyen kişinin yukarıda yer alan koşulların her birini eksiksiz olarak karşılaması gerekmektedir. Şartları sağlayan bireyler Şok market bayilik telefon numarası üzerinden arama yolu ile bayilik başvurusu yapabilirler.

Şok market ana merkezine gitmesi mümkün olan bireyler doğrudan merkezi ziyaret ederek de bayilik başvurusu yapabilirler. Bayilik açma şartlarını karşılayan bireyler, uygun sermayeyi bulundurmaları halinde Şok market açarak satış yapmaya başlayabilirler.

Şok market bayiliği alan kişinin bu alanda tecrübeli olması gerekmektedir. Ayrıca iletişim becerilerinin de yüksek olması gerekir. Böylelikle hem personeller hem ile müşteri ile anlaşma sağlanarak müşteri memnuniyeti sağlanmış olur. Bayilik alan kişinin bu marketin başında durması ve gerekli denetimleri yapması gerekir. Bayilik şartlarında belirtilen kurallara uyulmaması halinde bayilik alma hakkı kişinin elinden alınabilir ve market ismini zedeleyici herhangi bir durum yaşanması halinde hukuki süreç başlatılabilir.

Şok Market Bayilik Şartları, İsim Hakkı Ücreti Nedir? Başvurusu
Şok Market Bayilik Şartları, İsim Hakkı Ücreti Nedir? Başvurusu

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir