1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu – Başvuru Formu 2023
Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu - Başvuru Formu 2023
0

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu nasıl yapılır? Ankara Belediyesi, maddi durumu kötü olan ve yardıma ihtiyaç duyan ailelere çeşitli yardım kampanyaları aracılığı ile maddi yardımda bulunmaktadır. Fakat belediyenin kısıtlı bir bütçesi bulunduğu için yardıma muhtaç olan her aileye ulaşarak yardımda bulunması mümkün olmamaktadır.

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu-Başvuru Formu

Bu durum dolayısı ile belediye tarafından başlatılan Tek Yürek Kampanyası sayesinde yardıma muhtaç olan bireylere, zengin kişiler tarafından para yardımı verilmekte ve belediye de bu yardımlarda köprü görevi görmektedir. Bu sayede çok daha fazla aileye ulaşarak yardımda bulunmak mümkün olmuştur.

Başlatılan bu yardım kampanyası sayesinde yardıma muhtaç olan kişilerin faturaları ödenmekte, Ankara Kart’larına yükleme yapılmakta ve nakit para yardımları da yapılmaktadır. Ankara Tek Yürek Kampanyası ve daha çok yardım kampanyası hakkında bilgi almak için belediyenin sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu - Başvuru Formu 2023
Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Ankara El Ver Kampanyası Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılmış olan Ankara El Ver kampanyasında Ankara halkına çağrı yapılmakta ve maddi durumu iyi olan yardımsever kişiler tarafından maddi destek istenmektedir. Böylelikle alınan bu paralar, belediyenin de ayırmış olduğu bütçe ile birlikte maddi durumu kötü olan bireylerin ihtiyaçları için harcanmaktadır.

Ankara El Ver kampanyası bağış başvurusu için https://ankaratekyurek.com/elver.php sitesine girerek yer alan beş farklı tutar arasından size uygun olanı seçerek bağışta bulunabilirsiniz. Aynı link üzerinden yardım almak için başvuru kabul edilmemektedir. Yapılan yardımlar, Başkent Kart başvurusu yapmış olan kişilere belediye tarafından dağıtılmaktadır.

Bu yardım için ek bir başvuru yapmanıza gerek yoktur. Belediyenin sisteminde kayıtlı olan ihtiyaç sahipleri bu yardımdan otomatik olarak faydalanacaktır. Bu sistemde açlık alt sınırının altında yer alan kişiler kayıtlıdır. Sistemde yer alan kişilere ulaştırılan yardım tek seferlik bir yardım olup devamı yoktur. Daha önce yardım almış olan kişi bir daha yardım alma talebinde bulunamamaktadır. Böylelikle yardıma muhtaç olan her aileye bir seferlik de olsa yardım ulaştırılmaya çalışılmaktadır.

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu - Başvuru Formu 2023
Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Ankara Tek Yürek Kampanyasından Kimler Yararlanabilir?

Son dönemlerde adını duyurmuş olan ve ülke genelinde her yerden bağış toplanmasını sağlayan Ankara Tek Yürek kampanyası, maddi durumunun kötü olduğu tespit edilmiş kişilerin çeşitli ihtiyaçlarını gidermeye yönelik olarak başlatılmıştır.

Her ne kadar Ankara Belediyesi tarafından başlatılmış olsa da yapılan yardımlar bu şehir ile sınırlı kalmamış ve ülkenin dört bir yanından varlıklı kişiler az çok demeden bu kampanya için bağışta bulunmaktadır. Böylelikle çok sayıda yardıma muhtaç ailenin temel birtakım ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanmaktadır.

Ankara Tek Yürek kampanyasını duyan kişiler bu yardımdan kimin faydalandığını öğrenmek istemektedir. Ankara Tek Yürek kampanyasından kimler faydalanabilir sorusunun yanıtı şu şekilde verilebilir:

  • Bu yardımda temel amaç maddi durumu kötü olan ve muhtaçlık sınırının altında yer alan kişilerin de ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamaktır. Bu nedenle maddi anlamda yardıma muhtaç olmak aranan şartların başında gelmektedir.
  • Ev faturalarını ödemekte zorlanan, herhangi bir hastalığı nedeni ile işinden olmuş kişiler bu kampanyadan faydalanabilir.
  • Bakmakla yükümlü olduğu yaşlı bireyler bulunan kişiler de başvuru yapabilir.
  • Yaşlılar, şehit ya da gazi yakınları bu kampanyadan faydalanabilecek bir diğer gruptur.
  • Geçtiğimiz COVİD19 pandemi döneminde pek çok kişi işten çıkarıldı. Bu kişilerin kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları ailelerinin ihtiyaçlarının karşılanması için de belediye tarafından kampanya kapsamında nakit yardım yapılmakta, yiyecek, fatura, giyecek gibi masrafların karşılanması için de ek yardımlar yapılabilmektedir.

Bu kampanyadan faydalanıyor olmak diğer yardımları almak için herhangi bir engel oluşturmamaktadır. İhtiyaç sahibi bireyler belediyenin sitesi üzerinden yapılan yardımları takip ederek ihtiyaç duydukları yardım kampanyasına başvuruda bulunabilirler.

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu - Başvuru Formu 2023
Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir